Blunder van Stols nekt SSV'65 Sport Ottjes pakt in Nieuwvliet zijn eerste zege De Stormvogel alleen aan kop Dauwendaele op inzet langs Veere Nederlaag Bevelanders bij Duiveland: 2-0 Gelijkspel voor vrouwen Smerdiek Zure nederlaag voor vrouwen Oostkapelle Nummers een en twee van vierde klasse A laten geen steken vallen w SSV'65-speler Robert Stols (midden) wordt achtervolgd door een speler van Ajax. foto Willem Mieras 32 Maandag 26 februari 2007 PZC NIEUWVUET-BAD - De regionale top pers ontbraken gisterochtend bij de derde Mazars Natuurloop van dit seizoen. Daardoor leek het op het strand bij Nieuwvliet-Bad een open wedstrijd te worden. Van spanning was echter geen sprake. Marco Ottjes won de ruim tien kilometer lange loop met een riante voorsprong. Ottjes was er duidelijk aan toe. Niet eerder was de loper uit Osse- nisse in staat een wedstrijd naar zijn hand te zetten of er ook maar één te winnen. Bij absentie van onder meer Theo Rabout, Eric Cappon en Edwin de la Ruelle (dit trio is er bijna steeds bij als er een Natuurloop wordt ge lopen) werd Ottjes tot favoriet ge bombardeerd. Hij kon daar uitste kend mee om gaan. Het verschil met de nummer twee, Edwin de Jaeger uit Axel, was groot. Het ver schil bij aankomst bedroeg drie mi nuten. Op de derde plaats eindigde ook al een Zeeuws-Vlaming, bijna een unicum in de regionale trimlopen. Jan van Hoeve had zijn race voor beeldig opgebouwd en kon in de slotfase nog van de vijfde naar de derde plaats oprukken. Veel Zeeuwse atleten dus in de top tien van deze derde Natuurloop. Opmerkelijk was dat niet minder dan drie Axelse lopers daarbij wa ren. De Jaeger werd dus derde, Niek Wieland vijfde en Noël Verbrugge eindigde als tiende. Vooral Wie- land maakte een goede indruk. De Axelaar is vrachtwagenchauffeur en kan daardoor alleen onregelma tig trainen. Bovendien had hij vori ge week een griepje. GOES - Alleen waterpoloërs van De Stormvogel kwamen dit week einde in aktie en dat deden ze goed. Na de 12-3-zege op Hellasgla- na 2 gaan de Vlissingse mannen al leen aan kop van de eerste klasse van het district. De herenjeugd van De Stormvogel versloeg De Vennen met 8-2. De Stormvogel-Hellasglana 12-3: De Vlissingers speelden weer een solide wedstrijd waarin weinig weggeven werd en vanuit de verde diging snelle acties gemaakt wer den. Toch duurde het lang voordat er een beslissende voorsprong was. De 1-0 stond al na 21 secon den op het bord maar daarna wer den er te veel kansen gemist. Pas in de laatste seconden van het eer ste kwart werd het 3-0. In de tweede en derde periode bleef het spelbeeld hetzelfde De Stormvogel liep via 6-1 uit naar 8-2. In het laatste kwart scoorde de ploeg nog vier keer: 22-3. Scores De Stormvogel: Pim Bekkers 5, Martijn Mechielsen 4, Frank Leijnse 2 en Dennis van de Ketterij 1 maal. De Stormvogel-De Vennen 8-2: De jongens van De Stormvogels misten vier spelers, maar waren desondanks heer en meester. Na 3-1, 5-1 en 7-1 mochten de wat min der ervaren krachten te water. De eindzege kwam daarbij echter geen moment in gevaar. Scores De Stormvogel: Martijn Mechiel sen 5, Sjoerd Leijnse, Jeroen Piek en Remy Vermeulen allen 1 maal. Middenvelder vergeet afspraken en leidt nederlaag tegen Ajax in. door Barry van der Hooft GOES - Wie niet sterk is, moet slim zijn. Bij SSV'65 onderkennen ze die wijsheid en dus worden er voor iedere wedstrijd duidelijke af spraken gemaakt. Wanneer één speler echter de richtlijnen ver geet, kan dat een ploeg heel duur komen te staan. Vraag het aan Ro bert Stols, die zaterdagmiddag te gen Ajax opzichtig in de fout ging en daarmee de dertiende neder laag van zijn ploeg inluidde: 0-2. Bij Ajax' eerste vrije trap in de tweede helft renden de spelers van SSV'65 op het juiste moment 1 naar voren. Het is een gewiekste Yerseke doet goede zaken voor periodetitel in vierde klasse B. door onze sportredactie GOES - In de vierde klasse A won nen de koplopers Golijnsplaatse Boys en Wolfaartsdijk hun inhaal wedstrijd. Colijnsplaatse Boys-MZVC 2-0: Voor rust was het nog gelijkop- gaand, maar na de thee was de thuisclub beter. Bert Siereveld opende de score. Arjan Verburg te kende twaalf minuten voor tijd voor de 2-0. Wolfaartsdijk-SVD 7-1: Via twee treffers van Arnold van Gemerden leidde de thuisclub na drie kwar tier al met 2-0. Direct na rust werd het door een corner van Leon Ta- venier 3-0. Erik de Kok tekende uit een vrije trap van diezelfde Tave- nier na een uur voor de 4-0. De Kok