Waterdunen goed voor de regio 'Haal de seks uit Hulst en er komt geen kip meer' Platform havens Vriendenclub wil kapel in grensplaats in stand houden Z pzc Donderdag 1 maart2007 29 Project stimuleert volgens Kamer van Koophandel economie. door Frank van Cooten breskens - De realisatie van na- tuur- en recreatieproject Waterdu nen bij Breskens is volgens de Zeeuwse Kamer van Koophandel niet alleen van essentiële beteke nis voor de Zeeuwse recreatiesec tor, maar ook voor het lokale mid den- en kleinbedrijf. De verblijfs- en dagtoeristen, die vakantie vie ren in Waterdunen, geven veel geld uit bij het plaatselijke bedrijfs leven. 'Met name buiten het toeristisch hoogseizoen zullen de bestedin gen relatief sterk toenemen. Zoals uit de berekeningen blijkt, wordt een werkgelegenheidsgroei van bijna 150 arbeidsplaatsen ver wacht. Waterdunen zorgt derhalve voor het behoud van bestaande werkgelegenheid in de gemeente Sluis en voor nieuwe werkgelegen heid, waaraan vanaf 2000 drin gend behoefte is. De werkgelegen- heidsdaling in de gemeente Sluis is relatief gezien groter dan gemid deld in Zeeland', aldus de Kamer van Koophandel. Natuur- en recreatieproject Wa- terdunen zet de hele regio op de kaart. Ook profiteert de plaatse lijke middenstand, vindt de Ka mer van Koophandel. Die reageert hiermee op het mi lieu-effectrapport (mer) voor Waterdunen. De Zeeuwse kamer is razend enthousiast over Water dunen. 'Met het project Waterdu nen, dat qua omvang en concept uniek is in zijn soort, wordt de he le regio op de kaart gezet. Dit zal de economische ontwikkelingen en investeringen in andere speer punten van de regio ten goede ko men. Het is daarom van groot be lang dat alle betrokken partijen zich blijven inzetten voor een voorspoedige realisatie van het pro ject.' Volgens de kamer past Waterdu nen ook binnen de uitgangspun ten van het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal. Niet alleen wordt het ge bied fraaier, ook de economische vitaliteit wordt versterkt. De Kamer van Koophandel waar deert ook de kwaliteitsverbetering van camping Napoleonhoeve bin nen Waterdunen. 'Camping Napo leonhoeve speelt in op de huidige trends in het toerisme, waarbij de toerist een steeds groter belang hecht aan zijn recreatieomgeving. Zowel zee en strand als nieuwe na tuurgebieden maken hiervan on derdeel uit.' De Kamer van Koophandel be schouwt het recreatieve concept van het project Waterdunen daar om als voorbeeld bij uitstek van in novatief ondernemerschap en be langrijk voor de toeristische sector in Zeeland. KAPELLEBRUG - Bijna veertig mensen hebben zich in Sint-Jansteen laten registreren als vrienden van de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Eecken in Kapellebrug. Initiatiefnemer is Paul Prinsen (foto). Met de actie hoopt de vriendenclub de kapel in stand te kunnen hou den. foto Camile Schelstraete Vlaamse minister Peeters vreest voor concurrentiepositie. door Wout Bareman terneuzen - De vier Vlaamse zee havens gaan, na jaren bakkeleien, serieus onderzoeken op welk vlak ze voortaan kunnen samenwer ken. Dat gebeurt op uitdrukkelijk verzoek van Vlaams minister K. Peeters van Openbare Werken. Die streeft naar de oprichting van een Gemeenschappelijk Havenco mité voor overleg tussen de haven autoriteiten, het Vlaamse gewest en de federale overheid. Peeters meent dat, indien de ha vens een nauwere samenwerking nu afwijzen, dat grote gevolgen kan hebben voor de concurrentie positie. „De samenwerking moet wel meer zijn dan een vrijblijvend promotiereisje. Het is nu allemaal nog te veel ieder voor zich, terwijl de concurrentie elke dag aan scherpt. Als we nu niets doen, is 'iet morgen te laat." De minister vil de verdere samenwerking niet pleggen; het initiatief moet 'van sderaf komen. De havenbestuur- ::ivan Antwerpen, Gent, Zee- <fr \,en Oostende hebben daar feiiipf op gereageerd. Seksshops doen plan gemeente af als volstrekt belachelijk. door Raymond de Frel hulst - „Je kan toch beter als seks toeristenplaats bekendstaan dan dat je helemaal niet op de kaart