Zeeland PZC Komst kwekerij wekt onrust Hinder motorcrossers makkelijk te verhelpen BEVELANDEN-THOLEN 21 13 17 Alleen Jan Rap laat toeschouwers verweesd achter SGP'er Kolijn neemt afscheid van de Staten Maandag 26 februari 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Landbouwers en fruittelers vrezen overlast. door Willem van Dam KAPELLE - Landbouwers, fruittelers en het kassenbedrijf Seasun in de Willem Annapolder bij Kapelle ei sen garanties dat de vestiging van een zagerkwekerij geen geen nade lige gevolgen heeft voor hun be drijfsvoering. Zolang ze die garan ties niet hebben, verzetten ze zich tegen de komst van de kwekerij. Het bedrijf Delta Farm diende on langs een aanvraag in voor een ver gunning voor de vestiging van een zagerkwekerij (dertig hectare) in de Willem Annapolder. De zagers die er worden gekweekt, worden in Wales tot visvoer verwerkt. Enkele landbouwers, fruittelers en het kassenbedrijf Seasun in het ge bied hebben inmiddels een belan gengroep opgericht. Deze heeft op zich geen geen bezwaar tegen de komst van de kwekerij, zegt direc teur W. Gresnigt van Seasun. Ze wil echter wel de zekerheid van Delta Farm dat de kwekerij geen overlast van vogels, stank en la waai met zich meebrengt. Fruitte lers vrezen bovendien schade door opwaaiend zout water vanuit de bassins naar hun boomgaarden. Ook eist de belangengroep waar borgen dat een eventuele grondwa teronttrekking niet leidt tot het verdrogen van percelen en het ver zakken van panden. Delta Farm is nauw verwant aan De mogelijke komst van een 30 hectare omvattende zagerkweke rij in de Willem Annapolder bij Kapelle heeft onder aanwonen- den bezorgdheid veroorzaakt. Topsy Baits, een onderneming die bij Wilhelminadotp wormen kweekt voor de hengelsport. Aan vankelijk wilde Topsy Baits (Delta Farm) in de Oost-Bevelandpolder tussen Willhelminapolder en het Goese Sas een omvangrijke zager kwekerij beginnen. Eind vorig jaar wees het college van burgemeester en wethouders van Goes de plan nen af Dat gebeurde onder meer uit landschappelijke overwegin gen. Vrij kort daarna liet het gemeente bestuur van Kapelle Delta Farm weten dat het bedrijf daar wel wel kom is. De gemeente beschouwt aquacultuur als een agrarische acti viteit, waardoor - denkt het colle ge - een bestemmingsplanwijzi ging niet nodig is. In de gemeenteraad van Kapelle le ven echter ook nog tal van vragen over de vestigingsplannen van Del ta Farm. Tijdens de laatste gemeen teraadsvergadering vroeg fractie voorzitter A. Schmid van Gemeen tebelang aandacht voor de onzeker heid die in de Willem Annapolder is ontstaan. Hij werd daarin ge steund door de fractie van de Par tij van de Arbeid. 's-HEER ARENDSKERKE - Naar nostalgie rook het gisteren in het Heer Arendhuis in 's-Heer Arends- kerke. De vereniging Bromfiets Oldtimer Liefhebbers hield er voor het tweede achtereenvolgende jaar een hobbybeurs. Vele tientallen bejaarde brom mers, sommige in perfecte staat, andere door ij zerdraadjes bijeengehouden, werden er geshowd en te koop aangeboden. Ook konden er alle mogelijke losse onderdelen De Uitlaat wacht nog altijd op vast circuit. door Willem van Dam NIEUWDORP - Het probleem rond het illegaal motorcrossen in het Sloegebied is vrij eenvoudig op te lossen. Indien de motorsportvere niging De Uitlaat eindelijk de be schikking krijgt over een vast cir cuit, zal de overlast grotendeels tot het verleden behoren. Dat zegt voorzitter Erik Weug van msv De Uitlaat. Vorige week kon digde de politie aan dat zij stren ger gaat optreden tegen motorrij ders die het Sloe als crossbaan ge bruiken. Dat gebeurt naar aanlei ding van klachten over geluidsover last en vernielingen. Vooral een ter rein in de omgeving van de vuil stortplaats vlakbij Nieuwdorp is bij crossers in trek. Volgens voorzitter Weug zoeken veel motorrijders vaak hun toe vlucht tot braakliggende terreinen, omdat het circuit van De Uitlaat bij regenachtig weer niet berijd baar is. De motorsportvereniging heeft nu een - tijdelijke - cross baan aan de Engelandweg, maar moet daar mogelijk weg. De Uit laat wil de baan graag draineren, opdat er ook tijdens minder gun stige weersomstandigheid gereden kan worden. Ook wil de vereni ging een geluidswal aanleggen. De De aanleg van een vast motorcir- cuit in het Sloegebied zal groten deels een eind maken aan het il legaal crossen in het Sloegebied, denkt voorzitter Erik Weug. Duikers onwel tijdens maken diepe duik SCHARENDIJKE - Twee duikers uit België zijn gisteren rond 11.30 uur in de problemen geraakt tijdens een diepe duik in het Grevelingen- meer. Een 32-jarige man uit Deurne raak te tijdens de duik onwel en ver loor korte tijd het bewustzijn. De man is met de traumahelikopter naar het ziekenhuis in Antwerpen gebracht. Zijn duikpartner, een 27-jarige man uit Vilvoorde, is uit voorzorg per ambulance naar het hetzelfde ziekenhuis gebracht. Vrachtwagen kantelt in sloot OOSTERLAND - Een tankwagen met aanhanger is zaterdag rond 12.30 uur gekanteld op de N59 bij Oos- terland en in de sloot terechtgeko men. De wagen was geladen met melk. Een groot deel van de melk is in de sloot gestroomd. De chauffeur, een 59-jarige man uit Roosendaal, kwam door onbekende oorzaak in de linkerberm terecht. Vervolgens is de combinatie gekanteld en via de parallelweg in de sloot gescho ven. De chauffeur is met de schrik vrijgekomen. worden gekocht. De beurs trok ongeveer 150 be zoekers en dat stemde de organisatie bijzonder tevreden. De liefde voor een oude brommer gaat soms ver foto Willem Mieras totale kosten daarvan bedragen rond de 40.000 euro. Zolang De Uitlaat echter geen zekerheid heeft over de toekomst van het circuit, is de de club niet van plan dergelij ke investeringen te doen. Voorzit ter Weug noemt het 'schandalig', dat zijn vereniging, die dit jaar het veertigjarig bestaan viert, nog al tijd geen eigen terrein heeft. Hij is ervan overtuigd, dat zodra De Uit laat een acceptabele accommoda tie heeft, weinig motorrijders nog de behoefte zullen voelen om op verboden terrein te crossen. HK Tip? redactie@pzc.nl Het is een ouwetje, maar die Vlis- singse kinderen vonden Home Alone toch een zeer geslaagde film voor de zaterdagavond. Ze genoten ervan te zien hoe een jo chie van acht twee niet bijster slimme inbrekers te slim af was. Hij laat ze uitglijden, het hoofd branden, de voeten opensnijden, bezorgt ze hoofdpijn met vallen de verfblikken en nog veel meer. „Zo, nu weten jullie wat je moet doen in een geval als dit", was de conclusie van de ouders de vol gende dag. „lahaa", was het commentaar. „Als je maar niet denkt dat ik al die rotzooi achteraf ook echt ga opruimen. Want dat gebeurt na tuurlijk alleen in een film."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65