Zeeland bekoort in Dreischor Groenlinks pleit voor verplicht voltrekken homohuwelijk Probeer maar eens wakker te blijven i in een échte Hastens! Hastens 7$: S pzc Maandag 26 februari 2007 1 5 Zestienjarige rijdt met auto de sloot in rilland - Een zestienjarige jongen is vrijdagavond laat op de Duiven- hoek in Rilland met een auto in de sloot gereden. Het kenteken van de - onverzekerde - auto stond op naam van een kennis van de jeugdige bestuurder. De jongen, afkomstig uit de ge meente Reimerswaal, liep schaaf wonden op en werd voor onder zoek overgebracht naar het zieken huis. Een passagier, eveneens een zestienjarige jongen, kwam met de schrik vrij. Zuidhoek werkt samen met mosselvissers zierikzee - Mosselvissers uit Brui- nisse en Zierikzee gaan meer sa menwerken met werkvoorziening De Zuidhoek. Dat is afgesproken na een werkbezoek aan het be drijf. Bij de Zuidhoek wordt nu al op beperkte schaal gewerkt voor mosselsector. Onder meer kabels voor de kweek van hangcultuur- mosselen worden bij De Zuidhoek in elkaar gezet. In de toekomst zal het bedrijf waarschijnlijk meer pro ducten gaan maken. Surfer onderkoeld uit Crevelingen gehaald bruinisse - Een surfer is zaterdag aan het einde van de middag in de problemen geraakt bij de Grevelin- gendam. De man werd al geruime tijd vermist. Daarom is redding boot De Griend uit Ouddorp uitge varen. Toen de redders arriveerden werd de drenkeling net aan wal ge bracht door een andere surfer. Hij heeft twee uur in het water gele gen en was onderkoeld. Na onder zoek door ambulancepersoneel kon hij naar huis. Brandje in zorgcentrum Simnia Domburg domburg - Een brandje heeft giste rochtend voor commotie gezorgd in verzorgingshuis Simnia in Dom burg. Een 90-jarige bewoonster had een sigaret gerookt en vervol gens in de prullenbak gegooid. Hierdoor is grote rookontwikke ling ontstaan. De vrouw kon haar kamer tijdig verlaten. Alle overige bewoners zijn uit voorzorg door het personeel geëvacueerd. Brand schade was er nagenoeg niet. Wel was er veel rook. Zaterdagmiddag wordt er nog druk gerepeteerd door het gelegenheidskoor. foto Dirk-Jan Cjeltema Fractie tegen erkennen gewetensbezwaarden homohuwelijk. burgh-haamstede - De fractie van GroenLinks wil ambtenaren van de burgerlijke stand op Schou- wen-Duiveland verplichten om al le huwelijken te voltrekken, ook homohuwelijken. Volgens de frac tie geeft het geen pas om een uit zondering te maken voor gewe tensbezwaarden. De fractie rea- i geert hiermee op afspraken die ge maakt zijn in het regeerakkoord. Homohuwelijken zijn in Neder land wettelijk toegestaan, maar in ,het regeerakkoord is afgesproken dat ambtenaren van de burgerlijke stand uit gewetensbezwaar mogen weigeren om een homohuwelijk te sluiten. „Het gaat niet aan om in de functie van ambtenaar een oordeel te hebben over keuzes van burgers, zoals deze keuzes niet te gen de wet in gaan", zegt T. de Gel der van GroenLinks. De Gelder vergelijkt de situatie met een atheïstische ambtenaar die bezwaren heeft tegen de bouw van een nieuwe kerk. Die mag de bouwvergunning niet weigeren op grond van zijn of haar overtuiging. GroenLinks pleit er voor om in de taakomschrijving van ambtenaren van de burgerlijke stand een passa ge op te nemen waarin staat dat de ambtenaar verplicht is om alle wettige huwelijken te voltrekken, ook homohuwelijken. Ook vindt GroenLinks dat deze kwestie aan de orde moet komen bij sollicitatie procedures. Iemand met princi piële bezwaren is in de ogen van de partij niet geschikt als kandi daat. De Gelder wil van het college van burgemeester en wethouders we ten hoe hier binnen het college over gedacht wordt en heeft vra gen gesteld. Gelijktijdig wil hij graag antwoord op de vraag of zich binnen de gemeente Schou- wen-Duiveland al situaties hebben voorgedaan met gewetensbezwaar de ambtenaren. since 1852 Terwijl 100% natuurlijke materialen... je er ontspannen in ligt te slapen ademt |e Hastensbed met je mee. Een kijkje in het hart van je Hastens Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55