Jeugd Oosterland krijgt hangplek Biologische kwekerij voelt zich gedwarsboomd Politiek wil nauw betrokken zijn bij Regiovisie Schouwen-West Aan kampeernota valt □2 26 Woensdag 28 februari 2007 PZC S Jongeren dragen zelf bij aan totstandkoming van voorziening. door Ali Pankow OOSTERLAND - longeren in Ooster land zullen binnen een maand een eigen hangplek hebben. De toezegging is begin oktober al ge daan. Het ziet er nu naar uit dat de beloofde banken, afvalbakken, een tegelplateau en een lantaarnpaal er in de loop van maart echt zullen komen. Met deze voorzieningen wordt de omgeving rond de halfpipe bij de ijsbaan opgetuigd als hangplek voor een wat betere doelgroep. Volgens gemeenteambtenaar P. Berrevoets lopen dit soort zaken nu eenmaal over veel schijven: dorpsraad, politie, welzijnshuis, ge meentebestuur. Volgens hem is het goed dat bij al dat overleg in elk geval ook de jongeren zelf zijn betrokken. Een van hen, Patrick van Leeuwen, heeft de tekeningen gemaakt om aan te geven hoe de Oosterlandse jeugd de hangplek in gericht wil hebben. Berrevoets: „Aan die wens kunnen we vol doen. Bovendien hebben die jon gens aangegeven zelf ook te willen Klachten van ouderen over ver nielingen bij wooncomplex De Saele resulteren in meer aan dacht voor de jongeren van Oos terland. helpen bij het plaatsen van de ban ken en het leggen van dat tegelpla teau." Volgens hem is het wachten nu eerst op die lantaarnpaal van Delta Nuts, want licht is een eer ste vereiste. Het gaat overigens om een tijdelij ke hangplek. Het liefste zou de jeugd een permanente voorzie ning compleet met afdakje en wat meer beschutting hebben. Volgens jeugdwerker J. Portier van het Welzijnshuis wordt daarvoor gedacht aan het nieuwe bedrijven terrein. „Dan ben je echter al gauw weer geruime tijd verder en dat duurt dus te lang voor jonge ren. Daarom zetten we nu eerst in op deze tijdelijke hangplek." Voorzitter van de dorpsraad, J. Ver- hoeff, is tevreden over het feit dat uit klachten van ouderen over ver nielingen rond seniorenwooncom plex De Saele een positief initiatief is voortgekomen. Naar aanleiding daarvan is overleg gevoerd met jon geren. Sinds er werk wordt ge maakt van een eigen plekje voor de dorpsjeugd, zijn er volgens hem geen problemen meer rond De Saele. Wel krijgt de dorpsraad nog met regelmaat van individuele bewoners klachten over vernielin gen. Verder blijft: het bushokje in de dorpskern doelwit voor vanda len. „Het beste is de vernielingen direct te herstellen. Daar demoti veer je ze mee", aldus Verhoeff Hij wijst in dat verband niet direct naar de jeugd. Concert koor Les Chantres in Ouddorp ouddorp - Zangkoor Les Chantres uit Papendrecht geeft zaterdag 24 maart een concert in de doopsge zinde kerk in Ouddorp. Uitge voerd wordt The New Messiah, van Handel, in een bewerking van diri gent Hans van Blijderveen. Het koor wordt begeleid door het ei gen combo. The New Messiah trok eerder in Papendrecht volle zalen. Het concert in Ouddorp begint om 19.30 uur. Uitspraak RvS nog niet definitief oude tonce - De Raad van State (RvS) heeft nog niet definitief be paald of de gemeente Oostflakkee het aantal parkeerplaatsen bij het toekomstig winkelcentrum aan de Dabbestraat in Oude Tonge wel of niet moet uitbreiden. Een bodem procedure moet nog tot een uitein delijk oordeel leiden. Nu is alleen een verzoek tot een voorlopige voorziening afgewezen. Filmtheater beter toegankelijk gemaakt zierikzee - Filmtheater Fizi in Zie- rikzee is toegankelijker gemaakt voor mensen in een rolstoel. Met hulp van medewerkers bij werkvoorzieningsschap De Zuid hoek zijn diverse voorzieningen ge