Sport Cindy Perdaen blijft koel in de kop Wiskerke prolongeert springtitel Zweistra vijfde op NK Indoor lichte tour PZC Maandag 26 februari 2007 41 Goud en brons voor amazone op Zeeuwse titelstrijd springen. door Koen de Vries HEIKANT - Het begin van de zater dag was redelijk rustig, maar alles wat volgde, gebeurde in de hoogste versnelling. Cindy Perdaen uit Zandstraat bij Sas van Gent nam met liefst vier paarden deel aan de Zeeuwse kampioenschappen sprin gen. Het was snel opstijgen en snel afstijgen geblazen in manege Hei kant. Perdaen, die deze week 21 wordt, deed het allemaal niet voor niets. Na tien soms hectische ritten kon de amazone zich met Wales L Zeeuws kampioen in de klasse Z noemen en met Madermie gaat ze het komende jaar als de nummer drie in de klasse ZZ door het le- Kruiningse wint met toppaard VDL Rocksina belangrijkste nummer. door Lucien Roelandt heikant - Chayenne Wiskerke pro longeerde zaterdag in Heikant met VDL Rocksina op overtuigende wijze de Zeeuwse springtitel in de klasse ZZ. Met Oraya eiste de ze ventienjarige amazone uit Kruinin- gen ook nog het zilver op. In de klasse Z werd de titel een prooi voor Cindy Perdaen met Wa les L, in de klasse M toonde Caro- lein van de Plasse (20) zich met Delta Mossel Upgrader de beste en in de klasse L ging het kampioens lint naar Sophie van Steenbergen (18) met Nooderglas Noble Girl. ven. Dat ze achter Chayenne Wis kerke met VDL Rocksina eindigde, was geen schande. De Kruiningse werd nog geen twee maanden gele den in de hoogste internationale rubriek van Indoor Zeeland met die viervoeter vijfde. Na de laatste huldiging, 's avonds om een uur of acht, was het nog niet gedaan. Toen stond het traditionele avond je stappen met collega-springrui ters op het programma. Het werd laat, heel laat voordat het gezelschap de Goese disco's achter zich liet. Het was een zware dag, maar nog niet zo zwaar als vorig jaar. Toen startte ze met zes paar den op het ZK. Maar met aanmer kelijk minder succes. Perdaen beleefde zaterdag en op de vroege zondag een kleine zestien uren om niet snel te vergeten. Vooral omdat ze op 30 maart in de Z- en de ZZ-klasse Zeeland mag De zestienjarige Anniek van der Linde greep met Quintina Z de ti tel in de klasse B en onderstreepte daarmee de dominerende rol van de jeugdige amazones in het hip pisch sportcentrum Heikant. Het aantal deelnemers aan het kampioenschap viel tegen, maar de kwaliteit bleek hoog. Parkoers bouwer Johan de Jongh uit Et- ten-Leur: „Ik heb hier twee jaar ge leden ook gebouwd en toen vroeg je je af wat sommige combinaties hier te zoeken hadden. Daar was nu geen sprake van. Op een enkele ft* Jonge amazones domineren het Zeeuws kampioenschap sprin gen. Ze grijpen alievijf titels die in manege Heikant te verdienen zijn. vertegenwoordigen op het NK. Als ze de kans krijgt zich in de kijker te rijden, zal Perdaen het zeker niet laten. De Zeeuws-Vlaamse die haar boterham verdient met het rijden van springpaarden is namelijk be hoorlijk ambitieus. Drie jaar geleden sprak ze haar 'Vroeger legde ik mezelf bij belangrijke wedstrijden veel druk op' niet geringe plannen uit. Ze wilde meedoen aan de Olympische Spe len van 2008. Nu wil ze wel erken nen dat dat ietwat te hoog gegre pen was. Aan de andere kant: „Je moet een doel hebben om na te streven. Ik zal het niet halen, maar ga gewoon verder. Ik probeer het hoogst mogelijke te bereiken. Je uitzondering na waren het eigen lijk allemaal kanshebbers. Met de ze kampioenen heeft Zeeland kan sen op het nationaal kampioen schap in Ermelo." In de barrage onderstreepte Chayenne Wiskerke de woorden van de Brabander. Met Rocksina en Oraya had ze twee ijzers in het vuur. Cindy Perdaen was de derde kanshebber. Onder toeziend oog van haar coach, de international Wout Jan van der Schans, stuurde ze als eerste starter Rocksina in de hoogste versnelling in de super snelle tijd van 30,84 foutloos rond. Perdaen werd daardoor gedwon gen met Madermie risico's te ne men. Bij een korte wending ging ze in de fout, met een weigering van de merrie als gevolg. Dat gaf moet ook een beetje geluk hebben. Je paarden