Kamer wil opheldering over acties buitenlandse opsporingsdiensten Ziekenhuizen zijn verontwaardigd over kritiek inspectie Colfoverslagproef bij de zeedijk in Delfzijl PZC Woensdag 28 februari 2007 5 DELFZIJL - Water komt met veel geraas over een Met deze proef wilde Rijkswaterstaat gisteren tes- er door de omstanders ballen in het water ge- dijk heen gestort in het Groningse Delfzijl, terwijl ten wat de gevolgen voor de dijk zijn als er water gooid. nieuwsgierigen toekijken. overheen komt. Als openingshandeling werden foto Kees van de Veen/GPD PvdA en SP hebben vragen over schenden van soevereiniteit. door Sander Kuypers en Paul van der Zanden den haag - De PvdA en SP willen opheldering van minister Hirsch Ballin van Justitie over illegale ope raties van buitenlandse opsporings diensten in Nederland. De twee fracties hebben dat gisteren laten weten in reactie op het bericht dat buitenlandse opsporingsdiensten de Nederlandse soevereiniteit heb ben geschonden. In rapport genoemde 'chaos' is achterhaald, zegt branchevereniging. door Rens Ulijn den haac - Ziekenhuizen en spe cialisten zijn verontwaardigd over de kritiek van de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) op de toe stand in de operatiekamers. Zij noemen de manier waarop een on derzoek over misstanden in de operatiekamers naar buiten is ge bracht 'pure stemmingmakerij'. „De Inspectie loopt achter de fei ten aan en creëert onnodig on rust", reageerde de Orde van Me disch Specialisten gisteren. De ver ontwaardiging zit hem vooral in de toon van inspecteur-generaal Gerrit van der Wal. Die zei 'erg ge- Uit documenten en verklaringen blijkt dat in elk geval de Amerika nen, de Duitsers en mogelijk ook de Italianen zonder de vereiste toe stemming opsporingsactiviteiten op Nederlandse bodem hebben uitgevoerd. PvdA'er Wolfsen wil weten of de minister daarvan op de hoogte is en, zo ja, wat voor ac ties hij daarop heeft ondernomen tegen de betrokken landen. Amerikanen, Duitsers en moge lijk ook Italianen hebben zonder de vereiste toestemming opspo ringsactiviteiten op Nederlandse bodem uitgevoerd. schrokken' te zijn van de situatie die hij bij de ziekenhuizen aantrof Volgens voorzitter Joan Leemhuis van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) is de in formatie uit het onderzoek hele maal niet nieuw. „Wij hebben de problemen al in november met de Inspectie besproken en er zijn ade quate maatregelen getroffen. Waar om zij dan nu zo hoog van de to ren blazen, is mij een raadsel." De NVZ en de Orde van Medisch Specialisten vinden dat er op dit moment kwalitatief goede zorg wordt geleverd. Leemhuis: „We ontkennen de problemen niet, maar de manier waarop nu in de media gesproken wordt van chaos in de operatiekamer, is pure stem mingmakerij." pagina 12 en 13: misser per week Wolfsen: „De internationale sa menwerking is gebaseerd op ver trouwen. Mocht blijken dat nu ook buiten de verdragen om door buitenlandse opsporingsambtena ren in Nederland wordt opgetre den, dan raakt dat de kern van het vertrouwensbeginsel. Daarom is het zo belangrijk dat dit wordt uit gezocht." SP'et De Wit noemt het 'ernstig dat dit gebeurt'. Eerder is komen vast te staan dat drugsbestrijders van de Ameri kaanse DEA'al een keer in Neder land over de schreef zijn gegaan. De Amerikanen zetten een burger infiltrant op Nederlands grondge bied in, zelfs nadat de Nederland se autoriteiten dat hadden verbo den. Toenmalig minister van Justi tie, Donner, heeft de Amerikanen januari vorig jaar om opheldering gevraagd. Tot nu toe is daar vol gens het ministerie nog geen be vredigend antwoord op gekomen. Wolfsen wil weten wanneer de mi nister dat wel verwacht. Kamerlid Brinkman van de Partij voor de Vrijheid vindt dat 'de over heid veel te mak reageert'. „Het is van de zotten als buitenlandse op sporingsdiensten zich op eigen houtje in Nederland roeren." Van der Hoeven heeft spijt van bontkraag den haag - Als minister Maria van der Hoeven had geweten dat haar bontkraag bij de beëdiging van het nieuwe kabinet zoveel ophef zou veroorzaken, had zij iets anders aangetrokken. Dat stelt zij in een brief die zij gisteren aan de Partij voor de Dieren stuurde. „Het was niet mijn bedoeling op de dag van de beëdiging van het kabinet zo veel ophef te veroorzaken." Brandweerman werkt minder voor zijn geld den haac - De gemeente Den Haag moet brandweerlieden toe staan met behoud van salaris 48 uur per week te werken, in plaats van de huidige 54. Dat bepaalde de rechter gisteren. Brandweerlie den werken gemiddeld vaak 54 uur per week. Volgens Europese re gels mag dat niet meer dan 48 uur zijn. De 54 uur is inclusief slaap- diensten, die in Nederland niet werden meegeteld als werktijd. Twee jaar cel voor misbruik vier kinderen leeuwarden - Een 41-jarige man is gisteren veroordeeld tot twee jaar celstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het seksueel misbruiken van vier minderjarige meisjes. De vrouw van de verdach te was oppasmoeder. De man heeft de kinderen die aan haar zorg waren toevertrouwd in zes jaar ernstig misbruikt en zelfs ver kracht. Verdachte elf jaar oude moordzaak opgepakt leeuwarden - De politie heeft een 43-jarige man uit de gemeente Achtkarspelen opgepakt die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van de 87-jarige Reinder Lu- dofs elf jaar geleden. Het politieon derzoek werd in 1996 al vrij snel stopgezet, omdat het volledig vast zat. Op 9 februari dit jaar meldde justitie 'nieuwe aanwijzingen te hebben'. Wat die waren, wilde een het OM niet zeggen. Jorritsma mag geen water meer oppompen almere - Burgemeester Jorritsma van Almere mag van de provincie Flevoland definitief geen water op pompen voor de warmte-installa- tie in haar tuin. Volgens de provin cie is het grondwater uitsluitend bestemd voor de drinkwatervoor ziening. De provincie baseert de af wijzing op een rapport van drink waterbedrijf Vitens. Dat zegt dat de gevolgen van het boren naar het grondwater onbekend zijn. Afgehakte duim blijkt een worteltje ijmuiden - Een bewoner van IJmui- den belde maandag de politie met de melding dat hij tussen zijn net gekochte spruitjes een afgehakte duim had gevonden. Agenten gingen bij de man langs en namen de vermeende duim mee. Uit onderzoek door de tech nische recherche bleek later dat het waarschijnlijk om een stukje wortel ging. Voor de zekerheid is het voorwerp opgestuurd naar het Nederlands Forensisch Instituut. uuww.loods5.nl tel 0900-23556637 15 ct per minuut Sliedrecht Leeghwaterstraat 69 Zaandam P Ghijsenlaan 14B Open ma 12.00-17.30 di/wo 10.00-17.30 do/vr 10,00-21.00 za 10.00-17.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5