troffen. Bij de ingang ligt een plaat over de drempel en de verhoging bij de kassa is gelijkvloers ge maakt. Ook in de filmzaal zelf is een plaat aangebracht over de trap treden. Jaarvergadering Bruse visserijvereniging BRUINISSE - Visserijvereniging Alge meen Vissersbelang houdt vrijdag 16 maart de jaarvergadering in het 'Durps'uus' in Bruinisse. Voorzitter W. van den Berg houdt een jaarrede en verder staat deze bijeenkomst in het teken van re cente ontwikkelingen binnen de visserijsector. De vergadering begint om 20.00 uur. Opening Atelier aan Beddeweeg zierikzee - Atelier Paal 3 aan de Beddeweeg 3 in Zierikzee opent za terdag 0111 15.00 uur tijdens de Kunstwandeling door Zierikzee voor het eerst de deuren voor het publiek. Het betreft een initiatief van Inge de Groot en Eveline Barneveld. De Groot maakt strandschilderijen van en met de spullen die zij langs de vloedlijn vindt. Barneveld is ge specialiseerd in glasgravures. Pontes leerlingen naar Namestovo zierikzee - Zesendertig VWO-4 leerlingen van Scholengroep Pon tes Pieter Zeeman uit Zierikzee brengen volgende week een be zoek aan zusterstad Namestovo in Slowakije. De groep reist maandag van Am sterdam naar Krakau. Van daaruit wordt eerst een bezoek gebracht aan Auschwitz, om vervolgens door te gaan naar Namestovo. Het bushokje in de dorpskern van Oosterland is regelmatig doelwit van ver nielers. Getracht wordt de schade zo snel mogelijk te herstellen, zodat de abri er weer keurig bijstaat. Volgens voorzitter J. Verhoeff van de dorpsraad is dat de beste manier om vandalen te demotiveren, foto Dirk-Jan Gjeltema Wethouder verklaart dat voor alle markten regels gelden. door Piet Kleemans noordgouwe - De gemeente Schouwen-Duiveland hoort vol gens het Zeeuws convenant biolo gische marktontwikkeling biologi sche boeren te stimuleren, maar zet ze juist de voet dwars. Tot die conclusie komt A. van Oorschot van biologische kwekerij Zuidbos in Noordgouwe. Van Oorschot roept de politiek op vragen te stellen over het gemeen tebeleid. Van Oorschot drijft sa men met partner G. Aangeenbrug Kwekerij Zuidbos. Het duo nam eind 2005 het initiatief voor een biologische markt op het terrein van activiteitencentrum voor na tuur en milieu, Ecoscope, in Renes- se. De eerste - en toe nu toe enige - biomarkt in Zeeland verhuisde la ter van de stek in Renesse naar het eigen erf van de Noordgouwse kwekerij. Een succesvol initiatief Zo succesvol, dat Van Oorschot en Aangeenbrug de vleugels verder uit willen slaan. Zij willen de weke lijkse markt verder uitbreiden, maar werden geconfronteerd met in hun ogen onzinnige regels. Van Oorschot en Aangeenbrug kregen van de gemeente Schouwen-Dui veland te horen dat zij op de markt niet meer dan vier 'eenhe den' neer mochten zetten. Van Oorschot: „En bovendien zou ik zelf ook - ondanks dat ik een vestigingsvergunning heb - een standplaatsvergunning moeten aanvragen bij de gemeente. Daar komt bij dat voor die vergun ning fors betaald moet worden. „Voor het verlenen van een derge lijke vergunning moet meer dan 190 euro per jaar worden betaald. A raison van vier eenheden is dat 760 euro voor de gemeentekas. PW Biologische Kwekerij Zuidbos be- schuldigt de gemeente Schou wen-Duiveland ervan te hande len in strijd met het convenant biologische marktontwikkeling. Dat is buiten proporties en draagt zeker niet bij aan een biologische marktontwikkeling", aldus Van Oorschot. Hij voegt daaraan toe dat een dergelijke houding van de gemeente naar zijn mening ideeën als de biologische markt blokkeert. „Een dergelijke benadering geeft blijk van gebrekkige communicatie en afwezigheid