KRAS.NL BERLIJN, PRAAG, BOEDAPEST WENEN waarom zou je verder zoeken NORMANDIE, BRETAGNE LOIRE SL0VEIMIE, KROATIË ITALIË PZC Donderdag 1 maart 2007 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Staatsbezoek In na 395 jaar eindelijk Turks staatsbezoek (PZC 24/02) schrijft Hans Jacobs dat er sinds 1612 diplo matieke betrekkingen waren met de Ottomaanse sultans. Echter be stond Nederland nog niet en be trof deze vriendschap dus de toen malige Republiek (zeg maar Hol land). Terneuzen (1583) en Axel (1586) vielen al vroeg op de knie ën, maar Hulst bleeft tot 1645 (bijna de ganse 80-jarige oorlog) Vlaams en Spaans. Wel bezette de calvinist Maurits in 1591 Hulst, maar werd 5 jaar later naar huis ge stuurd door Albertus van Oosten rijk met 30.000 Spaanse muske tiers. Hulst stelde zijn katholieke bougondische identiteit veilig om in 1645 concensus te bereiken met Frederik Hendrik, wiens bijnaam 'stedendwinger' niet voor Hulst gold. Zo komt het wellicht dat Hul stenaren anders zijn dan inwoners van Axel en Terneuzen. Met ande ren, heb ik als Hulstenaar daarom weinig boodschap aan dit 'oranje' staatsbezoek tot glorie van de sul tans. Eind i6e-eeuw is Turkije door de Habsburgers verslagen, wat deze sympatie van toen nog dubieuzer maakt. De heilige sul- tan-oorlogen zijn gevoerd tegen christenen, maar waren prins, do minee en koopman dat dan niet? j. de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Belgische getijdenatuur Het provinciebestuur wil van mi nister Verburg horen of de kenne lijk met België afgesproken nieuwe getijdenatuur ook buiten de rivier kan worden gezocht (PZC, 26-2). Waarom eigenlijk? Er is in Zee land toch geen rivier? Wel een aan tal zeearmen, maar daar gaat het nu niet om. Ook bestaat er een Belgisch-Fran se rivier die in één van onze zeear men uitwatert, de Schelde. Vanaf Gent tot aan de Nederlandse grens staat deze rivier onder invloed van het getij, dus zal er in België enige ruimte bestaan voor het aanleggen van nieuwe getijdenatuur. Binnen de rivier, niet er buiten. Soms lijkt het alsof het Zeeuwse provinciebe stuur niet of nauwelijk iets van on ze provincie weet. Misschien wel LEZERS SCHRIJVEN Voetbaltrainer Guus Hiddink is wegens belastingfraude veroordeeld tot een boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf. Daarmee is hij schuldig bevonden aan het doen van een foute belastingaangifte over 2003. Wat vindt u van het vonnis? Een selectie van de reacties via www.pzc.nl 1,5 miljoen niet betaald, 45 duizend boete, dan blijft er 1.455.000 over, ja dan kom je er goed mee weg. A. van Hese In drie reacties wordt ingegaan op de 'belachelijk lage boete'. Gewone Nederlanders zouden ook moeten zitten in de bak, en de boete mag best hoger zijn. Hiddink, vinden ze, had kunnen weten dat hij belasting plichtig was. En hoge bomen vangen veel wind. Anderen zijn scherper: Puur klassejustitie, 'als een gewoon mens zo'n grapje heeft, gaat hij de bak in'. Hiddink dacht boven de wet te staan, maar komt bedrogen uit. De uitspraak van Hiddinks advocaat Leliveld op het vonnis komt niet ge loofwaardig over. Hij zou er wijzer aandoen niet te zinspelen op hoger beroep. Een nogal naïef betoog. Hiddink kan beter de uitspraak accepte ren en er niet tegen in beroep gaan. omdat aller ogen en oren vooral op Den Haag en Brussel zijn ge richt, in plaats van op Zeeland. H. de Vos Siguitsedijk 29, Kwadendamme Miljoenenschuld Sinds de hele binnenstad door alle werkzaamheden op zijn kop staat, stap ik als Vlissingse binnenstadbe woner, met gevaar voor eigen le ven op de fiets of in de auto. Dat alles voor een project waar nie mand op zit te wachten en wat de gemeente en zijn bewoners met een miljoenenschuld opgezadeld heeft. Nu lees ik tot mijn schrik (PZC 24-02) dat de Aldi vertrekt. Omdat ze weigeren om in een (pe perduur) gat onder de grond te zit ten. Natuurlijk weigeren ze dat. Lijkt me geen prettige omgeving om de hele dag in te werken of om boodschappen