wielersport voor schut te scoren T-Mobile houdt schoonmaak Start van het ProTour-seizoen PZC Woensdag 28 februari 2007 41 kalender Op 11 maart beginnen 20 ProTour-ploegen aan het nieuwe seizoen met de rit naar de zon; Parijs-Nice. Een overzicht van de ploegen met elk 3 belangrijke renners en de Nederlanders die actief zijn in de ProTour. manager: Mare Sergeant Predictor-Lotto Cadel Evans Robbie McEwen Leif Hoste déjongh Addy Engels manager: Patrick Lefèvere Quick Step Paolo Bettini Tom Boonen Peter van Petegem manager: Eric Boyer Cofidis Frank Hoj David Moncoutie Nick Nuyens Pr-oTour- manager: Roger Legeay Crédit Agricole Alexandre Botcharov Pietro Caucchioli Thor Hushovd manager: Bjarne Riis CSC Fabian Cancellara Frank Schleck Carlos Sastre manager: Mare Madiot La Francaise des Jeux Sandy Casar Philippe Gilbert Frédéric Guesdon 11-18 maart 14-20 maart 24 maart 8 april 11 april 9-14 april 15 april 22 april 25 april 29 april 1-6 mei 21-27 mei 12 mei-3 juni 10-17 juni 16-24 juni 24 juni 7-29 juli 4 augustus 10-18 augustus 19 augustus 22-29 augustus 1-23 september 3 september 9-15 september 7 oktober 14 oktober 20 oktober manager: José Miguel Echavarri Caisse d'Epargne Vladimir Karpets Oscar Pereiro Alejandro Valverde manager: Hans-Michael Renate Holczer Cerolsteiner Davide Rebellin Stefan Schumacher J TomSiamshijder Fabian Wegmann manager: Miguel Madariaga Euskaltel Mikel Astarloza Samuel Sanchez Haimar Zubeldia manager: Mauro Gianetti Saunier Duval Gilberto Simoni Iban Mayo David Millar manager: Vincent Lavenu AC2R Cyril Dessel Cristophe Moreau Jean-Patrick Nazon manager: Jean-René Bernaudeau Bouygues Telecom Laurent Brochard Aurélien Clerc Thomas Voeckler manager: Bob Stapleton T-Mobile j Bernard Eisel Sergei Gonchar Michael Rogers manager: Guiseppe Saronni Lampre Fabio Baldato Alessandro Ballan Damiano Cunego manager: Theo de Rooij Rabobank Oscar Freire Denis Menchov Michael Rasmussen Bram de Groot Robert Geesink Theo Ëltink Mare de Maar Sebastian Langeveld Rick Flens Leon van Bon Koos Moerenhout Kai Reus Gerben Löwik Joost Posthuma Pieter Weening Max van Heeswijk J^Ven^rg^ Parijs-Nice Tirreno-Adriatico Milaan-Sanremo Ronde van Vlaanderen Gent-Wevelgem Ronde van het Baskenland Parijs-Roubaix Amstel Gold Race Waalse Pijl Luik-Bastenaken-Luik Ronde van Romandië Ronde van Catalonië Giro d'ltalia Dauphiné Libéré Ronde van Zwitserland Ploegentijdrit Eindhoven Tour de France Vatenfall Cyclassics Ronde van Duitsland Clasica San Sebastian Eneco Tour Vuelta a Espana GP Ouest France Plouay Ronde van Polen Züri-Metzgete Parijs-Tours Ronde van Lombardije manager: Roberto Amadio Liquigas Danilo di Luca I Luca Paolini I Filippo Pozzato manager: Gianluigi Stanga Milram Alessandro Petacchi Marco Velo Erik Zabel l AStANA f V X manager: Mare Biver Astana Andrey Kashechkin Andreas Klöden Alexandre Vinokourov manager: Hilaire van der Schueren f/ Unibet.com Jimmy Casper Baden Cooke Victor Hugo Pena manager: Johan Bruyneel Discovery Channel Ivan Basso George Hincapie Levi Leipheimer PZC Willem Adriaansens bron: UCI één Nederlander, krijgt hij de rol die hem het best past. Dekkers mag zich sparen voor de finales op het vlakke en moet toeslaan op de streep. „Ik moet koersen winnen voor de ploeg, het liefst nog in Frankrijk, waar de sponsor woont. En de Tour is heilig in zo'n Franse ploeg. Het lijkt wel of heel het jaar daarop is afgestemd." Hans Dekkers kon er vorig jaar niet naartoe, omdat hij in de aan loop zwaar ten val kwam in Duin kerken. Zijn ploeg mocht met een wildcard naar de Tour en speelde een opvallende rol. De Spanjaard Mercado won zelfs een etappe. „We zijn voor dit jaar al zeker van Parijs-Nice en Parijs-Roubaix, de Tourstart moeten we afdwingen, maar de ploeg is nog sterker dan vorig jaar." Oscar Freire bezorgde Rabobank al een flitsende start van het seizoen. foto Phil Nijhuis/GPD door Frits Bakker Het gedwongen vertrek van Jan Ullrich bij T-Mobile heeft een opzienbarende schoonmaak teweeg gebracht