De post ligt Nieuwe brandweerpost voor Middelburg-Noord Lof en kritiek op plan zorgcentrum WD: verlicht Vlissingen Werkstraf voor Oost-Souburger OPHEFFINGSUITVERKOOP Camping Moens stuit opnieuw op bezwaren 26 Donderdag 1 maart 2007 pzcW Locatie Rooseveltlaan beste voor aanrijtijden en bereikbaarheid. door Maurits Sep MIDDELBURG - De brandweer krijgt een nieuwe uitrukpost in het noor den van Middelburg. De kazerne komt op de hoek van de President Rooseveltlaan en de Noordweg. Deze locatie heeft de voorkeur van de gemeente Middelburg. Vanaf hier zijn de aanrijtijden in geval van brand het beste te halen. In 89 procent van de uitrukken blijft de brandweer dan binnen de norm of overschrijdt die met maximaal één minuut. De andere onderzochte locaties - Laan der Verenigde Naties, tegen over het Esso-tankstation, en de Veerseweg, achter de oude garage van Dijkwel - scoorden nipt slech ter. De brandweermensen zouden ook meer tijd nodig hebben om deze posten te bereiken. De door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De viering van het Michiel de Ruyterjaar haalt de on dernemer in raadslid Piet van der Maden naar boven: hij wil dat Vlis- singen in de etalage komt te staan. De WD'er vindt dat de gemeente alle belangstelling moet benutten om de stad in het licht te zetten. Dat bedoelt hij enerzijds letterlijk: Van der Maden vraagt de gemeen- Rooseveltlaan/Noordweg ligt cen traler en is daarom sneller te berei ken voor de vrijwilligers. Zij kun nen vanaf deze locatie gemiddeld na 3,42 minuten uitrukken. Vanaf de Laan der Verenigde Naties zou dat 3,50 minuten duren en vanaf de Veerseweg 4,37 minuten. De post wordt daar in ieder geval tijdelijk gehuisvest. Het terrein (achter de Seislaan en de Sprenck- laan) is in bezit van de gemeente. Die wil er eigenlijk vijftien wonin gen bouwen. Dat gebeurt echter pas over vijf jaar. Bovendien moe ten er nog procedures worden ge voerd om de woningbouw moge lijk te maken. Tot die tijd kan er in ieder geval wel een brandweerpost komen. Dat is nodig omdat de huidige tij- Middelburg-Noord krijgt een nieuwe brandweerpost. De tijde lijke post aan de Veerseweg moet 1 september leeg zijn voor de aanleg van de nieuwe N57. te de verlichting van de Jacobsto- ren en de Oranjemolen te repare ren. Anderzijds wil de fractie we ten welke feestelijkheden ze kan verwachten rond de opening van de Fonteyne en 'hoe daarover met de media wordt gecommuniceerd. „Het is belangrijk dat Vlissingen er straks piekfijn bij staat", aldus Van der Maden. „Misschien komen al die bezoekers dan nog eens terug." delijke post aan de Veerseweg, in de oude garage van Dijkwel, voor 1 september van dit jaar verlaten moet zijn voor de aanleg van de nieuwe Dammenroute (N57). De gemeente had nog even de ge dachte dat het niet nodig zou zijn om een nieuwe post in Middel burg-Noord te bouwen, maar dat de post Torenweg als uitvalsbasis kon dienen. Dat blijkt echter niet mogelijk omdat die te ver weg ligt. De aanrijtijden zouden niet meer in voldoende mate gehaald kun nen worden. Een nieuwe definitieve plek is er nog niet. De gemeente overweegt die pas te kiezen als de Dammen route helemaal klaar is. Dat is naar verwachting in 2010. Dan is duide lijk waar nog ruimte is en of die aan de eisen van bereikbaarheid voldoet. Mocht dan blijken dat er geen bete re plek is dan de locatie die nu wordt gekozen, dan wordt de tijde lijke post alsnog een permanente. middelburg - Door het bekijken en downloaden van kinderporno wordt het misbruik van en het ge weld tegen kinderen in stand ge houden, aldus rechtbankpresident J. Hopmans. Mede om die reden veroordeelde