Feyenoord stelt weer teleur Sport liggen Twente laat weer eens punten 28 Maandag 26 februari 2007 PZC Rogier Veenstra won gisteren met NAC met 2-0 van Excelsior, foto ANP Rogier Veenstra maakt debuut als basisspeler rotterdam - Rogier Veenstra heeft gistermiddag zijn debuut als basisspeler gemaakt bij NAC Bre da. De negentienjarige Middelbur ger mocht tegen Excelsior vanaf de aftrap meespelen, nadat hij eerder dit seizoen al vier keer was ingeval len. Veenstra werd na een uur ge wisseld, toen zijn ploeg al met o-i leidde. Zijn vervanger Anouar Di- ba zorgde een kwartier voor tijd voor de beslissende 0-2. RKC neemt risico's en dat wordt beloond waalwijk - Door met hard wer ken Vitesse te overklassen heeft RKC terreinwinst geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de eredivi sie. De Waalwijkse club steeg door een overwinning van 3-1 van de 17e naar de 16e plaats. Vitesse, dat een half uur met tien man moest spelen na een rode kaart voor An- duele Pryor, raakte achterop in de strijd om plaatsen in de play-offs. Degradatiekandidaat RKC speelde vol op de aanval. Trainer Mark Wotte stelde slechts drie verdedi gers op om het middenveld te ver sterken. Heracles pakt weer 's een punt buitenhuis Rotterdam - Heracles Almelo heeft in de strijd tegen degradatie een punt gepakt tegen Sparta. Het werd zaterdagavond op het Kasteel in een slechte wedstrijd 0-0. De ploeg van trainer Ruud Brood kreeg tegen een teleurstellend Sparta zelfs de beste kansen op de eerste uitzege dit seizoen. Heracles pakte in Rotterdam het derde punt op vreemde bodem. De ploeg presteert tot nu toe belab berd in uitduels. Alleen bij Feye noord en FC Utrecht behaalden de Almeloërs eerder een punt. De laatste zege was op yj november vorig jaar, thuis tegen NAC Breda (2-0). Oper schiet Roda JC langs zwak Heerenveen kerkrade - Roda JC had zaterdag aan een goal van Andres Oper ge noeg om de drie punten tegen SC Heerenveen in Kerkrade te hou den. De spits uit Estland zette vlak voor rust de 1-0-eindstand op het bord. Roda JC begon met veel ver trouwen aan de wedstrijd. De Lim burgers waren al acht wedstrijden op rij ongeslagen. De laatste neder laag was op 27 december van het vorig jaar in de uitwedstrijd tegen Ajax (2-0). Heerenveen won sinds de blessure van topscorer Afonso Alves al drie wedstrijden niet meer. Rotterdammers komen tegen ADO niet verder dan een gelijkspel: 3-3. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Dat Feyenoord gister middag niet kon winnen van de hekkensluiter, mag geen verrassing genoemd worden. Het spel van de Rotterdamse ploeg wordt dit sei zoen gekenmerkt door instabiliteit en op één van de slechte dagen blijkt ook ADO Den Haag een niet te omzeilen klip: 3-3. Alleen spits Angelos Charisteas onderscheidde zich met twee doelpunten. Wat Erwin Koeman door zijn ploeg kreeg voorgeschoteld, kwam voor de trainer niet als een verras sing. Wel nieuw waren de spreek- Ploeg uit Enschede lijdt eerste puntenverlies in het kalenderjaar 2007. door Ger Lammerink ENSCHEDE - Voor het eerst sinds de jaarwisseling heeft FC Twente in de competitie punten laten liggen. Na vijf opeenvolgende zeges kwam de formatie van coach Fred Rutten zaterdag op eigen veld niet verder dan o-o tegen een opval lend goed Willem II. FC Twente blijft wel de nummer vier op de ranglijst. Dat het halverwege o-o was kon historisch gezien nauwelijks een verrassing worden genoemd. De laatste vijf keer dat beide ploegen elkaar in Enschede troffen werd in de eerste helft niet gescoord. In de meeste gevallen trok de thuisclub dat in het tweede deel recht. Van FC T\vente werd deze keer vanaf het begin meer verwacht. Ruttens elftal won sinds de winter koren van de eigen aanhang jegens hem. De leus 'Koeman, rot op!' daalde vanuit het Feyenoord-vak verschillende keren op hem neer. Het rumoer verstomde even na de gelijkmaker van Charisteas, maar daarna gingen de fans op dezelfde voet verder. „Ik weet hoe het trainersvak in el kaar zit", reageerde Koeman. „Ik ben verantwoordelijk voor de re sultaten. Als het dan in de ogen van de supporters niet goed gaat, is de trainer vaak het mikpunt. Het hoort erbij." De spreekkoren begonnen vijf mi nuten nadat ADO via Laurent De- lorge op een 3-2-voorsprong was gekomen. Koeman haalde meteen de matig acterende Jonathan de Guzman naar de kant en bracht Ti- stop vijf keer op rij en is het hele seizoen thuis al oppermachtig. Toch was Willem II, sterk gereno veerd sinds de jaarwisseling, in de openingsfase aanmerkelijk sterker. „Met een beetje geluk hadden we halverwege