fraaie zege Provoost en De Graag naar titelstrijd dammen Wondergem veertiende Robin Bosters beste in sneischaaktoernooi Handballers van EMM hebben nog vijf duels om degradatie te ontlopen WPZC Maandag 26 februari 2007 35 Jonge Vlissingse basketballers naar nationale bekerfinale. door Ron de Waal VLISSINGEN - De basketballers tot twintig jaar van BC Vlissingen staan op 25 maart in de finale van de landelijke beker in Rotterdam. In de halve eindstrijd was de ploeg gistermiddag in eigen huis te sterk voor Celeritas Donar uit Gronin gen: 90-73. Eerst was er de onderlinge vreug dedans en de terechte dank aan de ruim driehonderd toeschouwers. Daarna spoedden enkele spelers zich naar buiten. Een krat bier in de kofferbak van de auto van assis tent coach Marnix Israël was de re den van de roekeloze vlucht in de regen. De versnapering was echter meer dan verdiend. De jeugdige spelers hadden in de sporthal de Baskens- burg een prestatie van formaat ge leverd, en dat moest gevierd wor den. „Dit is echt een droom", stamelde een dolgelukkige topscorer Michel Bosters na afloop, die de zege voor al het resultaat vond van intensief scoutwerk. „Er is weken vantevo- ren al aan gewerkt. We konden zo doende onze tactiek helemaal af stemmen op Donar", verklaarde Bosters. Coach Rakhis Angnoe roemde daarnaast ook het scorende vermo gen van zijn ploeg. „Aanvallend waren we heel sterk. De schoten vielen vanaf het begin goed." Toch kon de Groningse tegenstander tot halverwege de wedstrijd (44-37) in het spoor blijven. Onder aanvoe ring van de kleine spelverdeler Ju nior Schmidt en de 2,01 meter lan ge Leon Buirs (25 punten), bleef Donar de opponent uit Vlissingen in het vizier houden. Dat mocht BC Vlissingen zich ook wel zelf aanrekenen. Soms zeer ge haaste pogingen en een te laag tempo waren hier debet aan. „Als wij het gas er op zetten, kregen zij het moeilijk", beaamde Michel Bosters. In het derde kwart ging in derdaad het gas erop bij de Vlis singse equipe en daarop moest Do nar het antwoord schuldig blijven. Gestaag bouwde BC Vlissingen aan een voorsprong die richting de twintig punten ging. Alleen Leon Buirs bleef de basket vinden voor de bezoekers, dat spelverdeler Schmidt ver zag terugvallen. De watervlugge benjamin van de ploeg van coach Bart Prak faalde keer op keer bij zijn pogingen drie punters te maken. Bij Vlissingen waren de remmen inmiddels meer dan los. Onder aanvoering van de sterk spelende Michel Bosters en Dorde Karadzic sloegen de Vlissingers een beslis- 'We willen altijd winnen, dus zeker die beker', aldus trainer Rakhis Angnoe. send gat aan het einde van het der de kwart: 67-45. Toen de thuis ploeg de teugels iets liet vieren, en het schotpercentage zienderogen zakte, kon Donar de stand nog een draaglijker aanzien geven. Op 25 maart reist de ploeg af naar het Topsportcentrum in Rotter dam in een ultieme poging om de beker naar Vlissingen te halen. Een voorkeur wie de tegenstander wordt is er niet. „Van Rotterdam hebben we al een keer gewonnen, en van de neder laag tegen Landstede uit Zwolle hebben we al het nodige geleerd", vertelde Rakhis Angnoe na afloop. „We willen altijd winnen, dus ze ker die beker." BC Vlissingen - Celeritas Donar 90-73 (44-37). Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 21Dorde Karadzic 17, Dennis de Paauw 15, Wytse de Jong 13, Benjamin Steenbeek 13, Abdel El Kharbouchi 11. Inwoner Aagtekerke mag zich Nationaal Meester noemen. door Daaf Kasse ARNHEM - Bennie Provoost en Leo- nie de Graag hebben zich zaterdag op Papendal geplaatst voor de fina le van het Nederlands damkam pioenschap. Provoost rekende in de slotronde van de halve finale af met voormalig Zeeuws kampioen Toby Hage en voor De Graag was een gelijkspel tegen concurrente Heike Verheul voldoende voor een plaats bij de eerste twee. Provoost speelde tegen zijn voor malige trainer een ijzersterke klas sieke partij. „De omstandigheden waren ideaal. Toby moest winnen om de finale te halen. Op diverse momenten liet ik ruilen toe, maar die kon hij met het oog op de rang lijst niet nemen. Zo kwam hij steeds verder in problemen." Ook de ontwikkelingen in de andere partijen waren in het voordeel van de Zeeuwse kampioen. Leopold Se- kongo, met wie hij een ronde voor tijd de eerste plaats deelde, had een zware middag tegen voorma lig KNDB-voorzitter Anton Schot anus. Ook achtervolger Jasper Lem- men beleefde hachelijke momen ten tegen Wim van der Kooij. Se- kongo verloor maar de Ivoriaan uit Roosendaal plaatste zich deson danks voor de finale. Provoost, die de ontwikkelingen op de andere borden goed in de ga ten hield, had al snel door dat hij niet hoefde te winnen om de fina le te halen. Toch ging hij er in het eindspel nog even goed voor zit ten. Na een kleine vijf uur spelen streek hij de twee punten op. De inwoner van Aagtekerke be haalde dankzij de eerste plaats in zijn groep genoeg meesterpunten om voortaan als nationaal meester door het leven te gaan. Op 28 Twee Zeeuwse dammers hebben zich zaterdag geplaatst voor het NK. Bennie Provoost en Leonie De Graag wonnen beiden hun poule in de halve finale. maart begint hij in Soest aan zijn tweede NK. Hij wil verder komen dan de zevende plaats die hij vorig jaar in Culemborg behaalde. Leonie de Graag heeft nog ruim de tijd om zich voor te bereiden op haar eerste vrouwenfinale. Het toernooi, dat dit jaar in Zoutelan- de plaatsvindt, begint pas op elf november. De Goese die in En schede studeert, moest veel werk verzetten. Heike Verheul, het Gro ningse talent dat zich vorig jaar nog liet kronen tot Europees kam pioene bij de pupillen kwam in het voordeel. Toen bleek dat con currente Mariëlle Meijer niet kon winnen van Alexandra Betting kwamen De Graag en Verheul re mise overeen. Op grond van het aantal overwinningen lieten ze Me ijer immers achter zich. Voor de twee andere Zeeuwse deelnemers, Daniëlla de Vos en Daaf Kasse, verliep de slotdag van de halve finale in mineur. De Vos verloor van Judith Rijgersberg en Kasse werd overklast door jeugd wereldkampioen Pim Meurs. GOES - Middelburger Lous Won dergem was gisteren de beste Zeeuw in de Rotterdamse Brug- genloop. Hij finishte na 54 minuten en 59 seconden en werd daarmeer veer tiende. Zijn plaatsgenoot Jack van Aspert werd vijftiende in de cate gorie mannen vijftig-plus. Zijn tijd was 1.05.55. Speler van schaakclub Souburg blijft Roeland Alders nipt voor. door onze sportredactie ZIERIKZEE - Robin Bosters van schaakvereniging Souburg heeft het Open sneischaaktoernooi van Schouwen-Duiveland gewonnen. Met negenenhalve punt had de Souburger net zoveel punten als clubgenoot Roeland Alders. De weerstandspunten, die aange ven wie de sterkste tegenstanders heeft getroffen, waren echter dui delijk in het voordeel van Bosters, waardoor hij de winst greep. Voor het toernooi hadden 36 scha kers ingeschreven. Het evenement begon voortvarend voor Goese- naar Joey Grochal. De titelverdedi ger won van Roeland Alders en Robin Bosters moest tegen hem te vreden zijn met een puntendeling. Het leek