'Ik kan niet wachten tot ik uitgerangeerd ben' PZC Donderdag 1 maart 2007 19 Rollen in producties als Four weddings and a funeral, de Bridget Jones-films en Love actually maakten van Hugh Grant de koning der romantische komedies. Dat hij desondanks allesbehalve zelfverzekerd is, bleek op de set van zijn nieuwste film Music lyrics. „Ik kreeg een totale geestelijke inzinking." Hugh Grant Hugh John MungoGrant ziet het levenslicht in Londen op 9 september 1960. Zijn vader is een kunstenaar, zijn moeder is lerares. Grant studeerde aan de universiteit van Oxford. Hij maakte zijn filmdebuut in 1982, waarna hij vooral kleine re rollen in tv-series en televi siefilms speelde. - In 1994 beleefde hij zijn grote doorbraak in Four weddings and a funeral. Daarna volgden een lange rij succesvolle films zoals Sense and sensibility, Notting Hill, Bridget Jones, Two weeks' notice en About a boy. door Thalia Brandt foto's ANP Hugh Grant staat erom be kend dat hij tijdens in terviews narrig kan zijn. Voor een Brits blad aan leiding om hem om te dopen tot Hugh Grump (Hugh Knorrepot). Maar hoewel hij soms in klagen uitbarst, komt de 46-jarige Brit tij dens een promotiegesprek voor zijn nieuwste romanti sche komedie vooral charmant en droogko misch over. „Ik was dronken", verklaart hij zijn beslissing om mee te werken aan Music lyrics. In zijn nieuwste film speelt Grant de in ver getelheid geraakte popster Alex Fletcher. De zanger, die twee decennia geleden gro te hits scoorde met zijn groep PoP - een fic tieve kruising tussen Duran Duran en Wham! - moet zich tegenwoordig behel pen met optre dens op kermis sen en school reünies. Tot hij zijn comeback kan maken. Binnen en kele dagen moet Alex een duet schrijven voor tienerster Cora Cor- man. Hoewel de muzi kant geen liedteksten kan schrijven, krijgt hij hulp uit onverwachte hoek. Het meisje dat zijn planten water geeft - vertolkt door Drew Barrymore - blijkt na melijk een talentvol songwriter. Voor zijn rol als Alex moest Grant leren zingen, pianospelen en dan sen. Vooral de sexy heupbewegin gen a la Tom Jones 'waren een hel'. Het meest gênant vond hij het filmen van een videoclip van de band PoP. „Ik moest niet alleen dansen, maar er ook uitzien als 25. Dus kreeg ik tape achter mijn oren geplakt en droeg ik veel teveel ma- ke-up. Maar terwijl de rest van de band 25 leek, oogde ik als een oude prostitué." Zijn vertolking van een uitgeran geerde popster doet de vraag rij zen hoe Grant zich zou voelen als het ineens gedaan zou zijn met zijn carrière. „Ik heb eerlijk gezegd behoorlijk veel zin om uitgeran geerd te zijn", reageert hij. „Want dat haalt de druk weg. Bovendien kan ik dan meedoen met Engelse reality- shows als Dan cing with the stars." On langs kondigde Grant aan te willen stop pen met acteren. „Ik roep het al twintig jaar, maar ik ga niet met pensioen", rea geert hij. Wel vertelt hij zich pas aan nieuwe filmpro jecten te willen verbinden wan neer hij het boek af heeft waar hij al jarenlang aan schrijft. „Ik heb al tijd de meelijwekkende fantasie ge had dat ik een betere schrijver was dan een acteur", aldus de ster die een graad in de Engelse literatuur van de Universiteit van Oxford be zit. „Ik heb echter problemen me zelf tot schrijven te bewegen, dus die gedachte klopt waarschijnlijk niet." Over het schrijfwerk wil hij niet meer kwijt dan dat het een ro man betreft. Na de voltooiing van zijn boek wil hij het namelijk ano niem bij een uitgever indienen en anoniem laten publiceren. „Uit gevers drukken vandaag de dag immers alles, als het maar door een ster ge schreven is. Ik wil la ter de voldoening voelen dat een uitgever dit écht op de markt wilde brengen." De afgelopen ja ren heeft Grant vrij wel louter romantische komedies gedaan. Mu sic lyrics is geen uitzondering. De film voedt dan ook kritiek dat hij er zich, voor een riant salaris, makkelijk vanaf maakt. „Voor mijn doorbraak met Four weddings and a funeral heb ik tien jaar lang alle rotzooi aangenomen die voor