Robben warm genoeg in finale Weer belangrijke rol voor Van der Vaart pzc Maandag 26 februari 2007 29 Frank Lampard, aanvoerder van Chelsea, steekt de League Cup de lucht In. Links van hem viert Arjen Robben het feestje mee. foto Stephen Hird/RTR Chelsea verslaat rivaal Arsenal in eindstrijd van League Cup: 2-1. door Harry Hekkert CARDIFF - De gevoelige hamstrings van Arjen Robben waren met een extra lange warming-up in het koude Cardiff voldoende opge warmd. Warm genoeg om na rust in te vallen en op te vallen in het verhitte - drie rode kaarten - finale potje om de League Cup. Robbens assist op Drogba bezorgde Chelsea de zege op rivaal Arsenal. Met een paar fraaie acties zorgde Robben na rust voor wat raffine ment in het eerst zo degelijk spe lende Chelsea. In Porto gunde Mourinho hem afgelopen weken slechts een korte warming-up, waardoor zijn toch al pijnlijke hamstrings snel in de wedstrijd op speelden. Net op tijd haalde Mourinho hem in het Champions Leagueduel weer naar de kant. Met een paar dagen rust was de international hersteld. Elke prijs telt, .vond Mourinho, al was het de minste van de vier te winnen prijzen. De medische staf van Chelsea had ook Engeland- captain John Terry nog weer opge lapt om in de basis te verschijnen. Terry verliet echter gestrekt het veld in Cardiff. Hij werd in de tweede helft afgevoerd naar het ziekenhuis, na een schop van Ar senal-opponent Diaby, recht in het gezicht. Zeven minuten lag Terry doodstil en buiten bewustzijn op het veld. Uiteindelijk werd de aanvoerder voorzichtig weggedragen en ver voerd naar een ziekenhuis. Hij was toen al wel bij kennis, maar kon zich niets meer van de wedstrijd herinneren. De schop in Terry's gezicht lever de nog geen rode kaart op, een flinke vechtpartij in blessuretijd Chelsea speelt met sterkste for matie tijdens verhitte finale in Cardiff. Arsène Wenger kiest daarentegen opnieuw voor een team vol jonge spelers. Chelsea-Arsenal In het Millennium Stadion in Cardiff waren 70.073 toeschou wers getuige van de League Cupfinale tussen Chelsea en Ar senal. Door de blessure van Chelsea- aanvoerder John Terry en een opstootje aan het eind van de wedstrijd, telde scheidsrechter Webb liefst twaalf minuten extra tijd bij. Obi Mikel (Chelsea) en de Ar- senal-spelers Touré en Ade- bayor kregen in de slotfase alle drie een rode kaart »- Thierry Henry was een van de topspelers die ontbrak. kostte de mattende Kolo Touré, Emmanuel Adebayor (Arsenal) en Jon Obi Mikel (Chelsea) wel een uitsluiting. Het hele circus trok dus niet voor niets van Londen richting Cardiff Chelsea was op z'n sterkst - dus zonder Kalou, die nog twee minu ten mocht invallen -, Arsenal deed het met de jonge garde. Dat Ar senal de Leaugue Cup niet hele maal serieus nam, mocht daaruit worden geconcludeerd. Arsène Wenger had maar wat graag gewonnen van Mourinho, maar koos gisteren toch weer voor zijn 'back-up boys', zoals hij het noemde, in de League Cup. Hij gaf vrijwel alle grote namen rust. Maar ook met aankomende ster ren als Theo Walcott bleek Ar senal aanvankelijk nog opgewas sen tegen de arrivées van Mourin ho. Walcott zou te veel last hebben van zijn schouder, waardoor hij de ze week onder het mes moet. Het zeventienjarige wonderkind liet zich in zijn waarschijnlijk laatste wedstrijd van het seizoen nog wel even van zijn beste kant zien. Na een magistrale actie en een combi natie met Abou Diaby bracht hij Arsenal rap op voorsprong. Met twee doelpunten van topsco rer Drogba trok Chelsea aan het langste eind. Mede dankzij Rob ben dus. HAMBURC - Aan de hand van spel maker Rafael van der Vaart liet Hamburger SV zaterdag voor het eerst sinds drie maanden de degra datiezone in de Bundesliga achter zich. Met een assist en een doel punt had de Nederlandse voetbal