de Middelburgse rechtbank gisteren een 34-jarige in woner van Oost-Souburg tot een werkstraf van 240 uur. De man heeft jarenlang zeer 'weerzinwek kende' kinderporno verzameld. Twee weken geleden vroeg de man om een beperkte werkstraf in verband met zijn reguliere werk. De rechtbank veroordeelde hem echter tot de maximale werkstraf van 240 uur en zes maanden voor waardelijke celstraf Ook moet de man gespecialiseerde hulp volgen. Daarmee is de man conform de ei sen van het Openbaar Ministerie bestraft. Verontwaardiging over verdwijnen postbussen centrum Middelburg. door Emile Calon MIDDELBURG - Tal van Middelburg se ondernemers zijn verontwaar digd over de sluiting van de post bussen in het hoofdpostkantoor aan de lange Noordstraat in Mid delburg. Vanaf half april moeten ze hun post ophalen in het zoge noemde Office Centre aan de Fa- gotweg in de wijk Mortiere. De gebruikers van de postbussen voelen zich overvallen omdat de sluiting al binnen zes. weken een feit is. Eind vorige week kregen ze via een briefje bericht van de ge dwongen verhuizing. B. Tramper van Vidence Verzeke ringen reageerde gisterochtend, na het legen van zijn brievenbus, met een zekere onmacht op het besluit van TNT. „We worden geconfron teerd met een voldongen feit." R. van Meijel van het Zeeland Na zomer Festival stelde klip en klaar dat TNT helemaal geen rekening houdt met de belangen van de on dernemingen in de binnenstad en alleen maar let op het eigen ge win. M. Buntsma van advocaten kantoor Buntsma en Kapteijn vindt het besluit ook nog eens slecht voor en de mobiliteit en het milieu. Zelf komt ze in de regel per fiets de post halen. Straks moet ze naar de Mortiere en dat zal zo goed als zeker per auto ge beuren. Anderen zullen dat ook doen, zo viel gisteren te horen bij tal van gebruikers. Dat betekent dat er in de ochtendspits nog meer verkeer over de Middelburg se bruggen gaat, voorziet Bunts ma. Dat komt de verkeersveilig heid beslist niet ten goede, voor spelt Van Meijel op zijn beurt. Voorzitter H. Boers van de Vereni ging Ondernemers Middelburg gaat proberen samen met andere lokale en regionale belangenorgani saties TNT op andere gedachten te brengen. Maar hij heeft weinig hoop dat het lukt de 'monopolist' te bewegen de voorgenomen slui ting in te trekken. Wijkmanager K. van de Beek van de gemeente is ook allerminst ge lukkig met het besluit van TNT. Het bedrijf let volgens hem hele maal niet meer op de sociale gevol gen van zo'n besluit. TNT biedt haar klanten aan de postbuspost toch te bezorgen op het kantooradres. Maar dat tegen een vergoeding van 109 euro per maand, schampert Van Meijel. De directeur van het Zeeland Nazo mer Festival: „Dat geld hebben wij niet." Boers vindt het zelfs ronduit bela chelijk dat TNT geld durft te vra gen om post op kantoor te bezor gen. „Er zit toch een postzegel op. Moeten we soms dubbel betalen." De voorzitter vreest dat de sluiting van de postbussen in het postkan toor het begin van het einde is. Hij Volgens advocaat Smit heeft TNT zonder overleg zijn 'voordeur' verplaatst voorziet dat op termijn TNT het pand aan de Lange Noordstraat sluit en zich terugtrekt in een vesti ging aan de rand van de stad. „Hooguit zullen wat eenvoudige diensten uitbesteed worden aan enkele supermarkten. Maar voor belangrijke zaken moeten dan alle maal per auto naar de Mortiere." Advocaat E. Smit is dat niet van plan. Hij laat de post vanaf april ge woon thuis bezorgen. „De postbo de moet dus boeten voor het be leid van het concern." Hij is zeer verbolgen. „TNT heeft als het wa re, zonder overleg, mijn voordeur een paar kilometer verplaatst." Bij