voorkomt?" Verkoopster S. van Gelder van erotiekshop Beate Uh- se in Hulst windt er geen doekjes om. „De supermarkten en meubel zaken zijn al aan de rand van Hulst gevestigd, het banktoerisme is er niet meer... haal de seks uit de binnenstad en er komt geen kip meer", zegt ze. Een rondje langs sekswinkels in de vestingstad leverde gisteren tal van wegwerpgebaren op. De gemeente Hulst wil af van haar seksimago. Zeven shops is te veel van het goe de, vindt het gemeentebestuur. Een uitsterfbeleid moet ervoor zor gen dat het aantal shops wordt te ruggebracht tot vijf. Daarnaast moet de onderlinge afstand tussen twee sekszaken hemelsbreed hon derd meter bedragen. Gelegenhe den die naast de verkoop van eroti sche artikelen ook gelegenheid bie den tot betaalde seks, worden ook aan banden gelegd. Zij mogen in maximaal twee ruimten prosti tuees laten werken. Uitbater A. Marijnissen van seks shop L'amour aan de Beesten markt denkt dat Hulst allesbehalve verstandig bezig is met dit beleid. „Als je weet dat de Belgen vooral voor de sekswinkels naar het cen trum komen, vraag je je af waar de gemeente mee bezig is. Wij bezor gen niemand overlast. Verder maak ik mij niet zoveel zorgen. Wij hebben maar twee kamers voor meisjes", aldus Marijnissen. In de Eroticashop laat een verko per een zelfde geluid horen. „Wat heeft Hulst verder nog te bieden? En bovendien, onze markt regu leert zichzelf wel. Er zijn de laatste jaren door strengere regelgeving en internet al een aantal zaken ver dwenen." Verkoopster Nadine van Emanuelle stelt dat seksshops nou eenmaal bij Hulst horen. „Ik vind het heel dom om dit ook nog eens aan te pakken. Hulst heeft al zo De gemeente Hulst wil af van haar seksimago door het aantal shops terug te brengen. De seks shopeigenaren vrezen dat dit de doodsteek voor Hulst wordt. weinig meer. Vroeger bruiste het hier, maar nu kan je 's avonds in je blote kont over straat lopen zon der dat iemand het ziet." Witte van Erotic Discount Cen ter denkt dat de visie van de ge meente Hulst de doodsteek voor de binnenstad kan zijn. „Ken je Zaamslag en Axel? Voeg Hulst straks maar aan dat rijtje toe. De Belgen komen echt niet voor de Blokker en Hema naar Hulst. Die hebben ze in hun eigen omgeving ook. Hulst is groot geworden door het sekstoerisme. Haal je dat weg, dan is het gebeurd met onze stad." De Hulster bezoekersmanager M. de Bruijn vindt dat overdreven, al vindt ze dat niet mag worden vergeten dat de sekswinkels heb ben bijgedragen aan de opmars van Hulst. „Er hoeft voor mij nie mand weg, maar voor het echte toerisme is Hulst niet afhankelijk van sekswinkels." In Sluis wordt niet nagedacht over aanpassing van het beleid ten op zichte van sekswinkels. „Er is geen prikkel vanuit de samenleving om het beleid te wijzigen. De zaken in Sluis zijn goed geïntegreerd in het totale winkelbestand", zegt een ge meentewoordvoerster. Ouders hebben buik vol van poep bij school terneuzen - De ouderraad van de openbare school de Zuidland- school in Terneuzen roept de hulp van de gemeenteraad in bij de strijd tegen hondenpoep. „De overlast van hondenpoep op en rond het schoolplein is soms enorm", schrijft de ouderraad. De school en de ouderraad heb ben de hondenbezitters al herhaal delijk op de overlast gewezen via het Zuidland Bulletin. Echter zon der resultaat. De ouderraad vraagt de gemeente nu mee te denken over een oplos sing. Watersportvereniging houdt jaarvergadering GRAAUW - De watersportvereni ging Saeftinghe houdt zaterdag haar jaarvergadering. Na opening en bespreking van de notulen van de vorige jaarvergadering volgt een verslag van secretaris en pen ningmeester en het financieel ver slag van de activiteitencommissie. E. Scheerders, I. van der Sijpt en R. Poppe treden statutair af en zijn herkiesbaar. K. Oudewortel treed russentijds af. Het bestuur stelt L. de Koning voor als zijn opvolger. Na de pauze worden speldjes uitge reikt aan de jubilarissen. Daarna geeft de voorzitter uitleg over uit te voeren werken en de begroting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33