Steun voor coalitie slinkt ■rm Illegale handel in vogels floreert 25-27 Laatste groet bij geruimde graven in Oost-Souburg Magazijn 3-daagse! AlediaÊAIarkf Misdaad neemt afin Zeeland Van Waveren blijft bij kritiek 'VS plannen aanval op Iran' 1 1 1 PSV is lachende derde na gelijkspel bij AZ-Ajax Sharon winnares X Factor Maandag 26 februari 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 48 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Discussie over boerka en dubbele nationaliteit schaadt CDA en PvdA. den haag - De grootste coalitiepar tijen CDA en PvdA verliezen als maar aan steun onder de kiezers door de discussies over het boerka- verbod en de dubbele nationali teit. Dat blijkt uit de jongste pei ling van Maurice de Hond. Het CDA, dat op 22 november nog 41 zetels haalde, zou eindigen op 33 zetels als er nu verkiezingen zou den worden gehouden. De PvdA komt uit op 27 zetels, 6 minder dan de fractie in de huidige Twee de Kamer bezet. Het CDA ziet aanhang weglopen naar de WD en de Partij voor de Vrijheid (PW). Bij de PvdA is het vooral de SP die profiteert. Ook de kleinere partijen zoals Groen- Links, D66 en Partij voor de Die ren staan op lichte winst. De Chris tenunie, de derde coalitiepartij, gaat er iets op vooruit. Mede doordat de PW niet mee doet aan de verkiezingen voor de Provinciale Staten op 7 maart, zal de uitslag er heel anders uitzien dan de peiling van gisteren. Ook de verwachte lagere opkomst (25 tot 30 procent lager dan bij de Tweede Kamer) zal verschil ma ken. Verder zullen partijen met een ouder electoraat, zoals het CDA, het relatief beter doen, aldus De Hond. De verwachting is dat de WD, dankzij het vrijvallen van de PW-stemmen, duidelijk beter zal scoren dan bij de Kamerverkie zingen. De grote vier komen qua uitslag dichter bij elkaar dan ooit. De Provinciale Statenverkiezingen zijn van belang voor de samenstel ling van de Eerste Kamer. De le den van de Provinciale Staten kie zen die van de Eerste Kamer. Het is volgens De Hond nog onduide lijk of CDA, PvdA en Christen- Unie straks in de Eerste Kamer op een meerderheid kunnen rekenen. Wl Uit een peiling van Maurice de Hond blijkt dat de WD, PW en de SP groeien. De PW doet ech ter niet mee aan de Statenverkie zingen op 7 maart. .PI™ /- 7m OOST-SOUBURG - In Oost-Souburg hebben zater- weken voor veel commotie. Graven werden ge dag meer dan zestig mensen meegelopen in een ruimd zonder dat nabestaanden hiervan op de stille tocht naar de begraafplaats. De herinrich- hoogte waren. Op de begraafplaats werd zater- ting van de begraafplaats zorgde de afgelopen dag een krans gelegd ter nagedachtenis aan de Wij gaan verbouwen! Media Harkt Middelburg gaat vertrouwen! Van maandag 26 t/m woensdag 28 februari hebben wij extreme magazijnpnjzen voor demomodellen, restpartijen en laatste stuks. Do verkoop vindt plaats in het magazijn. Openingstijden: 10.00 21.00 uur! Handelaren verkopen ook wilde vogels, wat onwettig is. hilversum - De illegale handel in vogels in Nederland is de afgelo pen tien jaar enorm gestegen. Dat stelt de vogelbescherming in een rapport dat gisteren is geopen baard in het radioprogramma Vroe ge Vogels. Werden er in 1997 dertien soorten Europese vogels te koop aangebo den, in 2006 waren dat er 126. De vraag is zo groot dat de verkochte aantallen onmogelijk gekweekt kunnen worden. Daarom worden ook wilde vogels verhandeld. Bureau Stroming BV, dat het on derzoek verrichtte, trof op mark ten en beurzen vogels aan die waarschijnlijk in het wild zijn ge vangen. Ook via internet worden inheemse zangvogels, roofvogels en uilen te koop aangeboden, waarvan de herkomst dubieus is. Tijdens het onderzoek waren er veel barmsijzen en pestvogels on der de koopwaar. Soorten die middelburg - De criminaliteit in Zeeland is vorig jaar opnieuw afge nomen. De daling zette in 2004 in. De politie registreerde in 2006 minder zware geweldsdelicten, zo als overvallen. Ook daalde het aan tal gevallen van openlijke geweld pleging. Wel zijn vorig jaar meer straatroven gepleegd: 86, tegen 73 in 2005. pagina 2/3: criminaliteit blijft dalen middelburg - CDA-gedeputeerde Harry van Waveren blijft bij zijn kritiek op zijn PvdA-coIlega Maria ie Roy. Volgens hem zijn de ver houdingen in het college van GS goed. De Statenfractie van Groen links maakte zich zorgen over die verhoudingen. Ze suggereerde dat Van Waveren bewust fel uithaalde naar de PvdA. pagina 3: geen 'lijsthufter' voor CDA washington - In het bureau van de chefs van staven van de Ameri kaanse strijdkrachten maakt een werkgroep plannen voor een aan val op Iran. Dit meldt de gezagheb bende journalist Seymour Hersh in het blad The New Yorker. De plannen voor bombardementen zouden na een bevel daartoe van president Bush binnen 24 uur geac tiveerd moeten kunnen worden. GroenLinks moet niet met modder gooien reageer op www.pzc.nl Zeeland heeft alles voor de verwende toerist overledenen. Er liepen geen vertegenwoordigers van het gemeentebestuur mee in de tocht. pagina 14: afscheid foto Lex de Meester eens oneens 8 37% 63% meestal in kleinere aantallen voor komen, maar in de winter van 2005-2006 in grote aantallen bij ons verbleven. Reden om aan te nemen dat deze vogels in het wild gevangen zijn. Het houden en ver handelen van inheemse vogels is alleen toegestaan als deze in gevan genschap gekweekt zijn. Als be wijs moet zo'n vogel voorzien zijn van een gesloten pootring. Dat sys teem blijkt zeer fraudegevoelig. De vogelbescherming zal bij minister voor Landbouw Gerda Verburg aandringen op maatregelen. EN Zeeland 2, 3,13, 14, 15 en 17, Bin nenland 4 en 5, Buitenland 6 en 7, Meningen 8 en 9, Cultuur 19, Agen da 21, Weer 22, Strips 23, Sport 25 t/m 45, Televisie 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 02# 231 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1