te halen. Maar gelukkig heb ik een oplossing voor u bedacht. Gaat u daar, als gemeente, met al diegenen die verantwoordelijk zijn voor dit hele Fonteyne-debade zelf zitten, om u allen diep te scha men voor deze hele gang van za ken. Dan kan de Aldi uw plaats in het stadhuis innemen, lijkt mij een prima locatie! D. van Wieringen-Verhage Boulevard de Ruyter 128, Vlissingen Citeren In de PZC het artikel (19-02) van de heer M. Wilbrink gelezen, inza ke eerder uitgesproken teksten van de heer Wilders over de Koran. La ten we vooropstellen dat ik het ge- dachtengoed van de heer Wilders niet deel maar het niet juist cite ren van quotes, van wie dan ook, is ongepast. Als ik goed ben geïn formeerd heeft de heer Wilders ge sproken over 'bladzijden verscheu ren' en niet over het verscheuren van de hele Koran. Dat is nogal een verschil. Zoals het nu door uw krant wordt gebracht kan het al leen maar tot haat aanzetten. Dat is neem ik aan niet de bedoeling. Tineke de Ridder Vliedbergstraat 8, Rilland Toeristen Ik reageer op een lezersbrief van P. Schoutens (PZC 27 feb.)Hij heeft er problemen dat Duitse toeristen zorgen voor drukte op de parkeer plaats bij AH. Zou meneer Schou tens door hebben dat zonder toe risten hij niet meer hoeft te zoe ken naar een parkeerplaats? AH zou er niet meer zijn, de helft van de voorzieningen (scholen, thea ters, bioscopen etc.) ook niet meer, die de heer Schoutens onge twijfeld waardeert. Het toerisme staat in de economische top 3 van onze provincie en is zowat de grootste zoniet de grootste werkge ver van de provincie. Hoop lang Duits te horen in mooi Zeeland B. van Damme C. J. Guierrez 21, Playa San Juan, Spanje Wielerfan laren was ik fervent wielerfant. De heroïsche daden van de pedaalrid ders spraken tot de verbeelding. Natuurlijk was er altijd het doping- spook. Een enkeling bezondigde zich daaraan. De laatste maanden worden we overspoeld door be richten over grootschalig mis bruik. Ik kan niet anders dan tot de con clusie komen, dat de sport verziekt is. Zeker na het schandaal met Flo yd Landis vorig jaar, is het onmo gelijk geworden de prestaties van de renners met droge ogen te vol gen. Ik heb besloten hier mijn tijd niet meer aan te verdoen. Als ze de zaak willen belazeren, doen ze dat maar, maar voor de tv of bij een koers tref je mij niet meer aan. C. van der Bliek De Spinne 101, Goes Verkiezingen Het wordt verkiezingen en stand punten worden bijgesteld. Lo gisch, maar het is een klus naar waarachtigheid te zoeken. Het bontst maakte het de Pv- dA-gedeputeerde/ lijsttrekker M. Ie Roy op de debatavond van de WD (PZC 23-2). Zij wendt voor te gen ontpolderen te zijn. Dit zou een krachtdadige bekering zijn te genover wijlen de heer Kramer. Een partij verliest wel haar be stuurders maar nimmer haar ideo logieën. Dat heb ik in een Twee- de-kamercommissie kunnen erva ren; de linkse partijen zijn vóór. GroenLinks heeft het grootste ge lijk: de zaak is allang beklonken. WD en CDA zijn ook vóór. De Partij van Zeeland is tegen ontpol deren. LCF-stemmers zijn in het al gemeen onafhankelijke denkers en stemmen gevarieerd. C. Freeke Rivierenpark 54, Terneuzen Verkiezingen (2) In de krant van 26-2 staat het ver ontrustende bericht dat ene heer van Waveren ene mevrouw le Roy boos heeft gemaakt. Hij schijnt kri tiek te hebben op het recreatiebe- leid dat binnen de verantwoorde lijkheid ligt van die mevrouw. Zo vlak voor de Statenverkiezingen kan een dergelijke emotie vergoe lijkt worden door te wijzen op campagnevoering. Beide doen dat en zeggen onder het genot van een kopje koffie dat ze de ruzie niet persoonlijk bedoelden en zoenden het hartelijk af Verder blijkt dat er een geheim spel kan worden gespeeld door mijnheer van Waveren. Collega mijnheer Wiersma sugge reert dat de rol van lijsthufter van Waveren is toebedeeld. Daar tegen over zou dan ene Toine Poppelaars als de bedaagde en wijsheid uitstra lende lijsttrekker moeten overko men. Lijkt mij dat zo'n contrast in een dergelijke omgeving niet erg moeilijk is aan te brengen. 