moeten heel blijven, de eigenaren moeten ze niet verko pen en de balken moeten blijven liggen. Wie weet haal ik als alles meezit ooit nog eens de Spelen." Wellicht heeft de amazone met Wales L een toppaard in huis. De schimmel, eigendom van de Belg Roger Maes, bleef in alledrie ritten in de klasse Z ver uit de buurt van het hout. Maar ook de nummer drie in de ZZ, Madermie van Zeeuws-Vlaming Joop de Jonge, heeft het springen in het bloed. Een barrière voor het leveren van goede prestaties heeft Perdaen in de tussenliggende jaren naar eigen zeggen opgeruimd. „Vroeger legde ik mezelf bij belangrijke wedstrij den veel druk op. Dan ging het juist fout. Ik heb mezelf geleerd om koel in de kop te blijven. Van daag lukte dat prima." Wiskerke de kans om met Oraya ook het zilver binnen te halen. Perdaen had wel succes in de klas se Z. In de barrage bleef ze fout loos. Monique van Sabben uit 's-Heer Arendskerke werd met haar paard Lavita met één spring- fout tweede. Carolein van de Plasse had de pech dat ze haar troef in de ZZ, Delta Mossel So Lovely, wegens een lichte blessure in Yerseke moest achterlaten. De titel in de klasse M met Delta Mossel Upgra der maakte veel goed. De zesjarige hengst was de beste van de zes combinaties die zich voor de barra ge plaatsten. De combinatie uit Yerseke was ruim drie tellen snel ler dan Ellen Briquet uit Vogel waarde met Prinses Shanti. door Koen de Vries goes - Thamar Zweistra uit Scho- re is in de lichte tour van het Nederlands kampioenschap in door op de vijfde plaats geëin digd. Carola Paauwe uit Heinkens- zand eindigde in dezelfde klasse als elfde. Zweistra presteerde in manege De Goubergh in Roosendaal met Hexagons Roumanda als gevolg van haar langdurige rugblessure wisselvallig. Vrijdag, tijdens de eerste proef van het toernooi, werd ze tiende met een score van 64 procent. Een dag later werd zo» na een fraaie kür op muziek als derde geklasseerd door de jury. Ze sloot het toernooi gisteren af met de zevende plaats. Haar ap- puyementen en de uitgestrekte gangen waren prachtig, de wissels soms slordig. Carola Paauwe debuteerde met My Dream sterk op dit niveau. De van Yerseke naar Heinkenszand verhuisde amazone eindigde giste ren als zesde in de laatste proef De elfde plaats in het eindklasse ment was haar deel. Paauwe raast met My Dream met grote stappen naar hogere ni veaus. Het NK was pas haar vier- de wedstrijd op dit niveau. Stephanie de Frel uit Heikant werd in de klasse ZZ Zwaar met Berkenhorst Artrax vijfde in het eindklassement. Ze reed een goed toernooi, maar was er desondanks niet helemaal over te spreken. Vooral de proef die ze gisteren reed was niet helemaal naar tevre denheid. Chantal Nijpjes reed met Hexa gons Rodinde een toernooi om snel te vergeten. De inwoonster van Sint Laurens kwam in de proeven van vrijdag en zaterdag niet boven de 60 procent uit,» waarna ze zich gisteren terugtrok voor het laatste onderdeel. Rodin de was niet helemaal fit. Springruiter Zoer derde in Göteborg göteborg - Springruiter Albert Zoer is zaterdag op de derde plaats geëindigd op het CSI-W-toernooi in het Zweedse Göteborg. Samen met zijn hengst Lincoln zet te hij de snelste tijd neer, maar Zoer moest wel vier strafpunten incasseren. De overwinning ging naar de fout loze Meredith Michaels-Beerbaum uit Duitsland met Checkmate. De Brit John Whitaker reed op Lac- roix 9 ook foutloos maar was net iets langzamer en eindigde als tweede. Kerstholt superieur op NK shorttrack den haag - Niels Kerstholt heeft dit weekeinde op de Uithof in Den Haag de nationale titel bij het shorttrack veroverd. Hij won alle- vier afstanden. Maaike Vos was de sterkste bij de vrouwen. Het was haar eerste titel. Als beloning kreeg Vos naderhand een ticket voor het WK, dat begin maart in Milaan wordt gehouden. Ook de nummer twee bij de mannen, Daan Breeuwsma, werd aangewezen. Eer der al werden Niels Kerstholt en Annita van Doorn wegens hun zes- de plaats bij het EK uitverkozen. Cindy Perdaen kwam met vier paarden in de ring tijdens het ZK springen en pakte twee podiumplaatsen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43