ZONDAG 4 MAART GEOPEND A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN van niet één... of twee... maar van drie keer voordeel! 2e Ballonprikaktie met extra kortingen van 3 t/m 10%. Ruime showrooms met de nieuwste collectie! NIET ALLEEN DE GOEDKOOPSTE MAAR NU OOK DE GROOTSTE LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Geloof In 'het nut van gelovig zijn' (PZC, 23-02) maakt psycholoog René Diekstra een indrukwekkende ge- loofsworstelling door om te ko men tot ongeloof in het nieuwe ka binet, dat hij typeert als een club met protestanten en katholieken, één moslim en één rasatheïst. Met de laatste moet wel minister Plas- terk bedoeld zijn, die onlangs zei genoemde kwalificatie door ande ren (nu ook Diekstra) te zijn gege ven. In tegenstelling tot wat Diekstra wil doen geloven, heeft zelfs Plasterk vertrouwen in dit nieuwe kabinet, dat sociale samen hang beoogt. De bioloog voelt zich in dit kabinet nu reeds behaaglijk, wat rationeel ook niet te verklaren valt. Misschien heeft dat toch met zijn blijmoedig RK-verleden te ma ken en zijn snakken naar waar heid, maar ik vrees dat de psycho loog hem daarbij niet kan helpen. Laten we hopen dat dit kabinet tenminste twee of drie christenen bevat (kleinste geloofsgemeen schap) die Matteus 18:20 daadwer kelijk geloven! Want dan mag ook Diekstra verwachten dat de rege ringsresultaten zijn rationele ver wachtingen zullen overtreffen. Trouwens..., kan iemand psycho loog zijn zonder irrationele ver wachtingen te koesteren? Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Nationaal landschap Ik reageer op het artikel Nationaal landschap biedt kansen van 22 feb. Volgens PvdA-gedeputeerde Zand- brink biedt de ontwikkeling van het nationale landschap in Zee land grote kansen. Met name op het gebied van recreatie, wonen en natuur. Hij heeft gelijk. Alleen jam mer dat hij de WCT vergat te noe men, want ook hieruit ontsprui ten ongekende mogelijkheden. Als de WCT nu eens kon worden ge realiseerd en in het kielzog de VCT dan zullen er omgerekend heen en terug zo'n 10.000.000 con tainers per jaar door Zeeland moe ten. Het gezicht van containers op de Zeeuwse wegen en waterwegen zou het beeld van rust en ruimte kunnen versterken. 'Kijk naar je zelf als je op vakantie gaat. Dan wil je natuur en cultuur beleven' volgens van Zandbrink. Zo is in België het dorpje Doel tot een wa re toeristische trekpleister uitge groeid. Hier kunnen toeristen met eigen ogen aanschouwen hoe een dorp door het containergeweld wordt verbrijzeld en hoe eeuwen oude boerderijen tegen de vlakte gaan. Er zou een educatief cen trum kunnen worden opgericht waar uit de doeken wordt gedaan, wat containers met ontpolderen te maken hebben. Toeristen kunnen misschien wel per container wor den aangevoerd. Maar het aller mooiste zou zijn, containers met 'Welkom in Zeeland' er op. C. Steketee Ovezandseweg 5, Oudelande Belastingen Vlissingen Het eerste wat me opviel in het aanslagbiljet van de belastingen van Vlissingen was dat de econo mische waarde van mijn pand in een jaar met circa 25,5 procent ver hoogd was. Ik begrijp nu gelijk dat ik als ondernemer het wegvallen van de onroerendezaakbelasting die particulieren moesten betalen mag opvangen. Hoe meer ik de po litiek over normen en waarden hoor praten (PZC 03-02) des te meer krijg ik het gevoel hoe ik op een nette manier in de mangel wordt genomen. De economische toestand in Vlissingen is de afgelo pen drie jaar alleen maar verslech terd, maar vanaf 1 januari 2005 is de economische waarde van mijn winkelpand met 25,5 procent toe genomen. De taxateur van de ge meente Vlissingen weet niet hoe veel huur ik in de maand betaal. Wellicht is het raadzaam dit eens op te vragen want dan kan je pas inschatten hoe de economische waarde kan worden berekend. Cock Vromans St. Jacobspassage 24, Vlissingen Biologische landbouw Vraag naar biologische landbouw groeit (PZC, 21-02). Prima, maar het moet nog veel meer. Boeren meer plezier in hun werk en bete re verdiensten. De hele natuur is uit zijn verband gerukt door de in tensieve landbouw en veeteelt. Dieren worden aan hun omgeving aangepast in plaats van andersom. Enorme hoeveelheden gif worden in de landbouw gebruikt, wat een mega-aanslag op het milieu bete kent. Mensen met de smalle beurs worden gedwongen zwaar bespo ten groente en fruit te kopen. Kin deren zijn de dupe omdat die in verhouding een veelvoud van het gif binnen krijgen. De goedkoop ste supermarkten zijn hierdoor in opspraak geraakt. Als je gif spuit, vermoord je ook de natuurlijke vij and, hierdoor vergroot je het pro bleem in plaats van een oplossing te bieden. Nog nooit afgevraagd waarom zoveel mensen ziek zijn? Het roer moest jaren terug al om in de landbouw en veeteelt. Mis schien is het nog niet te laat? Wietse Haak Sperwerstraat 23, Assen Pleeggi ezin De rotte appels krijgen aandacht (PZC, 24 feb), kinderen misbruikt in pleeggezin. Ze willen een eigen partij en komen steeds op een an dere manier in de krant. Stop daar