Zeeland Stoken in Ouverture duur %J 0 PZCI25 Hoondert riskeert boete BEVELANDEN-THOLEN 34 42 en 43 zaterdag 3 maart Bestelbus over de kop op N289 Veertig jaar Uit volle borst zingen voor KWF Kankerbestrijding L Mesheft met Eva inspireert filmmakers Zeeuwse profronde wil uiteindelijk naar ProTour Woensdag 28 februari 2007 Tip? redgoes@pzc.nl KLOETINCE - De donkere wolken buiten konden de leerlingen van groep zes en zeven van de Kloetingseschool gisteren niet deren. Ze haalden 760 euro op met een concert dat Christiaan de Jager en Sonny Steenbakker uit groep zeven hadden geor ganiseerd om geld op te halen voor KWF Kankerbestrijding. In Amicitia kwamen meer dan 150 mensen luisteren naar de leer lingen die liedjes van Kinderen voor Kinderen zongen. De col lectebussen werden goed gevuld en ook de koek-en-zopie- stands, grabbelton en loterij liepen als een trein. De verkoop van beren door mensen van Kika (Kinder Kankervrij) leverde ook nog driehonderd euro op. Sonny en Christiaan plannen al vast een volgende actie. foto Willem Mieras Bewoners hekelen tariefstijging Essent voor aardwarmte. door Frank Balkenende COES - Het warmtebronsysteem in de Goese wijk Ouverture is schoon en duurzaam, maar kost de bewoners een lieve duit. In ver gelijking met gasgestookte huizen is het tarief dat ze aan energiebe drijf Essent moeten betalen, de laatste jaren fors gestegen. Te fors, vindt bewoner A. Lindenbergh. Hij verlangt een onafhankelijk on derzoek naar de berekeningsformu le die Essent toepast. Essent verwarmt 's winters en koelt 's zomers huizen in Ouvertu re met water uit bronnen. Bewo ners hebben alleen een water pomp nodig om hun huis warm te stoken of te koelen. Het systeem is milieuvriendelijk, want er wor den geen fossiele brandstoffen ge bruikt en de uitstoot van broeikas gassen is nul. Er ligt dan ook geen gasleiding in de wijk. „Het systeem werkt goed", zegt Lindenbergh. „Wel stijgt het tarief buitensporig snel. Sinds 2002 is de rekening van Essent met 82 pro cent gestegen. Voor een gasge stookt huis ligt dat rond de vijftig procent." i Omroep Zeeland en PZC presenteren samen: Verkiezingsonderzoek S| Resultaten, analyses en commentaren in dé krant, op radio en televisie. www.omroepzeeland.nl www.pzc.nl De gemeente Goes en Essent heb ben vijf jaar terug afspraken ge maakt over de aardverwarming. Huizenkopers werden contrac tueel verplicht vijftien jaar lang ge bruik te maken van een warmte pomp. Ze zitten, ondanks de vrije energiemarkt, in die periode vast aan Essent. Dat energiebedrijf heeft het warm- tetarief gekoppeld aan de stijging van de gasprijs. Volgens Linden bergh is dat oneerlijk. „Het warm- tesysteem is schoon en moet dus niet afhankelijk van de prijs van fossiele brandstoffen zijn. Boven dien stijgt het tarief te snel, dat is niet uit te leggen. ]e krijgt de in druk dat Essent vooral zijn kas spekt." Ook A. Knuit klaagt over hoge re keningen. „]e betaalt Essent voor het systeem en Delta voor elektra en water. Per maand ben ik zo'n 350 euro kwijt. Energiezuinig is dit systeem allerminst." A. van Wolde heeft regelmatig last van storingen, waardoor het huis telkens opnieuw moet opwarmen. „De kosten rijzen zo de pan uit." Een woordvoerder van Essent kent die klacht. „Daar werken we aan." Klachten over tarieven zijn hem niet bekend. Lindenbergh praat maandag met wethouder M. Dieleman over de hoge tarieven. 'S-HEERENHOEK - Hoondert Beheer BV hangt een dwangsom boven het hoofd wegens overtredingen op de wet Milieubeheer op de loca tie Spanjeweg in 's-Heerenhoek. Als dat niet verandert, kost het be drijf dat duizend euro per overtre ding met een maximum van 10.000 euro. Het provinciebestuur dreigt met de dwangsom omdat tijdens een controle is vastgesteld dat van af valstoffen die vorig jaar bij het be drijf zijn binnengekomen, geen melding is gemaakt bij de Stich ting Landelijk Meldpunt Afvalstof fen (LMA). Dat is verplicht. Daar naast heeft het bedrijf op illegale wijze enkele binnenvaartschepen ontmanteld. De scheepswrakken waren niet voorzien van zogehe ten begeleidingsbrieven. Daarin moet onder meer staan van wie de afvalstoffen afkomstig zijn. De dwangsom moet daadwerkelijk worden betaald als bij een volgen de controle blijkt dat Hoondert de waarschuwing in de wind slaat. Het bedrijf zegt inmiddels maatre gelen te hebben genomen. KRUININGEN - Een 22-jarige vrouw is gistermiddag op de N289 met een bestelbus tweemaal over de kop geslagen. De vrouw uit de gemeente Borsele kwam uit de richting van de Zand dijk. Ter hoogte van afslag Vlake raakte zij in de berm. De vrouw kon zelf uit de bus komen en is met een hoofdwond en nekklach- ten naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. De bestelbus is beschadigd. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl De Axelaar en zijn vrouw had den flink uitgepakt. Ze deelden op de kop af veertig jaar het bed en hadden familie en vrienden uitgenodigd voor een etentje. Het werd een avond vol verha lenmet een feestelijk diner en bij passende wijn. „Zo", sprak de man aan het eind van de avond, „wij hebben het gezellig gevonden, heeft er nog ie mand iets te zeggen?" „Ikke", zei zijn vrouw met een zuur lachje, „we zijn nu veertig jaar getrouwd en je hebt me nog nooit ergens mee naartoe geno men." Tsjareageerde de bruidegom, „het is nogal een weer geweest ook, zeg..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45