Onderzoek AFM naar Getronics Licht hogere omzet CSM kampt met hoge grondstofprijzen 22.500,- 22.500,- Feel the difference Wpzc Donderdag 1 maart 2007 1 5 voor Centrale Suiker Maatschappij. Bedrijf ligt onder vuur wegens achterhouden van informatie. door onze redactie economie amsterdam - De Autoriteit Finan ciële Markten (AFM) is een onder zoek begonnen naar automatiseer der Getronics. De financiële waak hond heeft informatie opgevraagd en gekregen, zei een woordvoerder van de onderneming gisteren. De onderneming heeft volgens hem tijdens de aandeelhoudersver gadering van afgelopen december al aangegeven dat de AFM vragen heeft gesteld over het vertrek van de financiële topman Theo Jans sen. Vervolgens heeft de waak hond in januari opnieuw informa tie opgevraagd, aldus de Getro- nics-zegsman. Sindsdien heeft de onderneming niets meer van de AFM gehoord. Volgens Het Financieele Dagblad bekijkt de AFM of Getronics heeft nagelaten tijdig koersgevoelige in formatie naar buiten te brengen. De toezichthouder zou zich onder meer richten op de winstwaar schuwing van vorig jaar. Getronics leed destijds onverwacht grote ver liezen bij een Italiaans dochterbe drijf Getronics liet medio januari vorig jaar weten dat de dochteron derneming de cijfers positiever heeft voorgesteld dan ze werkelijk waren. De topman van de automa tiseerder, Klaas Wagenaar, zou vol- De Autoriteit Financiële Markten begint een onderzoek naar auto matiseerder Getronics. De finan ciële waakhond heeft informatie opgevraagd en gekregen. gens de krant al begin december van de problemen op de hoogte zijn gebracht. Uit onderzoek van het accountantskantoor Ernst 8c Young komt volgens Getronics naar voren dat Wagenaar niet voor januari 2006 wist van de moeilijk heden in Italië. Ernst 8c Young heeft onderzoek gedaan naar de fraude in dat land. Getronics be vindt zich al maanden in woelig vaarwater, vooral omdat de cijfers keer op keer tegenvallen. De Vere niging van Effectenbezitters heeft geëist dat Wagenaar opstapt, maar de raad van commissarissen van het concern heeft eind vorig jaar nog het vertrouwen in hem uitge sproken. Dinsdagavond publiceer de de automatiseerder onverwacht zijn resultaten over 2006. Het ver lies van 145 miljoen euro viel ana listen tegen. ANP diemen - De verkoper van bakke rij-ingrediënten CSM heeft last van gestegen grondstofprijzen van onder meer suiker, tarwe en maïs- siroop. Het bedrijf kan de hoge prijzen vooralsnog nauwelijks doorberekenen in de verkoopprij zen en daarom heeft dit een nega tief effect op het resultaat. Dat maakte CSM gisteren bekend tij dens de presentatie van de jaarcij fers. CSM, dat staat voor Centrale Sui ker Maatschappij, denkt de prijzen op de lange termijn wel te kunnen verhogen. Hierdoor is er 'mogelijk een licht negatief effect op de mar ges' bij de divisie Bakery Supplies Europe. Ook in de Verenigde Sta ten heeft CSM de verkoopprijzen door de hogere suikerprijzen bijna niet verhoogd. „Om onze groei vast te houden, hebben wij ervoor gekozen om de verkoopprijzen niet of slechts in lichte mate te ver hogen", aldus CSM. Het bedrijfsre sultaat is hierdoor vorig jaar met 11 miljoen dollar negatief beïnvloed. De prijs voor suiker, die was geste gen als gevolg van de nasleep van orkaan Katrina, is de afgelopen maanden weer gezakt. De melkzuurdivisie Purac heeft eveneens te kampen met hogere prijzen van onder meer suiker en maïssiroop, en de stijging van ener giekosten. CSM boekte vorig jaar een omzet van 2,42 miljard euro tegen 2,39 miljard in 2005, een stijging van 1,2 procent. De nettowinst be droeg 105 miljoen. In 2005 stond er een winst van 423 miljoen euro in de boeken, door een eenmalige bijdrage uit de verkoop van de snoepdivisie van 365 miljoen euro. De omzet van CSM is in lijn met verwachtingen van analisten, de nettowinst ligt er iets onder. ANP Inflatie Nederland is laagste van EU luxemburg - De jaarlijkse inflatie in Nederland was in januari met 1,0 procent het laagst van de gehe le Europese Unie. Het gemiddelde voor de eurolanden lag op 1,8 pro cent, een tiende procent lager dan in december vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van Eurostat, het statis tisch bureau van de EU. Een jaar geleden lag de inflatie in Neder land nog op 1,7 procent, de euro landen hadden toen een gemiddel de van 2,4 procent. De lage inflatie cijfers komen vooral door een da ling van de prijzen voor communi catie en een kleine stijging voor kleding, recreatie en cultuur. ANP Afzetprijzen industrie in januari licht hoger voorburg - De afzetprijzen van de Nederlandse industrie zijn in ja nuari met 0,7 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren bekend. Het is de kleinste toena me van de afzetprijzen in drie jaar tijd. In december was de stijging nog ruim drie keer zo groot, 2,2 procent. Door de lagere prijs van ruwe olie waren de producten van de aardo- lieverwerkende industrie in janua ri 15 procent goedkoper dan een jaar eerder. ANP Werkloosheid in Europese Unie daalt luxemburg - De werkloosheid in de Europese Unie is verder aan het zakken. In januari lag het voor de 27 EU-landen op 7,5 procent, tegen 7,6 procent in december 2006 en 8,3 procent in januari '06. Neder land heeft, op Denemarken na, de laagste werkloosheid: 3,6 procent in januari. Dat blijkt uit cijfers van Eurostat, het statistisch bureau van de Europese Unie. De hoogste werkloosheidscijfers komen voor in Polen (12,6 procent), Slowakije (11,0) en Griekenland (8,7). Van de 27 EU-landen toonden twintig een recorddaling in de werkloos heid in het afgelopen jaar. ANP design innovatie pit veelzijdig grip ruimte De bergruimte van een Wagon. FordFocus Wagon 1.6 74 kW (100 pk) - ABS 6 airbags - Airconditioning 16" lichtmetalen velgen - Cruise Control Easy Sound 6000 radio/CD-speler Elektrisch bedienbare ramen vóór Centrale portiervergrendeling - Regensensor Voorruitverwarming - Automatische dimlichten Elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels Zolang de voorraad strekt. Uiterste registratiedatum 16 maart 2007 De luxueuze ruimte van een MPV. FordFocusC-MAX 1.6 74 kW (100 pk) - ABS 6 airbags - Airconditioning 16" designer velgen - Cruise Control Easy Sound 6000 radio/CD-speler Elektrisch bedienbare ramen vóór en achter Centrale portiervergrendeling - Regensensor Voorruitverwarming - Automatische dimlichten Elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels Zolang de voorraad strekt. Uiterste registratiedatum 16 maart 2007 Nu voor Nu voor Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Autobedrijf Van de Ree, 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15