mee, breng ze niet op een idee. Breng positief nieuws over de pleegzorg, zodat we de kinderen in jeugdzorg helpen. Kinderen die blijven terugkeren naar hun pleeg gezin omdat ze daar het gevoel hebben gekregen een volwaardig persoon te zijn die er mag wezen. Bij de families hebben ze goede en wat minder fijne herinneringen, zoals in elk ander gezin. Zoals bij familie van Gaal in Buitenleven. Een suggestie: doe dit met een van de 359 pleeggezinnen in Zeeland zodat zij een steuntje krijgen. De ze kinderen met een moeilijke start in hun leven worden door goednadenkende liefhebbende vol wassenen opgevoed. Pleegouder Berry de Jong-Bertina Johnsonlaan 68, Goes Economische impuls Dankzij de NV Economische Im puls Zeeland i.o. kan Zeeland maxi maal profiteren van de groeiende economie (PZC, 24-02). De Stich ting Economische Promotie en Ac quisitie Zeeland (SEPAZ) (2000-2007) is nog maar net ter ziele of bestuurders willen een nieuw soortgelijk lichaam oprich ten. Budget 2 miljoen euro per jaar; voornamelijk personeels- en huisvestingskosten. Een NV is ook wel aangenaam; dan heb je met een een raad van commissarissen. Leuk voor gepensioneerde burge meesters of uitgerangeerde be stuurders. Zou het inhuren van ex pertise niet efficiënter zijn dan de oprichting van weer een eigen or ganisatie? Of staan de voordelen van het oprichten van een eigen NV met de daaraan verbonden subsidiemogelijkheden deze keer wel borg voor succes? Francois Babijn Bakkersstraat 59, Oostburg VCT/WCT Voor de grootste containersche pen zullen er altijd restricties in de Sloehaven zijn zoals tij en weers omstandigheden. Grote container rederijen willen geen beperkingen voor hun 'megacarriers' die in een strak schema varen, daarom kan de VCT nooit een gelijkwaardig al ternatief worden voor de WCT. Hoeft ook niet, Verbrugge krijgt zijn eigen containerterminal bin nen het Sloe, de zeer grote contai nerschepen van PSA komen op de WCT die bijna geen beperkingen heeft. Deze schepen hoeven niet meer helemaal naar Antwerpen te varen. Dat komt de verkeersveilig heid ten goede, bovendien is de dwingende noodzaak om de vaar geul na de volgende keer weer te verbreden en te verdiepen vermin derd. Dat is weer gunstig voor het milieu van de Westerschelde en omliggende polders. Zeeuwse samenwerking met de Antwerpse haven zou voor alle partijen wel een win-winsituatie kunnen opleveren. Vlissingen, een voorportaal van Antwerpen en een gezonde Westerschelde. Goed plan. jan van Berlo H. Roland Holstlaan 24, Vlissingen Openbaar vervoer Terecht werd er in het stuk over gratis openbaar vervoer (PZC, 24-02) aangehaald dat TOP/Gemeentebelangen dit al had aangekaart. Het verzoek aan het college van Terneuzen, is ook in af schrift naar de provincie gegaan, aangezien daar de zaken moeten worden gedaan voor het openbaar vervoer. Daarna zijn er reacties ge komen van andere partijen, waar onder van de Partij voor Zeeland. Deze partij was ook al eerder ac tief op dit gebied en vond het feit dat met doelgroepen wordt ge werkt een toegevoegde waarde hebben. Het blijft echter bij plan nenmakerij. Opdrachten uitdelen, projecten, pilots afspreken, maar na al die jaren blijft actie uit. Ener zijds blijven de bussen tijdens dalu ren ongevuld en anderzijds zijn er genoeg mensen die door vrij ge bruik maken van het openbaar ver voer: een (beter) sociaal netwerk kunnen opbouwen of onderhou den, langer zelfstandig gebruik kunnen maken van voorzienin gen, een ruimer aanbod vrijetijds besteding hebben en eenvoudiger zichzelf kunnen ontwikkelen. Aangezien het gratis aanbieden van openbaar vervoer voor doel groepen in daluren nog steeds een actueel gegeven blijkt, moet ik mis schien nogmaals mijn verzoek in dienen met de vraag wanneer het ingevoerd wordt. Ellen Mekkaoui-de Neef Marijkestraat 15, Terneuzen PZC Woensdag 28 februari 2007 j 11 m BIHMIJ Ie Stoomcabine/Whirlpool aktie. Spectaculaire aanbiedingen op de- stoomcabines van o.a Riho, Schavis, Wilux, Ri-jo, Villeroy Bocb. (bij aankoop van een badkamer van minimaal €2500,-j' 3e Extra kortingen tot 10% aangeboden op bijna alle A-merken, o.a. Grohe, Villeroy B Bocb en Sphinx keramiek, Hiippe en Wilux etc. Voorbeeldkorting: Kranen Sani-Dump korting 25% Wafeverandmkorting IJS Extra Ballonkorting^ max10% 85 Badmeubelso.a. Thebalüx, Prlrnabad, PèJïpal, Sanijura', Blhp, Wagon, Gebo, Banubad, Dptré.mmeriö, Sphftre en Villeroy &iBoch. 80 Douchecabines: o a. RüppeSphinx, Novellini,Villeroy Boch, PDP en Wjlux. 90 .Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Rlffo en Wave Design. toes.ch,, Ücosan Sanitair: o.a.rDur"avit> Ideaal Gtandaard, LaufejvKeramag en alle series van Villeroy &:Boeh en:Sp.binx! Kranen: o.a. Hansgrohé. Dömixa, Dorhbrach' K Stoomcabines: o.a. Riho, Jacuzzi, Wand- en Vloertegels: a, Gres pan.ta ;cSphjn) Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren! Huifakkerstraat 10 Breda-Noord'Tel.: 076- 593 7100 Bosscheweg 253a Tilburg 013- 582 13 91

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11