Snor TOP overtreft zichzelf tegen koploper Koag f Ondo blijft in titelrace dankzij een gelukkig gelijkspel tegen Seolto Biljarter Cor Gouka debuteert in hoofdklasse met vijfde plaats pzc Maandag 26 februari 2007 33 Arnemuidse korfballers creëren dankzij zege waterkansje op titel. door Pieter van Klinken GOES - TOP heeft dankzij een knappe zege tegen titelkandidaat Koag een waterkansje gecreëerd op promotie naar de eerste klasse. In een van hun beste wedstrijden van het seizoen wonnen de Ame- muidenaren die uitkomen in de tweede klasse met 16-14. De Meeuwen-Fortis 10-10: Door een griepepidemie ontbraken de tweelingbroers Wander en Chaïm Koole bij Fortis en was Elze Blan- kenburgh maar net fit genoeg om te spelen. Met onder meer Ivo van de Broeke uit het derde team pres teerde Fortis prima door met 10-10 gelijk te spelen tegen het lang niet zwakke De Meeuwen. Fortis kwam in de slotfase nog even voor, maar gaf voorsprong uit han den. Scores Fortis: Niels Bebelaar 4, Ivo van de Broeke 3, Remco Crucq, Mark Trimpe en Hagar Hoogwerf 1. FIKC-Tjoba 13-13: Ook bij Tjoba waren zaterdag veel afwezigen. Kim en Jouri van de Broeke had den griep, Petra Rijn was niet op tijd terug van vakantie en Dirk-Jan Westmaas was geschorst. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen pers te er met alle moeite een gelijkspel uit. Dat was "niet eens verdiend, want HKC was een stuk beter. Heel de wedstrijd stond Tjoba ach ter. Met een laatste krachtsinspan ning lukte het nog net langszij te komen. Scores Tjoba: Marcel de Oreu 5, Sander Harinck 3, Gerben van Boven, Jojanneke Fokke, Janneke Potter, Remco de Dreu en Melissa de Jonge 1 Swift-Tweemaal Zes 11-20: In de eerste helft kwam Swift nog rede lijk mee met de kampioen, maar in de tweede helft misten de Mid delburgers heel veel doorloopbal- Petra de Ridder scoorde zeven keer voor TOP. foto Lex de Meester len, schoten van dichtbij de korf en een strafworp. Daardoor liep TWeemaal Zes uit naar de hoog uit gevallen 11-20-zege. Scores Swift: Ivo de Hond 4, Richard Gel dof 3, Paul van den Berg 2, Mireille van Dullemen en Rob Sanderse 1. All Ready-Weidevogels 12-10: All Ready speelde zaterdag een bere- slechte wedstrijd, maar won toch. De roodzwarten waren niet scherp tegen het al gedegradeerde Weidevogels, maakten heel veel persoonlijke fouten en hadden gro te moeite de voorsprong intact te houden. All Ready kwam snel 1-0 achter. Vervolgens zette het die achterstand om in een voorsprong van twee punten en bij 7-4 even drie. Maar All Ready bleef te krampachtig spelen. De Zierik- zeëenaren hielden met pijn en moeite de voorsprong van twee punten vast. Weidevogels kwam in het tweede deel terug naar 7-7 en 8-8. Een klei ne opleving leverde weer twee 1^ De gehavende korfbalteams van Fortis en Tjoba pakken een punt je in uitwedstrijden. Fortis speelt 10-10 bij De Meeuwen, Tjoba 13-13 bij HKC. punten voordeel op, maar verder kwam het niet. Scores All Ready: Remy Quist 4, Henk de Graaf 3, Jan Willem van Nieuwenhuize 2, Dennis Voshart, Annelies Bothof en An ouk van Tiggelhoven 1. TOP-Koag 16-14: TOP gaf koplo per Koag een pak slaag. De Arne- muidenaren speelden hun beste spel van het seizoen. Met name in de tweede helft toonde de ploeg gestroomlijnd koribal. Daarin liep het uit van 8-8 bij rust tot 14-10 na een kwartier spelen. Daarmee was de wedstrijd, die op het scherp van de snede werd gespeeld, be slist. Jeugdinternational Petra de Ridder speelde een belangrijke rol. Ze scoorde zeven van de zestien treffers. Scores TOP: Petra de Ridder 7, Nelleke van Belzen 4, Ad Bezemer en Peter van - Belzen beiden 2, Jantine Meulmeester 1. Stormvogels-Snel 10-10: Stormvo gels bleef dit zaalseizoen ongesla gen in thuiswedstrijden. Ook te gen titelkandidaat Snel pakte de ploeg zaterdag een punt. Stormvo gels begon sterk met een 3-0-voor- sprong. Nadat de ploeg wat kan sen had laten liggen was het bij rust 3-3, waarna Snel op voor sprong kwam, maar Stormvogels zich knap terugvocht. Scores Stormvogels: Jan Theune 4, Ar jen Schoe 3, Frank Peene 2, Niek Peene Togo-'t Capproen 20-9: Bij Togo zit veel goed korfbal in de ploeg, maar de trainer klaagt vaak dat dat er niet uit komt. Zaterdag speelde de Goese ploeg zoals het kan spe len en daardoor pakte het een rui me zege. Het grote verschil werd in het eerste kwartier van de twee de helft gemaakt, toen Togo uit liep van 7-4 naar 15-4. Scores Togo: Marscha van Belzen, Yvon ne Joziasse en Dennis Boelman 4, Marcel Joziasse 3, Corné van Rooijen 2, Amanda Boelman, Annique Elenbaas en Johan Wondergem 1. Cor Gouka eindigde ondanks een slechte voorbereiding als vijfde bij zijn de buut in de hoofdklasse libre. