Hulst wil af van seksimago 5,12 en 13 40 en 41 Politie haalt hard uit naar drugsbende in Bergen op Zoom $J ticket_2 yourfu EU komt straks handen tekort your future HET WEER Buien Ziekenhuizen kraken rapport medische missers Vooruitblik op het nieuwe wielerseizoen Woensdag 28 februari 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 50 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Gemeente wil strengere regels opleggen aan erotische ondernemers. oor Harold de Puysseleijr hulst - De binnenstad van Hulst telt te veel sekswinkels. Ze zetten het stadje als sekstoeristenplaats op de kaart en daar wil het ge meentebestuur van af Bijna alle seksshops zijn in of bij de winkelstraten gevestigd en ver storen het winkelbeeld, aldus de gemeente. Vijf van de zeven seks winkels bevinden zich zelfs bin nen een straal van 250 meter in het gebied rond de Gentsestraat, een van de belangrijkste winkel straten in het centrum. Daarom stelt het gemeentebestuur beper kende regels in de nieuwe Prostitu- tienota. Om te beginnen wil de gemeente door het voeren van uitsterfbeleid het aantal seksshops terug breng en tot maximaal vijf Sluiten er twee shops, dan mogen er geen nieuwe voor in de plaats komen. Daarnaast moet de onderlinge af stand tussen twee sekszaken (he melsbreed) honderd meter bedra gen. De erotheken in de binnen stad die behalve de verkoop van erotische artikelen ook gelegen heid bieden tot betaalde seks, wor den ook beperkt in hun bedrijfs voering. De gemeente staat per be drijf maximaal twee werkruimten voor prostituees toe. De gemeente doet dat om te voorkomen dat de overblijvende sekswinkels het aan tal werkkamers zodanig uitbrei den dat daar weer negatieve effec ten door ontstaan. De conceptnota Prostitutiebeleid beoogt verder het aantal polder bordelen in de gemeente verder te rug te dringen. Van de zes privé- clubs die ooit in bedrijf waren op het grondgebied van de voormali- Uit de binnenstad van Hulst moe ten door een uitsterfconstructie twee sekswinkels verdwijnen. Op dezelfde wijze moet één van de drie polderbordelen verdwijnen. ge gemeente Hontenisse, zijn er nu nog drie over. Die zorgen niet voor overlast, maar niettemin vindt de gemeente dat twee van dergelijke gelegenheden voor de schaal van het gebied voldoende is. Eerdere pogingen destijds in Hontenisse om het aantal te redu ceren liepen op niets uit. Het dage lijks bestuur van Hulst meent dat nu de tijd rijp is om in te grijpen. Straat- en raamprostitutie zijn op basis van datzelfde argument to taal verboden. Dat is iets voor de grote stad, zo vindt het college van burgemeester en wethouders. Het aantal escortburo's wordt niet aan banden gelegd, omdat daar bijna geen grip op te krijgen is. bergen OP ZOOM - Een politieman breekt een deur open van een verdacht pand in Bergen op Zoom. Met invallen in 35 panden, waarvan 31 in Bergen op Zoom, en de arrestatie van 27 verdach ten denken politie en justitie een omvangrijke cri minele organisatie in West-Brabant te hebben op gerold. Bij de invallen werden grote sommen geld, vuurwapens en tientallen kilo's hasj in be slag genomen. De kopstukken van de bende, die tot één familie behoren, worden verdacht van deelname aan een criminele organisatie, omvang rijke drugshandel in zowel binnen- als buitenland en het witwassen van drugsgeld. Aan de actie, die gisterochtend om half acht begon, deden drie- Informatie-avond ROC Zeeland Alle opleidingen* Donderdag 1 maart van 18.00 tot 21.00 uur Informatie-avond Maritiem Instituut De Ruyter 12 april van 18.00 tot 21.00 uur fVI Kijk op: www.ticket2yourfuture.nl door Thomas Olivier den haag - Europa zal in 2050 meer dan dertig miljoen werkne mers tekortkomen. In Nederland kan het tekort grotendeels door mi gratie goedgemaakt worden. Dat stelt het SEO Economisch Onder zoek. De hoofdoorzaak van het te kort is de vergrijzing. De baby Blokkade AOW-plan dreigt in Eerste Kamer hilversum - De WD en SP drei- gen de plannen van het kabinet Balkenende 4 voor een AOW-hef- fing voor gepensioneerden tegen te houden als de oppositie met de Statenverkiezingen van 7 maart een meerderheid krijgt in de Eer ste Kamer. Dat hebben senaatsle den Rosenthal van de WD en Kox van de SP gisteravond aange kondigd in het televisieprogram ma Nova. pagina 10: AOW-plan is gedrocht Zeeuwse horeca zoekt vergeefs personeel goes - Cafés, restaurants en ande re horecazaken in Zeeland zitten te springen om personeel. Het lukt de horeca, op enkele uit zondering na, bij lange na niet om alle vacatures in te vullen. Het Centrum voor Werk en Inko men schat dat dit jaar 2600 lege ar beidsplaatsen op invulling wach ten. Serveersters en kelners wor den het meest gevraagd. pagina 2 en 3: restaurants en cafés zitten om mensen verlegen Voorwaardelijke straf en boete voor Hiddink den bosch - Voetbaltrainer Guus Hiddink is gisteren door de recht bank in Den Bosch veroordeeld tot een voorwaardelijke straf van zes maanden. Hij hoeft dus niet de cel in. Hij kreeg ook een boete van 45.000 euro voor belastingontdui king. De rechtbank achtte hem schuldig aan het doen van een fou te belastingaangifte over 2003. pagina 39: Hiddink teleurgesteld over vonnis Hiddink komt goed weg. reageer op www.pzc.nl Jan Ullrich was als wielrenner ongeloofwaardig geworden. SK honderd medewerkers van opsporingsinstanties mee. Het is de grootste rechercheactie in dit deel van Nederland ooit. Politie en justitie kwamen de bende op het spoor omdat zowel in de teelt als de handel van softdrugs steeds vaker de naam van de familie opdook. De bende bezit in Bergen op Zoom veel panden, foto Robert van den Berge 67% oneens |J 33% EN £5 Zeeland 2, 3, 25, 26, 27, 29, 31, 33, 36 en 37, Meningen 10 en 11, Beurs 14, Economie 15 en 17, Sport 39, 40, 41, 42, 43, 44 en 45, Televisie 46 en 47. boomgeneratie die werd geboren in de jaren na de Tweede Wereld oorlog gaat binnenkort met pen sioen. Daardoor zal de potentiële beroepsbevoking - het aantal men sen tussen de 15 en 65 jaar - fors krimpen. Daarnaast neemt het ge boortecijfer in veel landen af, wat zorgt voor een bevolkingsafname. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I«1 I 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1