van empathie." Van Oorschot heeft blijkens een brief aan alle gemeenteraadsfrac ties zijn hoop op de politiek geves tigd. „Ik vraag u hierover vragen te stellen en ook al hetgeen mogelijk is te doen zodat wordt voorkomen dat ons nieuwe initiatief door amb telijke inmenging in de kiem wordt gesmoord. Ik reken op u als volksvertegenwoordigers." Wethouder A. Verseput wijst de kritiek van Van Oorschot resoluut van de hand. „Voor markten zijn bepaalde regels en dan kunnen we als gemeente geen uitzondering van maken voor biologische mark ten." Van strijdig beleid met het convenant js volgens Verseput geen sprake. Behoefte aan meer inzicht in prijskaartje inrichtingsplannen. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse politiek wil nadrukkelijk be trokken worden bij de voortzet ting van het project Regiovisie Schouwen-West. Sinds de start van dit project dertien jaar gele den is er veel op poten gezet. Vo rig jaar werd het fietspad langs de Vroonweg aangelegd en de laatste hand gelegd aan de herinrichting van Berkenhof Er wacht echter nog meer noeste arbeid. Nog niet alle 26 deelplannen zijn gereali seerd. Sommige projecten lopen, andere moeten - omdat de finan cieringsmogelijkheden tussentijds zijn veranderd - worden aange past. Voorbeeld van dat laatste is de inrichting van de westkant van de recreatieverdeelweg. Het daar geplande bos wordt niet langer door het rijk bekostigd. „Dus moe ten we de financiering anders in vullen of tot een andere inrichting komen", schetst wethouder R. van der Wekken (tevens interimvoor- De Schouwen-Duivelandse frac ties willen meer duidelijkheid over status en financieringsmoge lijkheden van landinrichtingsplan nen in Schouwen-West zitter Gebiedscommissie Schou wen-West) de situatie. De gemeen teraad wil duidelijk worden geïn formeerd over de status van de ver schillende projecten. Ook is er be hoefte aan meer inzicht in de cen ten die met de uitvoering zijn ge moeid. De onlangs gepresenteerde Evaluatie Regiovisie Schou wen-West, die de basis moet vor men voor een nog te ontwikkelen visie op de toekomst, biedt daar opening toe. Zo kan het zinvol zijn om bij een doorstart de blik te verbreden, vindt onder meer H. Coomans (WD). Wellicht, stelt hij, moet er bij de gebiedsgerichte aanpak groter dan alleen de Kop van Schouwen worden gedacht. Wellicht wel kansen voor meer vaste standplaatsen. door Cornelleke Blok zierikzee - Er lijken weinig moge lijkheden te zijn om de kampeer nota te versoepelen. Eén lichtpunt je voor de recreatieondernemers: de vastgestelde verhouding tussen permanente en niet-permanente standplaatsen kan wellicht wél aangepast worden, mits de ge meenteraad daarmee instemt. In de commissievergadering open bare ruimte werd afgelopen maan dag opnieuw gediscussieerd over de kampeernota. Het document, met de nieuwe wetgeving voor kamperen in de openlucht, houdt de gemoederen onder recreatieon dernemers al maandenlang bezig. Ze uitten eerder forse kritiek op de nota, omdat die te veel (detail listische) regels zou bevatten. De zelfde reacties kwamen ook tij dens de commissievergadering op tafel. Toch gloorde er wat hoop bij de ondernemers. Wethouder A. Ver seput (WD) zei dat er waarschijn lijk wel ruimte is om de vastgestel de verhouding 60-40 voor perma nente en niet-permanente stand plaatsen, aan te passen. De ge meente kan eventueel ook de re gel dat maximaal twintig procent van de permanente plaatsen uit bouwwerken mag bestaan, versoe pelen. Beide regels zijn een doorn in het oog van de ondernemers. „De na druk komt steeds meer te liggen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30