7 maart mogen we stemmen. Dit stukje campagne heeft mij een rijk in zicht gegeven. Het gaat niet over op wie maar over of ik ga stem men. A. Vluggen Hoge Stelle 21, Nieuw- en St. Joosland Met o.a. Venetië, Padua, Florence, Assisi, Rome en Pisa Vertrek vrijwel iedere vrijdag van 20/4 t/m 19/10 Supervoordelig naar het mooiste van Italië! Het romantische Venetië, de 'Eeuwige Stad' Rome en de kunststad Florence behoren absoluut tot de mooiste steden van Europa en wellicht van de wereld! Want zeg nu zelf, heeft u niet altijd al een prachtige tocht per gondel willen maken, het unieke Vaticaanstad en het machtige Colosseum willen bezoeken en de vele kunstschat ten van Florence willen bewonderen? Dat alles kan tijdens deze schitterende reis! Bovendien nemen we u ook mee naar Padua, de stad van de heilige Antonius, en Assisi. Op de reis naar huis rijden we via de Ligurische kust nog naar Pisa, wereldberoemd vanwege zijn Scheve Toren. Alle ingrediënten zijn aanwezig voor een onvergetelijke reis... dus gaat u mee? Reisnummer EZ 24.015, zie www.kras.nl/24015 Vertrek op 18/5,1-15/6,13/7 en 24/8 Een schitterende, veelzijdige en scherp geprijsde rondreis langs het allermooiste van 3 uiterst populaire Franse vakantiestreken! In Normandië nemen we u o.a. mee naar Rouen, de ruïnes van de abdij van Jumièges, de indrukwekkende bevrijdingsstranden en het schilderachtige en uiterst gezellige haven- en vakantiestadje Honfleur, waar u de echte Normandische sfeer proeft! Bretagne toont ons onder meer de mooie havenstad St. Malo met haar ommuurde oude binnenstad, Vannes, Carnac, het vissersplaatsje Quiberon en het voor de kust gelegen eiland Mont-Saint-Michel met de betoverende abdij. Tot slot de lieflijke Loire, ook wel de 'tuin van Frankrijk' genoemd en rijk aan imposante kastelen. We brengen u hier naar Tours. Reisnummer EZ 24.106, zie www.kras.nl/24106 12-daagse bus-/rondreis Ontdek vier wereldsteden in één schitterende reis! Vertrek op maandag 21/5,4-18/6,9/7,27/8 en 10/9 Prachtige rondreis door Midden-Europa! KRAS stelt u in staat om in één reis kennis te maken met vier unieke Europese hoofdsteden. We beginnen in de bruisende stad Berlijn, de her enigde metropool, waar de oost- en westkant nu bijna zonder scheidingslijn in elkaar over lopen. Dan rijden we naar Praag, de Gouden Stad met een rijke historie en vele schitterende monumenten, zoals de Praagse Burcht, de Karelsbrug en het beroemde Gouden Straatje. Vervolgens gaan we verder richting Hongarije, en wel naar Boedapest, de 'Lichtstad van het Oosten'. De rgachtige Donau verdeelt de stad in de wijken Boeda en Pest. Als laatste bewon deren we Wenen, de stad van de romantiek, beroemde walsen. Dit mag u zeker niet missen! Reisnummer EZ 24.094, zie www.kras.nl/24094 Vertrek op 21/5,25/6,20/8 en 3/9 Prachtige drielandenreis! We beginnen in het mooie Slovenië, met aandacht voor het char mante Bied, het Meer van Bohinj, het Triglavski Nationaal Park en de grotten van Postojna. Vervolgens gaan we genieten van het Kroatische schiereiland Istrië, waar intieme baaien, olijfbomen en wijnranken bijdragen aan de heerlijke mediterraanse sfeer.Hier bewonderen we karakteristieke plaatsjes als Rovinj en Pore^. Via het historische Triëst, sfeervolle stad op de grens van Slovenië en Italië, reizen we naar het unieke Venetië met haar bruggen, kanalen, gondels, paleizen en pleinen. Tot slot schenken we ook nog aandacht aan de Romeinse geschiedenis in Aquileia en Grado. Dit mag u met missen! Inclusief ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.081, zie www.kras.nl/24081 boek online of bel 0900 - 9697 ®lSr 10-daagse bus-/rondreis Frankrijk Met o.a. Rouen, Honfleur, Mont-Saint-Michel en Tours KRAS topper'. vanaf 12-daagse bus-/rondreis Met o.a. Bied, Porec, Triëst en Venetië Cultuur topper! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11