bij kwam. Maar op vrijwel alles daarna ben ik om verschillende re denen trots." Over zijn keuze voor komedies: „Ik heb het nooit zo nuttig gevonden me op een diep, donker drama te storten. Daar ben ik oké in, maar er zijn mensen die dat veel beter doen. Bovendien wordt het genre onderschat. Een romantische komedie kun je verge lijken met een soufflé: beide zijn heel licht en heel moeilijk. Als de samenstelling niet perfect is, stor ten ze in." Ondanks zijn succes maakt ieder nieuw pro ject de acteur onzeker, tot op het depressieve af. „De eerste keer dat je met zijn allen het script doorneemt, lacht iedereen om je en denk je: ik ben inderdaad pretty damn funny. Maar twee maanden later bij de opna mes heeft iedereen de grappen al zes keer gehoord. Dan acteer ik in complete stilte en twijfel ik of ik de grap wel goed getimed heb. Of denk ik: misschien ben ik wel hele maal niet leuk. Dan kun je een to tale geestelijke inzinking krijgen." Toch kan hij het acteren niet laten. Eén ding kan hij echter missen als kiespijn: de aandacht van de Britse pers. „Ik heb sterke vermoedens dat ze mijn voicemails afluiste ren", zegt hij. De focus op zijn pri- vé-leven is momenteel enorm. Na dat in 2000 zijn dertien jaar duren de relatie met actrice Liz Hurley strandde, kwam er onlangs een einde aan de drie jaar durende ro mance tussen Grant en de Britse miljardairsdochter Jemima Khan. Grant: „Het is verdrietig, meer wil ik niet kwijt. Maar herhaal niet wat je in Britse kranten over ons leest. Dat is verzonnen rotzooi," Music lyrics draait vanaf 8 maart in Ne derlandse bioscopen. ALLEMENSEN Acteurspaar bevestigt hun babynieuws In de media was al druk gespecu leerd over het buikje van Naomi Watts, maar nu is het dan offici eel. De actrice en collega Liev Schreiber krijgen een kind. „Ja, ik word vader", heeft Schreiber gezegd in een Amerikaanse talk show. „Heel spannend", aldus de 39-jarige acteur bekend uit The Manchurian Candidate. Hij en de 38-jarige Watts King Kongzijn sinds 2005 samen. Het paar is niet getrouwd. Voor beiden is het het eerste kind. Thomas schaatst door met voetblessure Thomas Berge, één van de laat ste vier overgebleven deelne mers aan het SBS 6-programma Sterren dansen op het ijs, is gebles seerd geraakt door de rigoureuze schaatstrainingen waaraan hij zich de afgelopen maanden heeft onderworpen. Als het aan de zanger ligt, staat hij morgena vond echter gewoon op het ijs. Berge had pijn aan zijn voet en bleek na een MRI-scan in het zie kenhuis een overbelast gewricht te hebben. Met medicijnen en een steunzool voor in zijn schaats keerde hij huiswaarts. Gisteren stond hij gewoon weer op het ijs. Aangezien schaatsen redelijk pijnvrij bleek, zal de zan ger het naar verwachting mor gen tegen de andere drie overge bleven BN'ers, acteurs Geert Hoes en Jasmine Sendar en zan geres Sita opnemen. Berges ma nager houdt niettemin een slag om de arm: „Als het niet meer gaat, moet hij stoppen." Beyoncé blootgesteld aan hepatitis A-virus Beyoncé moet een vaccinatie ha len tegen hepatitis A. De zange res en Dreamgirls-acttice is twee weken geleden tijdens een feest je van het tijdschrift Sports Illus trated mogelijk besmet geraakt met het virus, aldus het Ameri kaanse showbizztijdschrift Peop le. De kok van het feest op 14 fe bruari blijkt de zeer besmettelij ke leverontsteking hepatitis A te hebben gehad. Alle gasten van het feestje zijn opgeroepen een vaccinatie te halen. James Blunt rijdt over voet van paparazzi James Blunt is in een poging te ontsnappen aan de paparazzi af gelopen weekeinde over de voet van een man heengereden. Een woordvoerder van de zanger wil de geruchten ontze nuwen dat de Britse zanger een fan aan reed. „Het waren paparazzi die sa- James Blunt mendromden rond zijn auto", al dus de woordvoerder. „Zij ver sperden de weg. James probeer de hier tussendoor te manoeu vreren." Blunt en zijn vrien din, model Petra Nem- cova, re den door na het on geval.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19