er toen even op dat Gro chal zijn titel zonder al te veel gro te problemen zou prolongeren. Maar de praktijk was anders. Bosters en Alders bleven in de buurt van de koploper door partij naar partij te winnen. Albert Ver- mue, nota bene een clubgenoot van Grochal, stak een stokje voor de opmars van de Goesenaar door hem van het bord te spelen. Daar door bereikte de spanning aan de kop van het klassement een hoog tepunt. Grochal verslikte zich vervolgens nog half in Jan de Korte, die nog geen enkele editie van het open snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland gemist had. Door dat nieuwe slippertje van Grochal mochten Bosters en Al ders uitmaken wie de eindzege zou grijpen. Het duel eindigde in een gelijk spel, waarna Bosters zich tot win- Snel zetten was een must op het toernooi. foto Dirk Jan Gjeltema naar van het evenement mocht uit roepen. Hij had de betere tegen standers gehad dan Alders. De Vtis- singer werd tweede en Grochal moest tevreden zijn met de derde plaats. Beste Schouwen-Duivelan- der werd Hans Aangeenbrug. De sterkste schaker van Zierikzee be haalde acht punten. HWP-speler Maarten Rademakers was de beste bij de jeugd. Een speler van EMM schiet op het doel van Taxandria. De Middelburgers verloren met 26-32. foto Lex de Meester door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Als de handballers van EMM degradatie nog wil ont springen zal er snel iets moeten ge beuren. Gisteren verloor de ploeg met 26-32 van Taxandria. De competitie telt nog vijf duels. De verschillen in het rechterrijtje zijn klein. Er kunnen nog vijf ploe gen afglijden naar de tweede klas se. EMM speelde geen slechte par tij. Maar om te winst te claimen ging toch ook weer iets te ver. Taxandria toonde zich op alle fron ten sterker. De hoofdstedenlijken teren teveel op schutter Vincent van der Meijden. Maar het groot ste probleem ligt achterin. Bij vla gen was de Middelburgse muur een speelbal van de Brabanders. Na de 12-15 bij rust liep de schade in rap tempo op. Als gevolg van de vele tijdstraffen was het gat na driekwart strijd opgelopen tot ze ven: 17-24. Scores EMM: Van der Meijden 10, Batail- le, De Vos en Tax 3, Alexandere en Van Zwieten 2, Ramstijn, Minnaert en Hout epen allen 1. GSC-HMC 3 28-21: Dankzij de af getekende zege heeft de vierde plaats waarop de Goese ploeg bi vakkeert extra glans gekregen. Vooral de laatste weken gaat het goed. Uit de laatste drie duels wer den vijf punten gepakt. Vrouwen EMM-Tachos 19-14: Met een klinkende thuiszege heeft EMM de jacht op de derde plek ge opend. De Waalwijkers bivakke ren nu op die stek, maar het gaatje is geslonken tot twee punten. Op de zege valt niks af te dingen. EMM was heer en meester. Na de pauze werd de buit in rap tempo binnen gehaald. Via een aantal snelle uitbraken van ondermeer Ariska Tax, Petula Brasser en Cheyenne van Lieshout werd het beslissende gat geslagen:i4-8. Olympus-SAB 19-5: Na een paar lastige weken zijn de Vlissingers weer helemaal terug. Bij de pauze leidde de derdeklasser al met 12-1. Mixed Up 4-EMM 2 11-22: „Het wordt eentonig maar we zijn nooit in de problemen geweest", aldus Rob de Vos. Iedereen scoor de voor de Middelburgse equipe. Orion-Tornado'70 2 12-13: Ieder een had na afloop flink de pest er in. Zo dicht bij de punten en toch ging het fout. Aanvallend liet de ploeg uit Heinkenszand steken val len. „het zat ook niet mee. We raakten veel paal en lat", consta teerde Monique Schipper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37