Zeeland PZC Voorstel horeca onder vuur 1 I Kritiek op boksschool Middelburg SCHOUWEN-DUIVELAND 21 13 17 Majestueuze paarden op weg naar de zee kantelt in sloot 17 0 Alleen Jan Rap laat toeschouwers verweesd achter SGP'er Kolijn neemt afscheid van de Staten Maandag 26 februari 2007 Tip? redzzee@pzc.nl NOORDWELLE - De stoet imponeert. De paarden zijn voor even heer en meester op de polderwegen richting strand. Au tomobilisten kiezen eieren voor hun geld en parkeren diep in de berm of op een zijweg. Slechts een enkeling denkt er langs te kunnen, maar die wordt al snel tot de orde geroepen door omstanders. De strao van Noordwelle heeft zijn reputatie weer eer aan gedaan afgelopen zaterdag. Maar liefst 132 rui ters hebben het aanvankelijk slechte weer getrotseerd om tra ditioneel de benen van de paarden in de zee te kunnen was sen. Voor het overgrote deel waren het echte Zeeuwse trek paarden. foto Dirk-Jan Gjeltema Raadslid Lievense signaleert juridische fout in raadsvoorstel. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het raadsvoorstel voor verruiming van de sluitingstijden horeca rammelt aan alle kanten. Dat concludeert de fractie van Leefbaar Schouwen-Duiveland. „Het is verschrikkelijk", vat R. Lie vense samen. Het college stelt voor om alle hore cazaken om 3.00 uur te laten slui ten, met in het laatste uur alleen eenrichtingsverkeer: niet meer naar binnen en alleen naar buiten. De nachtvergunning voor Zierik- zee verdwijnt. „In het voorstel zitten juridische blunders, de nota is gebaseerd op een zichzelf tegensprekend politie- advies en bovendien is dat advies gemaakt op basis van een bespre king in het driehoeksoverleg", zegt Lievense. De burgemeester (verantwoorde lijk voor het raadsvoorstel) zit sa men met justitie en politie in dat driehoeksoverleg. Lievense conclu deert dat de burgemeester dus een vinger in de pap heeft gehad bij het schrijven van het politieadvies. „En dat noem ik belangenverstren geling." Wat Lievense bovendien stoort is 'de tegenstrijdigheid' in het advies. Enerzijds wil de politie af van groepen jongeren die over het eiland trekken om in Zierikzee verder te kunnen stappen. Ander zijds pleit de politie er voor om al leen de horecatijden in Renesse te verruimen naar 3.00 uur en de rest te laten zoals het nu is (2.00 uur dicht op de dorpen en in Zierik zee nachtvergunningen tot 4.00 uur). „Dat begrijp ik niet." Daar Het voorstel om de horeca een uur langer open te laten deugt niet in de ogen van LSD. Het zou bovendien gebaseerd zijn op een tegenstrijdig advies. wil ik uitleg over hebben." Verder zegt Lievense dat het juridisch niet klopt. In het voorstel wordt ver schil gemaakt tussen de commer ciële en niet-commerciële horeca (de laatste groep moet twee uur eerder sluiten). Daarbij zou ge bruik worden gemaakt van een verkeerd wetsartikel, waardoor veel dorpshuizen gemakkelijk on der de nieuwe sluitingstijd uit kun nen komen. „Zodra een dorpshuis of sportkan tine de bar laat exploiteren door een persoon (een beheerder), is sprake van een eenmansbedrijf en dan is er sprake van commerciële horeca." OOSTERLAND - Een tankwagen met aanhanger is zaterdag rond 12.30 uur gekanteld op de N59 bij Oos- terland en in de sloot terecht geko men. De wagen was geladen met melk. Een groot deel van de melk is in de sloot gestroomd. De chauf feur, een 59-jarige man uit Roosen daal, kwam door onbekende oor zaak in de linkerberm terecht. Ver volgens is de combinatie gekanteld en via de parallelweg in de sloot geschoven. De chauffeur is met de schrik vrijgekomen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Boksschool De Stadsring in Middelburg ligt onder vuur. Adviseurs van de school heb ben het vertrouwen opgezegd in initiatiefnemer H. Samson. Als voornaamste reden noemen ze dat het programma om pro bleemjongeren te helpen niet van de grond komt. De adviseurs wa ren betrokken bij het maken van het beleid voor de boksschool. 1\vee van de zes ondertekenaars zijn professioneel werkzaam in de jeugdhulpverlening. Samson er kent dat het programma nog niet loopt. Volgens hem waren de adviseurs juist ingehuurd om dat op te zet ten. Het probleem is dat de Stads ring geen geld heeft om een profes sionele krachten in te huren, stelt hij. „Dat zou het beste zijn. Maar we kunnen ook zelf mensen oplei den. Daar is geld voor beschik baar." De boksschool is met steun van de gemeente Middelburg opgezet. Het was de bedoeling om een pro gramma voor agressiebeheersing bij jongeren aan te bieden. Het plan was om te werken volgens een methode die ook door de stichting Chu Sin in Zeewolde wordt gebruikt. Die stichting zou betrokken worden bij de Stads ring, maar de samenwerking is ver broken. Volgens Samson omdat Chu Sin te gen de afspraken in een gepeperde offerte stuurde. De adviseurs van de Stadsring zetten hun grieven uiteen in een brief aan Samson, aan wethouder A. de Vries en de gemeenteraad. Duikers onwel tijdens maken diepe duik SCHARENDIJKE - Twee duikers uit België zijn gisteren rond 11.30 uur in de problemen geraakt tijdens een diepe duik in het Grevelingen- meer. Een 32-jarige man uit Deur- ne raakte tijdens de duik onwel en verloor korte tijd het bewustzijn. De man is met de traumahelikop ter naar het ziekenhuis in Antwer pen gebracht. Zijn duikpartner, een 27-jarige man uit Vilvoorde, is uit voorzorg per ambulance naar het hetzelfde ziekenhuis gebracht. -SSUW.^ ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Het is een ouwetje, maar die Vlis- singse kinderen vonden Home Alone toch een zeer geslaagde film voor de zaterdagavond. Ze genoten ervan te zien hoe een jo chie van acht twee niet bijster slimme inbrekers te slim af was. Hij laat ze uitglijden, het hoofd branden, de voeten opensnijden, bezorgt ze hoofdpijn met vallen de verfblikken en nog veel meer. „Zo, nu weten jullie wat je moet doen in een geval als dit", was de conclusie van de ouders de vol gende dag. Jahaa", was het commentaar. „Als je maar niet denkt dat ik al die rotzooi achteraf ook echt ga opruimen. Want dat gebeurt na tuurlijk alleen in een film."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53