bin nen het team. De Duitse groot macht, toonaangeven in de Tour van de laatste jaren, heeft nog meer kopstukken op straat gezet. Dertien renners zijn verdwenen uit de ploeg van vorig jaar. Behalve Jan Ullrich en Oscar Sevilla, die na de Spaanse dopingaffaire al uit de ploeg werden gezet, vertrokken on der meer ook Andreas Kl öden en Matthias Kessler. En ook de voltal lige sportieve leiding van de ploeg werd geslachtofferd. Het nieuwe T-Mobile gaat dit jaar vooral met jonge renners op pad. De Australische tijdrijder Michael Rogers wordt één van de kopman nen voor de Tour, Waarin hij vorig jaar al tiende werd. De transfer van Ivan Basso (CSC naar Discovery Channel), Andreas Klöden (naar Astana) en Filippo Pozzato (Quick Step naar Liqui gas) zijn de belangrijkste verschui vingen bij de nieuwe start. Bij Ra bobank keerden de oudgedienden Max van Heeswijk, Koos Moeren hout en Leon van Bon terug om Michael Boogerd aan zijn begeerde klassieke zege te helpen. Oscar Frei re gaf met zijn sprintzeges de ploeg al een glanzende start. Levi Leipheimer keert terug bij zijn oude liefde na uitstapjes bij Rabobank en Gerolsteiner. Met Basso, Popovych en de jonge Slo- veen Brajkovic wordt hij een van de speerpunten voor de Tour bij Discovery Channel. Wielerfeiten De ProTour is ook dit jaar de meest aansprekende competi tie in het profwielrennen. Voor de twintig ploegen in de cyclus is een kalender samengesteld met alle belangrijke wedstrij den van het seizoen zijn opge nomen. - De etappekoers Parijs-Nice (van 11 tot 18 maart) is de openingskoers, de Ronde van Lombardije (20 oktober) de laatste. De UCI heeft daarnaast kalen ders voor de Europe Tour, de Afrika Tour, de Amerika Tour, de Azië Tour en de Oceania Tour. In de Europe Tour zijn de mees te belangrijke wedstrijden on dergebracht die niet de status van ProTour hebben. Daaronder vallen onder andere de Omloop Het Volk, de Drie daagse van de Panne, Het OZ-wielerweekend (9 en 10 juni), de Delta Profronde (16 juni) en de Grote Prijs Gerrie Knetemann. De Spanjaard Alejandro Valver de won vorig jaar het klasse ment van de ProTour. Hij be haalde 285 punten en eindigde voor Samuel Sanchez (213), Frank Schleck (165, Cadel Evans (162) en Andrey Kas hechkin (156) Tom Boonen kwam in die eind stand niet verder dan de zesde plaats, net voor Paolo Bettini en Ivan Basso. Michael Boogerd was de eerste Nederlander met een vijftiende plaats. Vier Nederlanders ein digden bij de beste honderd. Karsten Kroon werd 42e, Tho mas Dekker 44e en Joost Post- huma 92e. De ProTourcompetitie van dit jaar gaat van start met 32 Ne derlandse renners. Zeventien profrenners behoren tot de Ra- boploeg, die in totaal uit 28 man bestaat. De andere vijftien renners komen uit voor buiten landse ploegen. »- Servais Knaven, die van Quick Step overging naar T-Mobile, is de bekendste. Karsten Kroon bleef bij CSC, Quick Step heeft drie Nederlanders in de ploeg: Bram Tankink, Addy Engels en Steven de Jongh. Het profpeloton nam vorig jaar afscheid van een paar opvallen de namen. Erik Dekker stapte al af na zijn val in de Touretap pe naar Valkenburg. Ook ge stopt zijn Vjatjeslav Ekimov, Jaan Kirsipuu, Dmitri Konychev, Giovanni Lombardi, Joseba Be- loki en Mare Wauters. In de competitie onder de Pro- Tour rijden 25 Procontinentai teams. De enige Nederlandse ploeg is Skil-Shimano, met ne gen Japanse renners en beken de Nederlanders als Aart Vier houten, Maarten Tjallingii en Maarten den Bakker. De Italiaanse ploegen van Aqua Sapone en Tinkoff Credit Sys tems worden op voorhand al met enige scepsis bekeken. Het Vlaamse enfant-terrible Frank Vandenbroucke rijdt voor Aqua Sapone en treft daar onder meer Stefano Gar- zelli als ploegmaat. Het Tinkoff-team telt nog meer opmerkelijke namen. De Ameri kaan Tyler Hamilton maakt er na zijn schorsing zijn rentree. Danilo Hondo is ook niet van onbesproken gedrag en Salvato- re Commesso gaat er zijn car- riè afbouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67