Omgangshuis na scheiding nog veraf België krijgt twee miljoen na scheepsbotsing PZC Woensdag 28 februari 2007 3 1 Op 22-02-2007 is ten laste van S. Aboudaoud, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k-gerechtsdeur- waarder. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van een beschikking. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeur waarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen Vijfjaar na ramp autoboot Tricolor in Nauw van Calais. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Belgische Staat heeft twee miljoen euro schadever goeding ontvangen voor de oliever vuiling na de aanvaring van het Britse containerschip Kariba met de Noorse autocarrier Tricolor. De schepen kwamen eind 2002 in het Nauw van Calais met elkaar in botsing, nadat de Kariba was uitge weken voor een bulkcarrier. De au toboot van rederij Wilhelmsen, met 3000 auto's aan boord, kap seisde. Het schip had 2000 ton zware stookolie aan boord, waar van 170 ton in zee stroomde. Tij dens de berging, waaraan onder meer het Terneuzense Multraship deelnam, lekte nog meer olie weg. Die spoelde grotendeels aan op de Vlaamse en Zeeuwse kust. Duizen den zeevogels werden het slachtof fer. De totale schade, inclusief het verlies van schip en lading, werd door experts geschat op 170 mil joen euro. Een Amerikaanse recht bank wees de kapitein van de Kari ba van de Britse rederij OT Africa Line aan als schuldige. De verzeke ringsmaatschappij van de rederij tekende beroep aan en het juridi sche gevecht duurt nog steeds voort. Los daarvan heeft de Belgische PW De Belgische staat heeft voor op- ruimen van de olievervuiling een schikking getroffen met veroorza ker van aanvaring met het auto schip Tricolor. Staat een minnelijke schikking ge troffen met de rederij. De twee miljoen, die binnenkort wordt uit gekeerd, is bedoeld als vergoeding voor het opruimen van de olie op de kust. Eerder al ontving Vogelbe scherming Vlaanderen een tege moetkoming van 90.000 euro. Experts van de dienst Noordzee van Rijkswaterstaat zijn nog in on derhandeling met de rederij over uitbetaling van een vergelijkbare vergoeding als de Belgische Staat voor de schoonmaakactie op de Zeeuwse stranden. Zeeuws Omgangshuis lijkt moeilijker dan een omgangsregeling zelf. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - „Partners scheiden, vaders en moeders niet. Ouder ben je een leven lang, stelt C. Van- denbooren, teamleider bij de Raad van de Kinderbescherming in Mid delburg. Het verschil maken tus sen partnersschap en ouderschap is jaarlijks voor tientallen Zeeuwse ouders te moeilijk om een om gangsregeling voor de kinderen na te komen. Nog moeilijker dan een omgangsregeling tussen ruziënde exen lijkt het om in Zeeland tot een Omgangshuis of zelfs maar be middelingshulp te komen. Jaren praten provincie en jeugdzorg er al over. AZZ blijkt nu aan het reke nen wat er volgens directeur H. Abbing aan praktisch hulpaanbod mogelijk is. In mei wil hij duide lijk hebben wat dat kost. Wie het gaat betalen is een tweede. Uit de ministeries Justitie en VWS wordt niets verwacht. Vorig jaar verwees staatssecretaris Ross voor omgangs hulp nadrukkelijk naar de gemeen ten. Die worstelen echter nog met de beperkte WMO-gelden en wat ze daar allemaal voor moeten doen. De provincie Zeeland mag de jeugdzorggelden niet aanspre ken, tenzij een kind ernstige pro blemen krijgt door het niet zien van een ouder. Op projectbasis mag de provinciebeurs wel open, maar dat biedt geen solide basis. De nood is hoog: Scoop schatte twee jaar geleden dat er op dat mo ment voor minimaal 250 Zeeuwse kinderen omgangsbegeleiding no dig was. Een op de vijf kinderen maakt een echtscheiding mee. Een kwart van hen raakt het contact met een ouder kwijt. En dan zijn er nog de kinderen in pleeggezin nen, waar de natuurlijke ouders niet aan huis kunnen komen. Zon der veilige ontmoetingsplek blijft In 2005 was voor minimaal 250 Zeeuwse kinderen al omgangsbegeleiding nodig. voor hen het bedoelde herstel van de ouder-kindrelatie lastig. Vandaar dat er nog geregeld Zor- ro-vaders op het dak van de Kin derbescherming staan die hun kind niet mogen zien. Kinderen van gebrouilleerde exen belanden nog steeds veel bij jeugdzorg. En minst zichtbaar van al zijn de ge broken gezinnen die de tocht naar Rotterdam, Breda of Tilburg ma ken om in de buitengewestelijke Omgangshuizen weer aan elkaar te wennen. De nood is hoog, we ten de mensen van de Raad van de Kinderbescherming die de om gangsregelingen bij de rechtbank al zien mislukken. Ouders bellen de Raad geregeld, als blijkt dat de afspraak om de kinderen te zien niet werkt. Maar de Raad mag na de uitspraak van de rechtbank niets meer doen, enkel verwijzen naar jeugdzorg, dat weer verwijst naar maatschappelijk werk dat vol gens de Scooprapportage huiverig is voor hele felle omgangsruzies. Soms arrangeren hulpverleners be geleide ontmoetingen in Raadskan- toren, jeugdzorgkamers of de Sta tionsrestauratie. Abbing: „Een Om gangshuis behelst veel. Je moet een goed ingerichte kinderspeel ruimte hebben, getrainde mede werkers." Vandenbooren: „Het belang van het kind staat voorop. Het recht van een kind op omgang met de ouders, ook de niet-verzorgende, is onvervreemdbaar." De actiegroep Familie4justice voerde in 2005 actie in en op het kantoor van de Raad voor de Kinderbescherming in Middelburg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51