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven LEWEDORP - Cor Gouka van biljart club VEGABV veroverde bij zijn eerste optreden in de hoofdklasse libre de vijfde plaats. De overwin ning ging naar Jan de Rechter van BV Reynaert uit Hulst. Een beetje trots was Vlissinger Cor Gouka na afloop van zijn de buut in de hoofdklasse wel. Drie weken geleden kocht hij een huis in Vlissingen en is vanaf die tijd al leen maar in de weer om zijn nieu we stek tijdig woonklaar te krij gen. Tijd voor enige voorbereiding op zijn debuut was er niet. Des te opmerkelijker was zijn rol in de slotfase van het toernooi. Eerst bezorgde hij in de zesde ron de de klassementsleider van dat moment Martin Roos van DOS Nieuwerkerk zijn eerste nederlaag en hielp daarmee Jan de Rechter in het zadel. Om vervolgens in de laatste ronde de nieuwe leider en latere kampioen ook nog eens te verslaan. „Voor mij kan het niet meer kapot. Ik ben dik tevreden met mijn optreden hier. Volgend jaar, als thuis alles op orde is en ik mijn eigen biljart thuis heb staan, kom ik terug om bovenin mee te doen." In Burgh-Haamstede veroverde clubgenoot Jaap Labrujere de vijf de plaats in de regionale eindstrijd libre eerste klasse. Labrujere behaalde acht punten en 4.60 gemiddeld. Zijn hoogste serie was 41. De overwinning ging naar Piet Timmermans van Belle- Richard Ollefers trainer Seolto goes - Richard Ollefers wordt het komende seizoen de nieuwe trai ner van korfbalvereniging Seolto uit Vlissingen. Hij volgt JaapJan Ritsema op die de club na twee seizoenen verlaat. Dit seizoen speelt Seolto zowel op het veld als in de zaal in de derde klasse. Ollefers zal de ploeg verder verjongen vanwege het vertrek van enkele vaste krachten. Ollefers tekent een contract voor één jaar. Weer nederlaag Terneuzense Boys terneuzen - Voor Terneuzense Boys is in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal het aftellen naar het moment van degradatie begonnen. De oranjehemden speelden tegen titelkandidaat LRC verdienstelijk, maar gingen opnieuw de boot in: 1-2. Arjen Oostdijk zette de Boys vroeg in de wedstrijd op 1-0, maar kort daarna wqerd het 1-1. De 1-2 viel in de 50e minuut. Duel onder de korf tussen speelsters van Seolto (links) en Ondo. foto Lex de Meester Arbiter keurt winnende treffer van Seolto af omdat tijd voorbij was. door Pieter van Klinken MIDDELBURG - Seolto-speelster Jo- landa Kerkhof schoot, de scheids rechter floot af en de bal vloog door het mandje. Hevige discussie, maar de scheids was niet te ver murwen. Geen treffer. Ondo-Seol- to bleef 8-8. Seolto-trainer JaapJan Ritsema was teleurgesteld. „Volgens de let ter van de wet heeft de scheids rechter wel gelijk, maar handig is anders." Ondo-trainer Wim Alla- art snapte de teleurstelling van zijn collega, maar was er zelf wel blij mee. „Misschien leven we nog wel door dat puntje." Het was precies datgene dat Ondo nodig had. Medekoploper Snel speelde ook gelijk en dus is het duel tussen Ondo en Snel volgen de week beslissend. De winnaar wordt kampioen. Puntjes sprokkelen, daarin is On do niet ongelukkig geweest in dit zaalseizoen. Tegen Togo en 't Cap proen pakte de ploeg in de laatste minuut de zege. En nu had Ondo geluk dat de arbiter op een onhan dig moment de wedstrijd affloot. Het had zaterdag helemaal niet zo ver hoeven komen voor Ondo. De ploeg begon scherp (4-1) maar daarna lukte het niet meer. Seolto kwam terug en had na tien minu ten zelfs een 6-8-voorsprong. Daar na scoorde de ploeg echter niet meer. Met hangen en wurgen pers te Ondo er nog twee doelpunten De korfballers van Ondo kunnen zaterdag in derde klasse de titel grijpen. De ploeg uit Sint Lau rens moet dan afrekenen met concurrent Snel. uit. Joris Hoogwerf was blij. „Als ik heel eerlijk ben had Seolto de zege verdiend. Ons schot liep to taal niet. Iwan en ik hebben maar twee of drie afstandschoten ge maakt, dat is veel te weinig." Seolto-aanvoersterAnja Ovaa baal de, maar kon zich er wel bij neer leggen. „In de tweede helft heb ben we twintig minuten niet ge scoord. Lukt dat wel, dan loopt het anders." Voor Seolto betekent het gelijkspel dat het vrijwel zeker de gradeert. Alleen als het volgende week zou winnen van Stormvo gels en Togo wint van DVS'69, volgt een beslissingswedstrijd. Scores Ondo: Maarten Lorier, Joris Hoogwerf en Annelie Wisse allen 2, Renee Groenleer en Iwan de Pagter beiden 1. Scores Seolto: Rob Hart- hoorn en Daisy Verkerk beiden 3, Jo- landa Harthoorn en Anniek Reijnier- se beiden 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35