Zeeland Honden even in Meliskerke PZCI25 PvdA: 60 per uur en trajectcontrole N660 Meldpunt wmo-zorg WALCHEREN 36 en 37 zaterdag 3 maart Griep Portugese stratenmakers maken vaart voor Beatrix Donderdag 1 maart 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Neusens spookschip herrijst in Porgy en Bess Jan Poortvliet in beeld als trainer Helmond Sport Gemeente biedt asiel tijdelijke opvang aan bij Dierenfarm Elzenoord. door Maurits Sep VLISSINGEN - De honden uit het Vlissingse dierenasiel kunnen tijde lijk terecht in dierenfarm Elzen oord in Meliskerke. Elzenoord is bereid als tijdelijke opvang te fun geren tot het nieuwe asiel in Vlis- singen klaar is. De gemeente Vlissingen betaalt de opvang, mits binnen een jaar een definitieve oplossing voor het die renasiel wordt gevonden. De ge meente dreigt zelfs met maatrege len indien het asiel de tijdelijke op lossing tegenhoudt om een betere definitieve oplossing te bereiken. Wat daarmee wordt bedoeld, wil de wethouder E. Walrave gisteren niet zeggen. Ook voorzitter W. Meijer van het dierenasiel weigerde op het dreige ment te reageren. Hij wilde eerste overleggen met zijn bestuur. Hij heeft al wel verklaard dat het be stuur de tijdelijke en de definitieve oplossing in samenhang met el kaar zal beoordelen. De gemeente betreurt dat. Zij heeft haast omdat de nieuwe appartementen in de buurt van het asiel binnenkort be woond gaan worden. De honden zouden voordien weg zijn. Meijer liet zich evenmin uit over de tijdelijke opvang in Elzenoord. J. Langerak van Dierenfarm Elzen oord heeft per direct ruimte voor twintig honden vrij. Als het asiel niet instemt met tij- delijke opvang van de honden in Meliskerke, neemt de gemeente juridische stappen om overlast voor de buurt te voorkomen. Behalve de kosten voor de tijdelij ke opvang, trekt Vlissingen eenma lig een half miljoen euro uit voor een nieuw asiel. Dat brengt het to taal beschikbare geld op 975.000 euro (225.000 van de gemeente Middelburg en 250.000 van het asiel zelf). De asiels in beide ste den zijn gefuseerd om samen een nieuw asiel te maken aan de Poor- tersweg in Vlissingen. Vlissingen halveert vervolgens de subsidie tot 25.000 euro per jaar. Middelburg betaalt net zo veel als Vlissingen, dus dan zou ook die subsidie om laag gaan (nu 44.000 euro). Overigens distantieert Middelburg zich van de oplossing die Vlissin gen voor ogen staat. Volgens wet houder A. de Vries strookt die niet met de verwachtingen die in het verleden zijn geschept. „Ik heb be grip voor de positie van Vlissin gen, maar dit dossier moet ook een keer worden gesloten. Het knelt in Vlissingen, maar ook in Middelburg. De studietijd is voor bij. Bij de oplossing Elzenoord zie ik alleen maar weer vertraging op doemen. Ik wil voor de zomer een besluit aan de raad voorleggen over het nieuwe asiel." Omroep Zeeland en PZC presenteren samen: Verlciezingsonderzoek Resultaten, analyses en commentarenin de krant, op radio en televisie. www.omroepzeeland.nl j www.pzc.nl door Maurits Sep KOUDEKERKE - Sociaal-democra- tisch Zeeland verenigt zich in de strijd voor verlaging van de snel heid op de weg tussen Koudeker- ke en Middelburg (N66o). De Veerse gemeenteraadsfractie PvdA/GroenLinks, de collega's in Middelburg en de Provinciale Sta tenfractie willen de limiet van tachtig naar zestig kilometer per uur brengen. Als dan toch nog te hard wordt gereden, moet er tra jectcontrole komen. De snelheid wordt dan, net als op de Zeeland- brug, aan begin en eind gemeten om te bepalen of iemand te hard heeft gereden. Zo moet het lukken de weg veiliger te maken zonder het landschap aan te tasten, meent de PvdA. Het zou bovendien goed koper zijn dan er een parallelweg langs te leggen voor fietsers en be stemmingsverkeer. VLISSINGEN - De Raad van Kerken in Vlissingen opent een meldpunt voor mensen die in de problemen komen bij het aanvragen van thuis zorg. Eerder al had de Socialis tische Partij zo'n meldpunt. Daar kwamen toen weinig klachten bin nen. De Raad van Kerken verwacht veel meer respons. In de eerste plaats omdat het meldpunt vrijwel het hele jaar bereikbaar zal blijven. De KvK belooft klagers daadwerke lijk te helpen door bij verantwoor delijke instanties aan de bel te trek ken. Volgens woordvoerdster L. van der Heide horen de kerken steeds meer dat zorgaanvragers in de kou staan, als gevolg van de invoering van de Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO). Het meldpunt is bereikbaar vanaf komende maandag via telefoon nummer 0118-474350, dagelijks van 9 tot 17 uur. Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzcnl Er zou een griepgolfin aantocht zijn. Als we de berichten mogen geloven, afkomstig uit Engeland, via Portugal en België naar ons land. Over griep bestaan veel misver standen en het was daarom, dat die werknemer van dat bedrijf uit Goes er eens het fijne van wil de weten. Hij voelde zich wat slapjes, greep om de haverklap naar de zakdoek en kampte met pijn in de spieren. Dat zou wel eens griep kunnen zijn dacht hij. Het internet bood uitkomst, want de volgende dag meldde hij zijn werkgever dat hij leed aan een, vermoedelijk door atmosferische invloeden veroor zaakte epidemische ongesteld heid of ziekte, die zich somtijds vertoont, en zich met grote snel heid van plaats tot plaats uit breidt, in de laatste jaren vooral meer onder de naam influenza bekend. VLISSINGEN - Ze lijken als slakken vooruit te gaan: de werklui die de opgebroken straten rond De Fonteyne met natuursteen plaveien. Dat komt omdat ze met weinigen zijn. Er zijn nauwelijks nog Nederlandse vaklui te vinden die dit specialis tisch werk aankunnen. Om te garanderen dat de Oude Markt in ieder geval dicht ligt wanneer ko ningin Beatrix, op 23 maart, het De Ruyterjaar komt openen, zijn sinds dinsdag drie Portugese stratenmakers ingehuurd. Die zijn uiterst bedre ven in het 'straten op de hamer' van kleine brok ken graniet. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27