Zeeland vakantieadres door gratis 3 HALEN 1 BETALEN nüdiv JEANS 49,- Qeains \m) Fruitveiling Profruco richt zich meer op Zeeuws-Vlaanderen Bomen knotten met 't Duumpje de gehele wintercollectie Vergaderen op 50 meter van - zee strand? Westduin KoudekerkeiVlissingen www.goldentulipwestduin.nl Tel: 0118-552510 pzc Donderdag 1 maart 2007 27 Plattelandsjongeren brengen cafésketches zaamslac - De Plattelandsjonge ren (PJZ) Oost Zeeuws-Vlaande- ren brengen dit seizoen het stuk, 'Café José' op de planken. Het gaat hier om een reeks van komische sketches aan en om de tap. De op voeringen vinden plaats op vrijdag 9 maart in gemeenschapshuis De Poort in Zaamslag en daags erop in Au Port in Philippine. Aanvang van de voorstellingen, respectieve lijk om 20 en 22 uur. Vogelbeurs in Meulengat Sluiskil sluiskil - De Sluiskilse Vogelvrien den houden zondag 4 maart een vogelbeurs in gemeenschapscen trum 't Meulengat in Sluiskil. Kwe kers van vogels kunnen zondag morgen ervaringen uitwisselen over hun hobby. Tevens is er de ge legenheid dieren te ruilen of te ver kopen. Ook kunnen er vogelbeno digdheden gekocht worden. De beurs vindt plaats van 10 tot 12.30 uur. De toegang is gratis. Expositie schilderijen in bibliotheek Hulst hulst - De uit Hulst afkomstige Annelies Esseling exposeert tot 29 maart schilderijen in de biblio theek in Hulst. Esseling, woonach tig in De Klinge, heeft geen acade mische achtergrond, maar kon op jeugdige leeftijd al goed overweg met het tekenpotlood. Ze laat zich niet leiden door regels, maar gaat graag haar eigen gang met aquarel, batik en gemengde verftechnie ken. Terrassen in Terneuzen om middernacht dicht terneuzen - De terrassen in de ge meente Terneuzen moeten komen de zomer om middernacht dicht. Vrijdag- en zaterdagnacht mogen dorstigen wel tot één uur blijven zitten, maar wordt er na half één niet meer geschonken. Er mogen alleen terrassen naar buiten van april tot en met oktober. Deze voorstellen staan in de gemeentelij ke nota Horecabeleid. André en Jenny de Wolde voor hun huis in Biervliet, dat ze al bijna twintig jaar in de vakantie ruilen voor de woning van iemand anders. foto Camile Schelstraete Vestiging in Vrasene tien keer groter dan die in Sint-Niklaas. door Raymond de Frel sint-niklaas - Fruitveiling Profru co uit Sint-Niklaas zoekt zijn heil zo'n vijftien kilometer dichter bij de Nederlandse grens. De veiling, waar veel Zeeuws-Vlaamse fruitte lers hun producten slijten, verruilt haar stek aan de Gentse Baan voor de Provinciale Baan in Vrasene. Het gemeentebestuur van Beveren heeft een milieuvergunning afgege ven voor de nieuwe vestiging. Eer der al kreeg Profruco een bouwver- unning. Eind mei wordt de eerste Leen van het nieuwe onderkomen Jegd. Sfruco hoopt nog voor het ein- kn 2007 (en uiterlijk februari 'Vip,Vrasene van start te kun de verhuizing is een in vestering van zeven miljoen euro gemoeid. Hoofdreden om te verkassen is dat de nieuwe vestiging tien keer zo groot is als de 1200 vierkante me ter tellende plek in Sint-Niklaas. „Maar daarnaast speelt ook mee dat we nog dichter bij Zeeuws- Vlaanderen kunnen opereren. Echt, die vijftien kilometer maakt een heleboel uit. Juist dat laatste stuk richting Sint-Niklaas kent veel logistieke knelpunten. In Vra sene hebben we alles in de buurt: de Expresweg, de Liefkenshoektun- nel en Zeeuws-Vlaanderen. Boven dien zitten we straks in het hart van het teeltgebied, terwijl we nu nog aan de rand van de fruitstreek 1^ Fruitveiling Profruco verlaat Sint-Niklaas voor een grotere lo catie in Vrasene. Veel Zeeuws-Vlaamse landbouwers slijten hun waar in Vlaanderen.. zijn gehuisvest", zegt directeur F. Callewaert van Profruco. Zijn bedrijf vermarkt jaarlijks tus sen de 35 en 40 miljoen kilo fruit. De verhuizing maakt zeker een ver dubbeling mogelijk. „Wij werken nu met vijftien mensen, maar op termijn kan de verhuizing extra ba nen opleveren. Dat heeft natuur lijk alles te maken met het al dan niet groeien van het aantal leveran ciers", aldus Callewaert. Profruco doet zaken met vijftien landbouwers uit Zeeuws-Vlaande ren. Callewaert verwacht dat de in teresse vanuit Zeeland na de ver huizing alleen maar zal toenemen. „Wij zien op dit vlak zeker toe komstperspectief Enerzijds omdat onze huidige Zeeuws-Vlaamse con tacten nu heel tevreden zijn, maar zeker ook omdat in België een be tere prijs per kilo wordt gegeven dan in Nederland. We hebben het zeker over tien eurocent verschil." retranchement - De knotploeg van natuurbschermingsvereniging 't Duumpje neemt zaterdag 10 maart bomen bij het Vienkenist aan de Kanaalweg Sluis-Retranche- ment onder handen. Wie mee wil helpen is welkom. Wel van tevo ren opgeven (0117-301835). Het hout is voor de deelnemers. Blaauwe Hoeve eet maandje biologisch hulst - De bewoners van het Huls ter zorgcentrum De Blaauwe Hoe ve krijgen een maand lang geen aardappelen met vette jus meer, maar een biologische maaltijd. Drie Zeeuwse zorgcentra, naast De Blaauwe Hoeve, Ter Reede in Vlis- singen en Randhof in Goes heb ben een landelijke primeur met het serveren van biologische maal tijden. Vanaf vandaag QUALITY FHfctWEAfi SPIJKERHARD DE BESTE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31