Zeeland PZC Sportpark wordt opgeknapt 'Flatbewoners voor het blok gezet' ZEEUWS-VLAANDEREN 21 13 17 ATB Cross als stageproject meer dan geslaagd Politie int veel boetes Alleen Jan Rap laat toeschouwers verweesd achter SGP'er Kolijn neemt afscheid van de Staten Maandag 26 februari 2007 Tip? redtern@pzc.nl AXEL - De ATB Cross die afgelopen zaterdag in het Axelse bos parcours hun rondjes in de hoop óp een podiumplaats, werd verreden bleek een succes. Het evenement was een sta- „Ik ben echt supertevreden. Het is gaaf om te zien, dat het uit- geproject van de 15-jarige Rik van de Velde. Honderdtwintig eindelijk toch gelukt is", aldus een opgeluchte Van de Velde, fietsers van acht tot en met zestien jaar reden op het bochtige De Axelse student aan De Rede moest voor zijn studie Sport Dienstverlening en Veiligheid (SDV) een stageproject organise ren. Vanwege zijn liefde voor het fietsen - hij rijdt zelf voor Wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen - kwam hij al snel op het idee van een ATB Cross. foto Camile Schelstraete Park Oude Vaart in Terneuzen krijgt nieuwe wandelpaden. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Op het sportpark Oude Vaart in Terneuzen wordt een nieuw netwerk van wandel en fietspaden aangelegd. Het gaat om de paden langs de ter reinen van de hockey-, honkbal-, tennis- en korfbalverenigingen, de hondenclub en de handboogschut terij. Ook het Dow ontmoetings centrum is bij het sportpark Oude Vaart gevestigd. De huidige paden rond de verschil- TERNEUZEN - De politie heeft de eerste twee maanden van dit jaar in Zeeuws-Vlaanderen 96 open staande boetes geïnd. Een totaalbe drag van 12.892 euro. Eén persoon werd vastgezet voor een periode van 28 dagen. Ook dertien ande ren werden aangehouden. Die moeten in totaal 559 dagen in hechtenis. Eén persoon werd aan gehouden voor een andere instan tie. De politie gaat de komende tijd verder met innen van open staande boetes. lende sportvelden worden opge broken, er komen nieuwe parkeer plaatsen en er wordt een wandel en fietsroute aangelegd die aan sluit op de Hogendijk. Het kleedlo kaal van de honkbalvereniging wordt gesloopt. Er komt een nieuw gebouw op een andere plaats terug. De nieuwe voet- en fietspaden worden uitgevoerd in licht geel kleurige steenslag op een funde ring van zeer open asfaltbeton. In de nieuw padenstructuur is ook de aanleg van drie pleintjes met zitbanken voorzien. Het sportpark wordt verder aange kleed met een aantal bomen. Voor door Eugène Verstraeten terneuzen - Als Clavis netjes was geweest, had ze de huurders van ruim 300 flats aan het Berliozhof, het Edvard Grieghof en de Diepen- brockstraat in Terneuzen laten kie zen wat ze wel en niet willen. Als de bewoners later verhuizen, kan Clavis alsnog doen wat ze wil aan de flats. Dat stelt de auteur van het anonie me bewonerspamflet naar aanlei ding van de reactie van Clavis-di- recteur E. van Exter. Tegelijk met de renovatie van afvoeren en lei- de aansluiting op de Hogendijk worden twee voetgangersbruggen aangelegd. Verder wordt het parkeerterreintje nabij de lokalen van de korfbalver eniging en de hockeyclub uitge breid. Ook de bestaande toegangs weg wordt helemaal opnieuw geas falteerd. Langs deze toegangsweg worden ook extra parkeerplaatsen aangelegd. Tussen de tennisvelden en het Het sportpark Oude Vaart in Ter- neuzen wordt voorzien van nieu we wandel- en fietspaden. De werkzaamheden duren ruim twee maanden. dingen wil Clavis ook de keuken en de badkamer vernieuwen. De bewoners kregen een pamflet in de bus dat ze dit niet hoeven te ac cepteren. Van Exter vindt het best dat bewoners op hun rechten wordt gewezen, maar betreurt dat dit anoniem gebeurt. De auteur zegt nu in een reactie dat hij niet de spreekbuis van de bewoners wil zijn, maar hen alleen op hun rechten heeft willen wijzen. Volgens Van Exter heeft huisbe zoek aan de bewoners van de eer ste te renoveren flat uitgewezen Dow ontmoetingscentrum wordt ook een nieuw pad aangelegd. Dit pad zal straks aansluiten op het fietspad langs de Guido Gezellest- raat. Tenslotte wordt de openbare ver lichting uitgebreid op het sport park. Ook op de Hogendijk komt nieuwe straatverlichting. Als het karwei is uitgevoerd, ontstaat er volgens de gemeente een sport complex met een 'open en veilig karakter dat voor iedereen toegan kelijk is'. De werkzaamheden .beginnen 5 maart en duren tot en met 11 mei. Tijdens de werken blijven de sport velden bereikbaar. dat er geen massale weerstand is tegen de renovatie. „Hij heeft het gemor in de pauze van de bijeen komsten niet gehoord en zeker niet toen mensen weer lopend naar huis gingen na de bijeenkom sten", stelt de pamfletschrijver. Vol gens hem zijn de mensen tijdens de bewonersbijeenkomsten voor het blok gezet en is hen voorge houden dat ze niet kunnen weige ren. „Misschien dat mede daarom de mensen uit de eerste flat die aan de beurt is akkoord zijn ge gaan met de voorstellen." Duikers onwel tijdens maken diepe duik scharendijke - Twee duikers uit België zijn gisteren rond 11.30 uur in de problemen geraakt tijdens een diepe duik in het Grevelingen- meer. Een 32-jarige man uit Deur- ne raakte tijdens de duik onwel en verloor korte tijd het bewustzijn. De man is met de traumahelikop ter naar het ziekenhuis in Antwer pen gebracht. Zijn duikpartner, een 27-jarige man uit Vilvoorde, is uit voorzorg per ambulance naar het hetzelfde ziekenhuis gebracht. Tip? redactie@pzc.nl Het is een ouwetje, maar die Vlis- singse kinderen vonden Home Alone toch een zeer geslaagde film voor de zaterdagavond. Ze genoten ervan te zien hoe een jo chie van acht twee niet bijster slimme inbrekers te slim af was. Hij laat ze uitglijden, het hoofd branden, de voeten opensnijden, bezorgt ze hoofdpijn met vallen de verfblikken en nog veel meer. „Zo, nu weten jullie wat je moet doen in een geval als dit", was de conclusie van de ouders de vol gende dag. Jahaa", was het commentaar. „Als je maar niet denkt dat ik al die rotzooi achteraf ook echt ga opruimen. Want dat gebeurt na tuurlijk alleen in een film."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59