Zeeland Aanleg fietspad Bonte Koe dichterbij carnaval 2007 af 3* Probeer maar eens wakker te blijven H in een échte Hastens! Wagenbouwers tonen kunstwerken op carnavalsmarkt Z PZC Maandag 26 februari 2007 1 5 Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda. 0900 - 225 0 225 Hastens 7^' since 1852 100% natuurlijke materialen... Terwijl je er ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastensbed met je mee Een kijkje in het hart van |e Hastens vertelt |e waarom een royaal gebruik van 100% natuurliike materialen zoals katoen. paardenhaar, linnen en wol. Over zes maanden kan spa de grond in mits er geen bezwaren zijn. door Cino van den Broecke KOEWACHT - De aanleg van het fietspad Bonte Koe zal inderdaad binnen nu en twee jaar geschie den. „Als iedereen het met onze nieuwe plannen eens is, kan over zes maanden de spade de grond in. Bij eventueel veel bezwaar kan er echter inderdaad nog zo'n twee jaar overheen gaan." Dat zegt gedeputeerde T. Poppel- aars in reactie op de onzekere ge voelens van de Koewachtse dorps raad. „Wij hebben onlangs de nieuwe aangepaste plannen gepre senteerd aan gemeente, dorpsraad en ook de fietsersbond. Die waren overwegend positief gestemd en wij hopen uiteraard dat de betref fende bewoners langs het traject dat ook zullen zijn." Voor de bewo ners langs het tracé waar het vrij- liggende fietspad zal komen te lig gen, zal de provincie haar plannen ontvouwen tijdens een informatie avond op dinsdagavond 24 april in De Vlaschaard. „Als dan blijkt dat iedereen kan le ven met de nieuw ontwikkelde en uitgewerkte plannen, dan pas kun nen we die artikel 19 procedure in gang zetten en aanvragen. Dat heeft alles te maken met het kun nen voorleggen van gedetailleerde plannen. Maar dan moet je wel eerst zekerheid hebben, dat ze op vrijwel geen bezwaren meer stui ten. En in die zin was die termijn van twee jaar een juiste." Een ander heikel punt is de krui sing bij Bonte Koe, waar het kruis zal moeten worden verplaatst en waartegen al stille protesten zijn geweest. „Wij zijn in overleg met de parochieraad van Zuiddorpe en zijn op de goede weg. Voor 24 april hoop ik ook hiervoor een op lossing te hebben. Sieraden gestolen in Terneuzen terneuzen - Tijdens afwezigheid van de bewoners is vrijdag ingebro ken in een woning aan de Leeu wenlaan. De woning werd door zocht. De bewoners missen diver se sieraden met een nog onbeken de waarde. Vrijdag werd tussen 17.30 uur en 19.30 uur eveneens ingebroken in een woning aan de Scheldekade. De dader(s) hebben sieraden en een geldbedrag weggenomen Voorganger biedt excuus aan terneuzen - Voorganger Cors Ephraim heeft B en W van Terneu zen zijn excuus aangeboden voor het gebruiken van het gemeente logo tijdens een gebedsdienst. Het ging om een bijeenkomst van de Evangelische gemeente en het Le ger des Heils in de Grote Kerk. Vol gens Ephraim is het logo gebruikt in 'onwetendheid' en zeker niet om mensen te ronselen. Auto in de sloot RILLAND - Een 16-jarige jongen is vrijdagavond laat op de Duiven- hoek (Rilland) met een auto in de sloot gereden. Het kenteken van de - onverzekerde - auto stond op naam van een kennis. De jongen, afkomstig uit de gemeente Rei- merswaal, liep schaafwonden op. Brand in zorgcentrum DOMBURG - Een brandende sigaret tenpeuk in een prullenbak heeft gisterochtend voor een brand in zorgcentrum Simnia in Domburg gezorgd. De negen bewoners, on der wie de 90-jarige bewoonster van de kamer waar de brand be gon, bleven ongedeerd. KLOOSTERZANDE - Carnaval is amper achter de rug of de wagenbouwers richten hun pijlen op het volgende zottenfeest. Tijdens de carnavals markt in Kloosterzande werden zaterdag al goe de zaken gedaan. Op het terrein van de familie Vereecken aan de Lange Nieuwstraat stalden tien Kloosterse wagenbouwersclubs hun kunstwerken uit. De Klepzeikers en de Knosseljèrs organiseer den de markt. foto Camile Schelstraete In Ossenisse vond gisteren pas de carnavalsoptocht plaats. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61