TNT wordt daar echter anders over gedacht, aldus W. Eelsing. Volgens haar blijkt uit landelijk klantenonderzoek dat postbusge bruikers behoefte hebben aan lan gere openingstijden en ruime par- keermogelijkheden. „Dat kunnen ze vinden bij het Office Centre in de Mortiere." Daarnaast is de ver huizing volgens haar ook gunstig voor Middelburg. „Er rijdt straks minder verkeer door het histo risch centrum." Kantoorvakhandel Van der Hoeven kortingen van 25 tot 50% Spuistraat 94 - Vlissingen Kantoorvakhandel Van der Hoeven beëindigt haar activiteiten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van beide firmanten. Overname van het bedrijf is helaas niet mogelijk gebleken. Maquette van een studie naar het nieuwe zorgcomplex in Arnemuiden. Het voorlopige ontwerp wijkt hier iets van af. foto BRINK architectuur Architect presenteert ontwerp Arnemuidse zorgwoningen. door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Lof én kritiek is er in Arnemuiden op het plan voor het nieuwe zorgcomplex aan de Dokstraat. Gisteravond presenteer de de Rotterdamse architect Lies- beth Brink haar voorlopig ont werp aan omwonenden en andere belangstellenden. Lof is er omdat bewoners straks het dorp niet meer uit hoeven voor een woning met zorg. Kritiek kwam er vanuit de klankbordgroep; die voelt zich niet serieus genomen in haar be denkingen bij het plan. Op de plaats van de - inmiddels ge sloopte - Koningin Beatrixschool komen 24 zorg- en 4 'gewone' ap partementen. Brink heeft zich voor haar ontwerp laten inspire ren door de boerenhoeve, be staand uit verschillende gebou wen. Ook het zorgcomplex krijgt drie eenheden. Het verst van de Dokstraat gelegen, komt een ge bouw dat qua vorm lijkt op een boerenschuur. Aan de zijde die grenst aan de achterkant van de woningen aan het Schuttershof komt één bouwlaag, oplopend naar de andere kant in drie lagen. In het midden komt een hofje. Aan de Dokstraat komen twee langwerpige gebouwen, haaks op de straat, met daartussen een pleintje. Het gebouw dat grenst aan de achterkant van het Schut tershof krijgt twee woonlagen; het andere drie. Rechts van het complex komt een speelveld van 2200 vierkante me ter, ter compensatie van het ver dwenen veld aan de Clasinastraat. De klankbordgroep heeft steeds al kritiek gehad op de grootte en lig ging van het speelveld en uitte die ook gisteravond weer. Het ge plande veld is volgens haar te klein en het ligt te dicht bij de be bouwing. Daardoor zouden er con flicten kunnen ontstaan tussen ouderen en jongeren. Komende maandag wordt begon nen met de sanering van het ge bied aan de Dokstraat. In april be gint de planologische procedure; het bestemmingsplan voor het te bebouwen terrein moet gewijzigd worden. Naar verwachting kan be gin 2008 begonnen worden met de bouw van het zorgcentrum. westkapelle - Tegenstanders van de komst van Camping Moens naar de Joossesweg, ten zuiden van Westkapelle, blijken volhar dend. Van de negen indieners van bezwaarschriften zijn er vijf op nieuw in beroep gegaan, nu tegen de opvatting van de gemeente dat er geen reden is tot klagen. Exploitant Annelies Boogaard van de camping, die nu nog is geves tigd aan de Westkapelse zeedijk, kijkt er niet van op. Ze had er al op gerekend dat de tegenstanders zich niet zomaar gewonnen zou den geven. Toch is ze optimistisch. „Na negen jaar zijn we nu verder dan ooit." Ze heeft goede hoop dat de ge meente de bezwaren opnieuw van de hand wijst. Tegenstanders kun nen daarna nog naar de rechter. De gemeentelijke bezwaarschrif tencommissie behandelt de zaak op 15 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28