op 2-0 gestaan", zei coach Dennis van Wijk. „We heb ben in de eerste fase gedomineerd en heel goed gespeeld." Twee grote mogelijkheden kreeg de formatie van Van Wijk in die periode. Al na zeven minuten kop te de vrij staande centrale verdedi ger Delano Hill op de lat. Na bijna een half uur tikte aanvaller Rydeil Poepon maar net naast. FC Twen te zette hier vrijwel niets tegen over. „Iedereen dacht dat wij Wil lem II wel even zouden oprollen", zei Rutten. „In de praktijk bleek Willem II houdt de ploeg in vorm - FC Twente - in eigen huis in be dwang: 0-0. De Tilburgers had den bij rust zelfs op een 2-0-voor- sprong kunnen staan. mothy Derijck binnen de lijnen. Toen kort daarop Tim Vincken de nog niet honderd procent fitte Ro meo Castelen afloste, was dat voor de enkele honderden meegereisde fans het teken om het vertrek van de trainer te roepen. Veel waarde zal Erwin Koeman er niet aan hechten. Zijn vertrek zou ook bijzonder weinig oplossen, omdat Feyenoord over een kwali teitsarme selectie beschikt. Die vol gens de trainer vooral mentale pro blemen heeft. Koeman: „Vanaf donderdag hebben wij als techni- Meegereisde fans richten spreek koren tegen trainer Feyenoord. 'Koeman, rot op!' klinkt het van af de tribunes in het Zuiderpark in Den Haag. dat niet zo simpel te liggen." De 'lichtvoetige' Enschedese formatie kwam aanvankelijk op het door re genval zwaar geteisterde veld van het Arke Stadion niet in zijn spel. Bovendien deed het gemis van Or lando Engelaar (ziek) en Ramon Zomer (geschorst) zich zwaar gel den. „De omstandigheden waren niet in ons voordeel", vond ook Rutten. Mogelijk ook dat de favo- rietenrol zwaarder gaat drukken op het tot nu toe onbevangen elf tal. Na de hervatting trok de thuisclub het overwicht wel naar zich toe. Willem II moest terug en ging steeds meer op 'safe' spelen. Tot mogelijkheden leidde dat nauwe lijks. Blaise N'Kufo, de onbetwiste topschutter, werd amper in stel ling gebracht. Toen dat een keer wel gebeurde liep ploegmaat Shar- bel Tourna hem in de weg. „Na rust hebben we het beter ge daan", zei Rutten. „We hebben ook een paar mogelijkheden ge- sche staf aangegeven wat ze kon den verwachten tegen ADO. Als ik dan zie hoe we vandaag beginnen en hoe spelers hun tegenstander la ten lopen. Dan denk ik echt: hoe is het mogelijk? Dat is heel teleur stellend." Feyenoord liet zich in het Zuider park overdonderen door de thuis ploeg, die in het eerste kwartier al drie uitstekende mogelijkheden kreeg om op voorsprong te ko men. In die fase was ADO vooral gevaarlijk via middenvelder Delor- ge, die steeds over Feyenoord-aan- voerder Theo Lucius heen ging. De speelwijze resulteerde niet in een doelpunt, dat vervolgens wel aan de andere kant viel. Joonas Kolkka (ex-ADO) werkte de re bound uit een schot van De Guz man over de lijn. Vlak voor rust kopte Rick Hoogendorp uit een corner de gelijkmaker achter doel man Timmer en was het duel weer in evenwicht. Nadat Charisteas zich met een knappe beweging had vrijgespeeld en de 1-2 achter de Spaanse keeper Sanchez had geschoten, leek ADO rijp voor de sloop. Maar Feye noord verzuimde door te drukken. „We hadden het heft in handen moeten nemen", merkte Koeman op. „Maar we hebben geen leiding gevende mensen. We missen ie mand die de spelers op hun plek zet en zegt hoe we het gaan doen." Alfred Schreuder beschikt wel over die kwaliteiten, maar ont brak vanwege een liesblessure. Vanaf de tribune zag de routinier hoe zijn ploeg de voorsprong weer uit handen gaf Hoogendorp maak te vanaf de strafschopstip zijn tweede van de middag, nadat Mi chael Mols de bal tegen de hand van André Bahia had gemikt. De zwak spelende Braziliaan werd vijf minuten later nog eens op snel heid geklopt door Delorge: 3-2. Hoogendorp stond aan de basis van die treffer, maar ging daarna in de fout. Serginho Greene ontfutselde hem de bal, Charisteas zorgde voor 3-3. Met zijn negende treffer van het seizoen voorkwam de Griek Feye- noords vierde nederlaag na de win terstop. Blaise N'Kufo werd tegen Willem II amper in stelling gebracht, foto anp had. Achteraf mogen we echter niet klagen met de 0-0. Deze wed strijd hadden we ook zo maar kun nen verliezen. Natuurlijk zijn we teleurgesteld, maar het had ook slechter kunnen aflopen." Duel tussen twee Grieken. ADO-verdediger Konstantinos Loumpoutis is net als Angelos Charisteas volledig gefo cust op de bal. De spits van Feyenoord scoorde twee keer in Den Haag en voorkwam daarmee een nieuwe blama ge voor zijn ploeg. foto GPD/Proshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30