ler een belangrijk aandeel in de thuisoverwinning (3-1) op Ein- tracht Frankfurt. Bij Hannover 96-Borussia Dort mund deed Arnold Bruggink van zich spreken. De aanvaller kwam in de 67e minuut in het veld en scoorde binnen tien minuten twee goals. Mede door zijn goals won Hannover met 4-2. Aan de kop van de ranglijst lijkt na Werder Bremen nu ook Schal- ke 04 moeite te hebben met de fa- vorietenrol. De koploper liet zich gisteren in het eigen stadion verras sen door Bayer Leverkusen: 0-1. Stefan Kiessling maakte vijf minu ten voor tijd het doelpunt. Schalke blijft lijstaanvoerder om dat ook de meeste concurrenten punten verspeelden. Nummer twee VfB Stuttgart speelde vrijdag al doelpuntloos gelijk tegen Hert- ha BSC. Werder Bremen, de num mer drie, leek na drie achtereenvol gende nederlagen bij Borussia Mönchengladbach op weg naar de zege. In de slotminuut kwam de thuisclub echter nog langszij: 2-2. Schalke heeft vier punten voor sprong op Stuttgart en zes op Wer der Bremen. Bayern München, dat zaterdag VfL Wolfsburg met 2-1 versloeg, zag het verschil met Schalke teruglopen tot negen pun ten. Mark van Bommel maakte de rweede goal voor de Zuid-Duitsers met een droge knal van buiten het zestienmetergebied. Podolski had Bayern voor rust uit een straf schop op voorsprong geschoten. Tien minuten voor tijd scoorde Makiadi nog tegen. Zeventiende zege op rij voor Internazionale milaan - Internazionale is geens zins van slag geraakt van het gelijk spel tegen Valencia (2-2) in de Champions League afgelopen woensdag. De koploper in Italië boekte giste ren bij Catania de zeventiende ach tereenvolgende competitiezege: 2-5. Nummer twee AS Roma ver sloeg Reggina met 3-0 en de mar ge met Inter bleef daardoor veer tien punten. Fenerbah^e is spoor bijster na uitschakeling antalya - Fenerbahce heeft de uit schakeling door AZ in de Uefa Cup heel slecht verwerkt. De kop loper in de Turkse competitie ging bij Antalyaspor met 1-0 onderuit. Fenerbahte verzuimde daardoor te profiteren van het puntenverlies van Concurrent Galatasaray. De ploeg van trainer Erik Gerets speel de eveneens gelijk. Het verschil bleef daardoor zes punten. Racing Genk alleen koploper in België genk - Racing Genk is elf speelda gen voor het einde alleen koplo per geworden in de Belgische voet balcompetitie. De titelkandidaat won zaterdag thuis met 3-0 van Roeselare. Een dag later zag het concurrent Ander- lecht punten verspelen bij Loke ren. De Brusselaars kwamen tegen de degradatiekandidaat niet verder dan een gelijkspel (ï-r). Het ver schil bedraagt nu twee punten. Lyon redt punt in miraculeuze slotfase lyon - Olympique Lyon blijft ma tig presteren in de Franse voetbal competitie. De koploper verspeel de zaterdag in eigen stadion twee 'punten tegen Sochaux: 3-3. Lyon mocht niet klagen met het ene punt. Eén minuut voor tijd leidde Sochaux nog met 1-3. Wil- tord en luninho (strafschop) voor kwamen in de blessuretijd een ne derlaag. Moeizame overwinning Manchester United londen - Manchester United heeft zaterdag door een moeizame 2-1- zege bij Fulham zijn koppositie verstevigd. De club van Alex Fer guson staat nu negen punten voor op nummer twee Chelsea. De nummer drie in Engeland, Li verpool, won zaterdag thuis van Sheffield United met 4-0. Het degradatieduel tussen Charl ton Atletic en West Ham United eindigde in 4-0. Celtic ontsnapt in het bekertoernooi inverness - Celtic is in de kwartfi nale van het Schotse bekertoer nooi ontsnapt aan uitschakeling. Het versloeg Inverness op de val reep met 1-2. TWee minuten voor tijd leidde de thuisploeg nog met 1-0. Steven Pressley zorgde in de 89e minuut voor de gelijkmaker en in blessure tijd maakte Kenny Miller de win nende treffer voor Celtic.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31