Sport Bier stroomt rijkelijk na Rugbyers Tovaal knokken zich naar broodnodige overwinning op Obelix Broer en zus naar NK judo 34 Maandag 26 februari 2007 pzcyy Leroy Wachtels wint ATB-wedstrijd axel - Bij een ATB-wedstrijd in het Axelse Bos zijn de zeges zater dag opgeëist door Leroy Wachtels uit Goes (15/16-jarigen), Jesse van den Bergh uit Goes (14-jarigen), Peter de Braai uit Terneuzen (12/13-jarigen), Erik Boer uit Wolp- haartsdijk (10/11-jarigen) en Loren zo Boerman uit IJzendijke (8/9-ja- rigen). De wedstrijd voor ID-renners werd gewonnen door Tonnie Hoogstrate uit Axel. Evertse zet opmars met Tyara voort nieuw- en sint joosland - Mieke Evertse won zaterdag in de piste van Stal de Kroo met Tyara haar vierde wedstrijd in de klasse Z2. De combinatie behaalde daarmee weer twee winstpunten en komt dicht bij een overstap naar de klas se nationaal ZZ-licht. Maxime Lefe- ber en Sander Osse werden twee de. Sandra van de Vreugde uit Melis- kerke was de beste in een sterke klasse L. 90% van de combinaties haalde een winstpunt. Reserves RCS te sterk voor Zeeland Sport vlissingen - Vierdeklasser Zee land Sport ging gisteren op eigen veld zwaar onderuit in een vriend schappelijk duel met het tweede elftal van RCS. De Souburgers wonnen met maar liefst 8-2 na een 3-1-voorsprong halverwege. Topschutters bij de re serves van RCS waren Martin Jan- se en Wessel Vermeulen met ieder drie treffers. Demis Blaasse en Ar jan de Voogd troffen beiden één maal doel. Schaatser Provoost negende op WK goes - Schaatser Adriaan Provoost staat op het WK voor veteranen na drie van de vier afstanden op de negende plaats. De Domburger presteerde op het snelle ijs van Calgary op de korte afstanden volgens de verwachtin gen niet super. Hij werd op de 500 meter 16e in 45.50 en op de 1500 meter 10e in 2.09.68. Op de 3000 meter legde Provoost beslag op de achtste plaats. Zijn tijd was 4.26.13. Vandaag rijdt hij de afsluitende 5000 meter, verreweg zijn snelste onderdeel. De Amerikaan Kelly gaat na drie onderdelen aan de lei ding. Van der Meet bereikt de finale almere - Angelique van der Meet heeft uitstekend gepresteerd tij dens een internationaal tennistoer nooi in Almere. De 16-jarige ten nisster uit 's-Heer Abtskerke reikte in de categorie tot en met 18 jaar tot de finale. In de eindstrijd moest ze haar meerdere erkennen in Nina Zan der uit Duitsland. Van der Meet verloor met 6-2, 6-2. Op weg naar de finale had Van der Meet, die lid is van de tennisvereniging 's-Heer Abtskerke, vier partijen in winst omgezet. Van der Meet is van plan meer internationale toernooien af te werken. In haar categorie tot en met 16 jaar is ze de nummer vijf van Nederland. Spelers van BC Vlissingen (lichte shirts) en Donar graaien naar de bal. foto Lex de Meester Goesenaren zien weer kansen op behoud na zwakke vertoning. door Hans Markusse goes - De Goese Rugbyclub To vaal moest gisteren winnen van Obelix om de degradatiezorgen niet te vergroten. Dat deed de ploeg ook, maar de spelers maak ten het zichzelf weer erg moeilijk. Na een 15-7-voorsprong bij rust won Tovaal met 27-19. De Nijmeegse studenten werden in het eerste kwartier volledig zoekgespeeld door de thuisclub. Koen Spaas opende de score en vijf minuten later maakte zijn broer Bart het familiefeestje com pleet. Danker Rijk rondde niet veel later een sterke voorwaartsen- actie af. Een ruime en simpele ze ge leek in de maak. Net als in het vorige duel tegen Maastricht hielp de thuisclub de gasten weer terug in de wedstrijd. Tovaal ging fouten maken waar van de tegenstander profiteerde. De Nijmeegse try was een cadeau tje, waardoor het zelfvertrouwen van de Goesenaren een flinke deuk opliep. Kort na rust kwam Obelix zelfs te rug tot 15-12 en het spel van Tovaal zakte tot een bedenkelijk niveau. Tovaal kreeg daarop een onver wachte meevaller, wat de ploeg weer enigszins in het zadel hielp. Na een overtreding op de doorge broken Giel Edam kende de scheidsrechter een penalty-try toe. En na een solo van Koen Spaas kwam Tovaal op een geflatteerde 27-12-voorsprong. Obelix kwam nog terug tot 27-19, maar er was voor de bezoekers uit Nijmegen geen tijd meer om de thuisclub verder in de verlegen heid te brengen. Een geflatteerde zege. Het vrouwenteam van Oemoeme- 110e keerde gisteren met lege han den terug uit het verre Groningen. De nummer 2 in de B-poule van de vrouwencompetitie versloeg de Middelburgse vrouwen met 61-0. den haag - Sam en Tess van 't Westende uit Vlissingen hebben zich via de Zuid-Hollandse kam pioenschappen gekwalificeerd voor het NK judo voor aspiranten. Sam werd kampioen in de klasse tot 60 kilo, zijn zusje Tess won zil ver in de klasse tot 52 kilo. Voor Sam (15) was de zege een op steker omdat hij zijn grote concur rent Eric Meurer versloeg. Tess (13) ging voortvarend van start door haar eerste partijen met een vol punt te winnen. Clubgenote Ga- briëlle Brusse uit Schiedam wist in de finale een fout van de Vlissing- se af te straffen en won met yuko. Van 't Westende stelde haar kwali ficatie zeker door de winnares van het brons, Aafke van Leeuwen te verslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36