Zeeland PZC Sluitingsuur cafés Terneuzen Vaargeul moet breder Vrouw vrijgesproken van dood door schuld ZEEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 25 41 Griep Bermverharding moet kans op ongelukken kleiner maken Neusens spookschip herrijst in Porgy en Bess Jan Poortvliet in beeld als trainer Helmond Sport Donderdag 1 maart 2007 Tip? redtern@pzc.nl Maatregel moet verstoring openbare orde inperken. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De horecabedrijven in de gehele gemeente Terneuzen moeten straks om 4.00 uur slui ten. Kroegen in de Terneuzense binnenstad mogen onder voor waarden vrijdag- en zaterdagnacht tot 5.00 uur open blijven. Het nieuwe sluitingstijdenbeleid is neergelegd in de conceptnota Ho- recabeleid gemeente Terneuzen. Aanleiding voor het invoeren van een sluitingsuur is dat er in de late nachtelijke uren in de Terneuzen se binnenstad regelmatig sprake is van vechtpartijen en vandalisme. Met een sluitingsuur zijn na dat nachtelijke tijdstip alle horecaza ken dicht en verlaten de bezoekers het uitgaansgebied. Als er dan rond sluitingstijd genoeg toezicht is, dan is kans op herrie beperkt, zo is de redenering. Nadeel is dat op het sluitingsuur massaal de horecagelegenheden worden verlaten. Het uitgaansge bied kan dan onder druk komen te staan, omdat mensen kunnen samenscholen op straat, of in een kort tijdsbestek de parkeerplaatsen willen verlaten. Zonder sluitingsuur verlaten de be zoekers geleidelijker de horecaza ken, zodat het straatbeeld rustiger is. „De vraag doet zich echter voor of dit een veiliger beeld oplevert", aldus de gemeente. „Voortdurend De horeca in Terneuzen moet straks om 4.00 uur sluiten. Kroe gen in binnenstad mogen onder voorwaarden op vrijdag en zater dag een uur langer open blijven. toezicht is niet mogelijk, zodat daar waar dwingende ogen ontbre ken, de kans op escalatie toe neemt." Om'te voorkomen dat horecabe- zoekers naar elders in de gemeen te uitwijken, gaat het sluitingsuur gelden voor de hele gemeente. Wie zich dan nog in het uitgaans leven wil storten, moet naar de buurgemeenten of naar België, waar geen sluitingsuur geldt. Onder voorwaarden mogen hore cazaken in de Terneuzense binnen stad vrijdag- en zaterdagnacht tot 5.00 uur open zijn. Er moet dan wel een portier bij de deur staan, een half uur voor sluitingstijd mag niemand meer binnen en moeten de lichten aan en de muziek uit en mag niet meer getapt worden. Ook moet uit een akoestisch on derzoek blijken dat het bedrijf geen geluidsoverlast geeft. Invoering van een sluitingsuur be tekent dat er ook een tijdstip moet komen waarop horecazaken mo gen opengaan. Dat wordt waar schijnlijk 7.00 uur. Dit voorkomt dat kroegen om 4.00 uur sluiten en na een uur stilte om 5.00 uur weer vrolijk open gaan. door Wout Bareman TERNEUZEN - De vaargeul in de Westerschelde zal in de toekomst op verschillende plaatsen moeten worden verbreed om grote contai nerschepen probleemloos naar Antwerpen te loodsen. Vlaams minister K. Peeters (open bare werken) acht zo'n aanpassing onontkoombaar, maar eerst moet de afgesproken uitdieping tot 13,1 meter worden verwezenlijkt. Peeters gaat er nog steeds vanuit dat Nederland de afspraken daar over zal nakomen en dat dit jaar met de werken zal worden begon nen. Ze moeten tegen 2009 klaar zijn. De minister vindt dat daarna moet worden gekeken naar verde re aanpassingen, zoals een verbre ding. Hij beseft dat de Westerschel de daartoe beperkte mogelijkhe den biedt. Peeters wil wel eerst een goede kosten-batenanalyse, die duidelijk maakt of een dergelij ke investering voldoende rende ment oplevert. Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Er zou een griepgolfin aantocht zijn. Als we de berichten mogen gelovenafkomstig uit Engeland, en via Portugal en België op weg naar ons land. Over griep bestaan veel misver standen en het was daarom, dat die werknemer van dat bedrijf uit Goes er eens het fijne van wil de weten. Hij voelde zich wat slapjes, greep om de haverklap naar de zakdoek en kampte met pijn in de spieren. Dat zou wel eens griep kunnen zijn, dacht hij. Het internet bood uitkomst, want de volgende dag meldde hij zijn werkgever dat hij leed aan een, vermoedelijk door atmosferische invloeden veroor zaakte epidemische ongesteld heid of ziekte, die zich somtijds vertoont, en zich met grote snel heid van plaats tot plaats uit breidt, in de laatste jaren vooral meer onder de naam influenza bekend. IJZENDIJKE - Over zesendertig kilometer door gaande wegen in Zeeland wordt de berm aan weerszijden verhard. In IJzendijke brengen Michiel Broekaart (links) en Luc van Waterschoot kantstenen aan in de berm van de N61. De werk zaamheden zijn een reactie op het hoge aantal verkeersdoden van vorig jaar, weet gedputeerde A. Poppelaars, die gisteren de eerste bermsteen aan de N61 bij IJzendijke mocht leggen. „Als 2006 niet zo'n zwart jaar was geweest, hadden we dit niet zo groot aangepakt. Nu heeft de Rijks overheid twee miljoen en de provincie zeven ton uitgetrokken om de veiligheid op korte termijn te verbeteren." De werkzaamheden moeten be gin 2008 klaar zijn. foto Camile Schelstraete middelburg - Een IJzendijkse is strafrechtelijk niet schuldig aan de dood van haar partner, zo oordeel de gisteren de Middelburgse recht bank. Om die reden werd ze dan ook vrijgesproken van strafvervol ging- Op 22 november vorig jaar over leed de man na een overdosis co caïne en medicijnen. Het Open baar Ministerie stelde twee weken geleden dat er sprake was van dood door schuld, omdat de vrouw hem alleen had gelaten na dat ze samen harddrugs hadden ge bruikt. Volgens de rechtbank heeft ze echter vijf uur lang geprobeerd hem te helpen en dacht ze vervol gens dat het gevaar was geweken. Ook werd aangevoerd dat de man de middelen zelf had ingenomen. Het OM eiste twee weken geleden een werkstraf van 180 uur tegen haar. Omroep Zeeland en PZC presenteren samen: Verkiezingsonderzoek s. Resultaten, analyses en commentaren fn de krant, op radio en televisie. www.omroepze eland ui www.pzc.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29