Zeeland PZC Praktijk gaat boven principe Gerja aan de grond Rechter verbiedt feesten Kaj Munk BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 25 41 mwammaÊm Griep zaterdag 3 maart Zeeuwse vlag gevlogen Neusens spookschip herrijst in Porgy en Bess Jan Poortvliet in beeld als trainer Helmond Sport Donderdag 1 maart 2007 Tip? redgoes@pzc.nl SGP/ChristenUnie Goes steunt noodgedwongen extra koopzondagen. door Frank Balkenende goes - Natuurlijk kwamen er kriti sche vragen van leden, maar dat de Goese SGP/ChristenUnie vori ge week uitbreiding van het aantal koopzondagen steunde, heeft bin nen de partij niet al te veel stof doen opwaaien. „We moesten kie zen uit twee kwaden en dat heb ik leden kunnen uitleggen", zegt frac tievoorzitter A. van der Reest. Twee jaar geleden hield een raads- meerderheid nog uitbreiding van het aantal koopzondagen van vier naar acht nog tegen. SGP/Christen- Unie en CDA kregen toen onver wacht steun van PvdA'er J. Hooy- meyer en GroenLinks-fractievoor- zitter A. van Oosten. Door afwezig heid van drie andere raadsleden waren voorstanders van zondags rust plotseling in de meerderheid. De kaarten lagen dit jaar anders. Hooymeyer en Van Oosten zitten niet meer in de Goese gemeente raad. Bovendien kwam er vorig jaar een ander college van burge meester en wethouders: CDA, WD en, voor het eerst in Goes, de SGP/ChristenUnie. Om mee te kunnen regeren, kan de christelij ke partij niet altijd recht in de leer blijven. Zo was in het collegepro gramma bijvoorbeeld uitbreiding van het aantal koopzondagen opge nomen. Vooral de WD hecht daaraan. De SGP/ChristenUnie De SGP/ChristenUnie in Goes heeft haar trouw aan het college programma zwaarder laten we gen dan haar principiële bezwa ren tegen koopzondagen. huldigt doorgaans principiële standpunten over zaken als zon dagsrust en bepaalde cultuuruitin gen zoals dans en theater. Vorige week in de gemeenteraad liet de Goese fractie echter de politieke realiteit zwaarder wegen dan hun op de Bijbel gestoelde principes. Volgens fractievoorzitter Van der Reest kon dat niet anders. „We hebben de schade maximaal be perkt, want PvdA en GroenLinks wilden het aantal koopzondagen het liefst vrijlaten, dus elke maand één. Dat zouden er twaalf zijn. Als wij tegen het collegevoorstel had den gestemd, hadden wij het colle geprogramma genegeerd. De WD had dan totale vrijstelling kunnen steunen, waarvoor zo een raads- meerderheid was ontstaan." SGP/CU-wethouder J. Adriaanse nam in het college wel een minder- standspunt in. Volgens Van der Reest heeft zijn raadsfractie echter een andere positie. De vier extra koopzondagen doen weinig pijn. Ze zijn bedoeld voor evenemen ten, vooral op feestdagen zoals tweede pinksterdag en tweede paasdag. Die vallen niet op zon dag. stavenisse - Binnenvaartschip Gerja is gistermiddag om half één door de gezagvoerder aan de grond gezet in de Oosterschelde. Aan boord waren rollen staal gaan schuiven. De Gerja, een Kempenaar van slechts vijftig meter lang, was on derweg van Evergem in België naar Duitsland met 24 rollen staal a 445 ton. In het vaarwater Witte Tonnen Vlije in de Oosterschelde ging het bijna fout. „Verzuipen of aan de grond zetten, dat was de kwestie", zei een woordvoerster van sleep en bergingsbedrijf Multraship uit Terneuzen. Hoog en droog lag de Gerja gis teravond laat nog. De berging was vannacht gepland tegen hoogwa ter. Sleper Zephyrus en bergings vaartuig Multrasalvor waren ter plekke, evenals de drijvende kraan Delta om het schip zonodig (deels) te lossen. Tip? redactie@pzc.nl Er zou een griepgolfin aantocht zijn. Als we de berichten mogen geloven, afkomstig uit Engeland, via Portugal en België naar ons land. Over griep bestaan veel misver standen en het was daarom, dat die werknemer van dat bedrijf uit Goes er eens het fijne van wil de weten. Hij voelde zich wat slapjes, greep om de haverklap naar de zakdoek en kampte met pijn in de spieren. Dat zou wel eens griep kunnen zijn dacht hij. Het internet bood uitkomst, want de volgende dag meldde hij zijn werkgever dat hij leed aan een, vermoedelijk door atmosferische invloeden veroor zaakte epidemische ongesteld heid of ziekte, die zich somtijds vertoont, en zich met grote snel heid van plaats tot plaats uit breidt, in de laatste jaren vooral meer onder de naam influenza bekend. Omroep Zeeland en PZC presenteren samen: Verkiezingsonderzoek Resultaten, analyses en commentaren in de krant, op radio en televisie. www.omroepzeèland.ul j www.pzc.nl middelburg - De gemeente Rei merswaal heeft opnieuw aan het kortste eind getrokken in de strijd over feesten en partijen in dorps huis Kaj Munk in Hansweert. De rechtbank in Middelburg heeft gis teren bepaald dat het daarmee bin nen zes weken klaar moet zijn. Reimerswaal heeft het al jarenlang aan de stok met de Stichting' Be vordering Eerlijke Mededinging (BEM). Die vindt dat door de fees ten sprake is van oneerlijke concur rentie voor omliggende horeca. De rechter is het daarmee eens. De ge meente heeft nu weer zes weken de tijd om een nieuwe vergunning op te stellen. A. Hogervorst van de Bern wordt daar moedeloos van. „Ze zijn nu voor de derde keer knock-out geslagen, ik vraag me af hoe vaak ze nog opstaan." Wet houder J. Sinke kon gisteren niet reageren. wolphaartsdijk - Een beetje verontwaardigd blikten ze, eind vorige week, uit het raam: Zeeuwse vlag weg! En sindsdien staat in de tuin van slagerij Krijger in Wolphaartsdijk een kale vlaggenmast met daartegen een bord bevestigd: 'Breng a.u.b. onze Zeeuwse vlag terug'. Twee jaar geleden werd de vlag ook al een keer gestolen. Toen werd het dundoek korte tijd later terugbe zorgd. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35