zitten om mensen verlegen Provincie dubt over nahefïing dienstauto's Hedge funds Dus... Flexibel adverteren? Zeker op tabloid! Kijk op www.pzcadverteren.nl Banenmarkt voor de horeca Bijzondere Zeeuwse vlag V PZC Woensdag 28 februari 2007 3 COMMENTAAR Nout Wellink heeft het verbruid. De president van De Nederlandsche Bank krijgt de wind van voren van de Vereniging Effectenbezitters en van de Europeese Commissie. Wellink mag zich niet bemoeien met de poging van durfaandelenfonds TCI om in te grijpen bij ABN Amro. The Children's Investment Fund raadt ABN Amro een aankoop af en streeft naar de opsplitsing van het bedrijf Wellink en zijn directeur toezicht Arnold Schilder waarschuwen daarvoor. Dat is zonder precedent. Maar het wil niet zeggen dat zij fout zitten. Hedge funds, durfkapitalisten, opkoopfondsen: het zijn namen voor partijen die de markt afschuimen op zoek naar razendsnelle vermeerdering van aandelenwaarde. Dat betekent in de meeste gevallen drastische ingrepen waarbij zo veel mogelijk bedrijfswaarde te gelde wordt gemaakt en waarbij de lange termijn niet telt. Laat staan het belang van de werknemers of dat van de klanten. Juist op dit laatste punt moet DNB letten. Hoewel TCI het roer bij ABN Amro niet zomaar kan overnemen, is er wel degelijk reden voor zorg. Als hedge funds al te succesvol worden in hun aandeelhoudersactivisme, dan zal het in het bedrijfsleven nog meer gaan draaien om snel rendement. En dan komt uiteindelijk ook de financiële stabiliteit, waar DNB over waakt, in het geding. Wellink en Schilder geven het begrip koopman-dominee een frisse nieuwe betekenis. Dat is pure winst. Niet in snel geld, maar wel in brede waarde voor de maatschappij. Te veel aandeelhouders zijn de balans kwijt tussen goed rendement en goed rentmeesterschap. Horeca in cijfers Aantal banen in de Zeeuwse horeca: 8200 In Zeeland zijn er 2161 horecabedrijven Raming aantal vacatures 2007 2600 Ingediende vacatures in 2006 1154 Vervulde vacatures in 2006: 322 Probleem het grootst op Schouwen-Duiveland Alleen in de gemeenten Tholen en Oostburg is voldoende personeel be schikbaar MIDDELBURG - Het Centrum voor Werk en Inkomen in Middelburg houdt op maart een banenmarkt speciaal gericht op de horeca. Verschillende werkgevers zijn aan wezig om meteen zaken te doen met mensen die geïnteresseerd zijn in een (vakantie)baan in de horeca. De banenmarkt duurt van 13.30 tot 16.30 uur en wordt gehou den bij het CWI op het Werkplein Walcheren in het stadskantoor van Middelburg. Voor 200 bezoekers liggen kaarten klaar voor de film Employee of the Month. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - De provincie over weegt de naheffing van de Belas tingdienst over het gebruik van dienstauto's door gedeputeerden over te nemen. Dan wordt het be drag wel hoger. Gedeputeerden hebben voor vermeend privége- bruik van de dienstauto in de pe riode 2001-2005 gezamenlijk een naheffing gekregen van 50.000 eu ro. Als de provincie die voor hen betaalt, wordt dit netto bedrag bru to ongeveer 110.000 euro. Alle andere provincies nemen ver gelijkbare naheffingen van de gede puteerden over. Zeeland wil de be trokken (oud-)bestuurders zelf la ten betalen, ook al is gebleken dat zij zich keurig hebben gehouden aan de interne regels voor het ge bruik van dienstauto's. De Belastingdienst heeft andere richtlijnen. Het wachten is nu op een beschikking van de belasting inspecteur. Daarvan hangt af of de naheffing wordt overgenomen, zegt gedeputeerde H. van Wave- ren (CDA). „We moeten wel een sterk verhaal hebben, willen we een heffing aan personen ten laste van de provincie laten komen." MIDDELBURG - Als laatste officiële daad als commissaris van de konin gin gaf W. van Gelder gisteren een wel heel bijzonder Zeeuwse vlag aan sterrenwacht Philippus Lans bergen in Middelburg. De bewuste vlag is zo bijzonder omdat de wetenschapper astro naut Lodewijk van de Berg haar in 1985 meenam tijdens zijn reis met het ruimteveer Challenger. De oud-inwoner van Sluiskil over handigde later die vlag aan de pro vincie Zeeland. De commissaris van de koningin vindt echter dat het dundoek thuishoort in de Middelburgse volkssterrenwacht. Volgens mede werkers van de sterrenwacht krijgt de Zeeuwse vlag daar een heel bij zonder plaatsje. „Goede mensen kunnen altijd solliciteren", zegt Joost van Damme. Hij is onder meer eigenaar van Raymondo's aan de boulevard in Vlissingen. Van Dam me en zijn compagnon Jerry van Zuilen maken frequent gebruik van jaarcontracten. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3