maakte twaalf minuten voor tijd ook voor de 5-0. In de slotfase manier om enkele spelers buiten spel te zetten. Omdat het recept voor rust met succes beproefd was, leek de opzet voor iedereen duidelijk. Dus niet. Op het mo ment dat de SSV'ers naar voren sprintten, bleef Stols staan en hief de buitenspelval op. Ajax-spits Sèr- gio Cameron kreeg de bal op een presenteerblaadje en brak het duel open: 0-1. Het verzet van de hek kensluiter was gebroken, waardoor invaller Teddy Afriyie er ook nog 0-2 van kon maken. „Stols stond gewoon te slapen", zei Marco Groeneveld, die de mid- 1^ SSV-trainer Marco Groeneveld denkt dat zijn ploeg na de onno dige 0-2-nederlaag tegen Ajax de gradatie uit de hoofdklasse niet meer kan ontlopen. werd het door André Meulenberg 5-1; een eigen treffer 6-t en een goal van Jan Wijnhorst 7-1. Cadzand-Wemeldinge 0-2: In een gelijkopgaande wedstrijd wis ten de bezoekers beter raad met de kansen. Ver in blessuretijd van de eerste helft leverde een kopbal van Niels Bouterse 0-1 op en tien mi nuten voor tijd zorgde diezelfde speler ook voor 0-2. DFS-Apollo'69 4-2 (1-1): Marius Landegent r-o, Frank de Bruin r-i, Bas Hogenstein 2-1, Huib Nortier 3-1, Anco van der Linde 4-1, Jeffrey Otten 4-2. Yerseke - Brouwershaven 3-0 (0-0): Edwin van Houte r-o, Ur- vin van Hekelen 2-0, Adriaan van de Plasse 3-0. Stavenisse - Waarde 1-2 (1-0): Kees van Putte 1-0, René Nagelker- ke 1-1, Jan-Willem van Veldhuizen 1-2. SPS - Kruiningen 1-2 (0-0): Den nis Oppeneer 0-1, Wiljan Lisseveld 1-1, Jimmy Fens 1-2. denvelder na zijn blunder meteen wisselde. „Ik word hier doodziek van. De teller staat nu op 42 tegen doelpunten en 29 daarvan komen voort uit stilstaande fases. We ma ken iedere week duidelijke afspra ken, maar als één iemand zijn ei gen wedstrijd speelt, kun je het vergeten. Snap je dat ik wel eens heel moe word?" De frustratie van Groeneveld was begrijpelijk, omdat zijn ploeg op nieuw een nederlaag leed die aan het rijtje 'onnodig' kon worden toegevoegd. Het frivole Ajax liet weliswaar het betere positiespel zien, maar kon tot de openingstref fer nauwelijks gevaar stichten. Na dat de Amsterdammers na vier mi nuten een open kans hadden laten liggen (Cameron schoot een straf schop op de paal), kreeg SSV'65 de GOES - Dauwendaele heeft in de derde klasse goede zaken gedaan door Veere met 2-t te verslaan. De Middelburgse ploeg streed voor iedere meter en scoorde in een tijdsbestek van twee minuten, in de 36e en 37e minuut, via lorrit Schuurman en Joran Moes twee keer. Vijf minuten voor tijd scoor de Tom Nieuwelink uit een vrije trap nog wel de aansluitingstreffer maar dat was te laat. OOSTERLAND - Derdeklasser Bevel anders verloor zaterdag de inhaal wedstrijd van Duiveland met 2-0. In de 14e minuut verschalkte Den- nie le Comte met een diagonaal schot Bevelanders-doelman Den- nie Oosse. Een ziedend schot van Michel Verburg raakte daarna de lat. In de 67e minuut viel de beslis sing. Barry Steenpoorte maakte 2-0. beste kansen. Bram Plomp (schot vanaf vijf meter over), Mevlud Eryürük (inzet tot twee keer toe geblokt) en Stols (slap schot in handen van de doelman) verzuim den echter de score te openen. Na dat Ajax dat wel had gedaan, was het duel ook meteen gespeeld. De conclusie van Groeneveld was ver volgens duidelijk: „Het doek is nu wel gevallen." Ng| SSV'65-Ajax 0-2 (0-0). 57. Sèrgio Cameron 0-1, 73. Teddy Afriyie 0-2. Scheidsrechter: M.A. Roeleveld (Vin- keveen). Gele kaart: Ronnie Hille- brand, David den Hollander, Marcel Kole, Mehmet Dolma (allen SSV'65) en Dennis van der Kraan (Ajax). Aan tal toeschouwers: 200. Bijzonder heid: Sèrgio Cameron (Ajax) mist in de vierde minuut een strafschop. GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal pakte Smerdiek via een doelpundoos gelijkspel te gen Rijnvogels een punt. In de eerste helft waren de beste kansen voor Smerdiek. Zoals wel vaker kon de Thoolse ploeg de mo gelijkheden niet verzilveren. Na de thee kreeg de thuisploeg de betere mogelijkheden. Beide teams verdienden er terecht ieder een punt mee. GOES - Oostkapelle verloor in de eerste klasse van het vrouwenvoet bal nipt met 1-0 van leider RCL. De bezoeksters begonnen prima. Shamila Hamer had pech dat haar inzet op de paal eindigde en een treffer van Marieke Kwast werd we gens buitenspel afgekeurd. Prompt kwam de thuisploeg halverwege de eerste helft op voorsprong. Een slotoffensief leverde niets op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34