Zeeland PZC Kritiek op functioneren boksschool 'Ik wil hier helemaal niets mee verdienen' WALCHEREN 21 13 17 Alleen Levende knuffeldieren Jan Rap laat toeschouwers verweesd achter Maandag 26 februari 2007 SGP'er Kolijn neemt afscheid van de Staten Tip? redwalch@pzc.nl Initiatiefnemer erkent dat programma voor jongeren nog niet loopt. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Boksschool De Stadsring in Middelburg ligt onder vuur. Adviseurs van de school heb ben het vertrouwen opgezegd in initiatiefnemer H. Samson. Als voornaamste reden noemen ze dat het programma om probleemjon geren te helpen niet van de grond komt. De adviseurs waren betrok ken bij het maken van het beleid voor de boksschool. Twee van de zes ondertekenaars zijn professio neel werkzaam in de jeugdhulpver lening. Samson erkent dat het programma nog niet loopt. Volgens hem wa ren de adviseurs juist ingehuurd om dat op te zetten. Het probleem is dat de Stadsring geen geld heeft om een professionele kracht in te huren, stelt hij. „Dat zou het beste zijn. Maar we kunnen ook zelf mensen opleiden. Daar is geld voor beschikbaar. De groep zou ge schikte mensen zoeken om op te leiden." De boksschool is met steun van de gemeente Middelburg opgezet. Het was de bedoeling om een pro gramma voor agressiebeheersing bij jongeren aan te bieden. Het plan was om te werken volgens een methode die ook door de stichting Chu Sin in Zeewolde wordt gebruikt. Die stichting zou betrokken worden bij de Stads- Adviseurs van boksschool de Stadsring hebben het vertrou wen opgezegd in de initiatiefne mer H. Samson. Die wijst de be schuldigingen van de hand. ring. Die samenwerking is verbro ken. Volgens Samson omdat Chu Sin tegen de afspraken in een gepe perde offerte stuurde. Dat bedrag was bedoeld om medewerkers van de Stadsring op te leiden. Volgens W. Keijl van Chu Sin is de samen werking verbroken omdat hij nooit meer iets hoorde uit Middel burg. De adviseurs van de Stadsring zet ten hun grieven uiteen in een brief Die is behalve naar Samson ook naar wethouder A. de Vries en de gemeenteraad gestuurd. In de brief worden bedenkingen ge- plaast bij het functioneren van Samson. Eind vorig jaar is een anonieme brief over de boksschool aan het gemeentebestuur van Middelburg verstuurd. Daarin staan persoonlij ke beschuldigingen aan Samsons adres, klachten over zijn functione ren en aantijgingen over de beste ding van gemeenschapsgeld. Samson zou op zijn beurt één van de werkgroepleden ervan beschul digd hebben de brief te hebben op gesteld. Verder verwijten de adviseurs Samson dat hij in een rapportage aan de gemeente spreekt over sa menwerkingsverbanden met aller lei instanties. De groep ontkent dat van samenwerking sprake is. Mensen die bij die instanties wer ken, zijn op persoonlijke titel be trokken bij de Stadsring. Overi gens plaatst de Raad voor de Kin derbescherming wel taakgestrafte jongeren bij de boksschool. Samson stelt dat de rapportage een haastklus was: hij moest ge maakt worden omdat de gemeen te vragen had naar aanleiding van de anonieme brief. Hij stelt dat de adviseurs uit zijn op meer invloed. VEERE - Nog wankel op de pootjes, maar een dorst dat ze al hebben. Vier dagen oud zijn de lammetjes bij schapenhouder Breel in Veere en ze duiken steeds weer onder de buik van moeder. Sommige zijn nog jonger, getuige het navelstrengetje. Dit weekeinde hield Breel open dag. Madeion Wisse (4) uit Aagtekerke was één van de kinderen die met de dieren mochten knufffelen. foto Lex de Meester Gemeenteraad twijfelde aan haalbaarheid doelstelling boksschool. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - „Dit project gaat niet alleen over boksen", zei wet houder Albert de Vries anderhalf jaar geleden. „Het gaat erover hoe we jongeren van de straat halen, hoe we ze op de effectiefste ma nier begeleiden en hoe we ze weer bij de les krijgen." De gemeenteraad aarzelde. In de eerste plaats vanwege het geld dat nodig was voor de boksschool. De gemeente kocht het pand en stel de in totaal 40.000 euro subisidie beschikbaar, uitgesmeerd over vier jaar. Bovendien waren er twijfels of de boksschool zou gaan functio neren zoals inititatiefnemer Hedwig Samson voorstelde. De Stadsring - gevestigd in het oude pand van de tafeltennisvere niging aan de Kruitmolenlaan - draait bijna een jaar - de eerste paar maanden nog onofficieel. Er zijn (kick)bokstrainingen voor kin deren en jongeren. Ervaren kick boksers bereiden zich er voor op wedstrijden. Daarnaast zijn er les sen streetdance en karate. De ruim tes waar niet gesport wordt, wor den verhuurd aan derden: er zijn djembé- en salsalessen en er wordt geklaverjast. De school heeft volgens Samson nu 220 leden, 65 daarvan betalen contributie. Dat was vanaf het be gin de opzet: mensen die het niet konden betalen, zouden gratis trai ningen kunnen volgen. Verder heb ben volgens Samson twintig jon gens er een taakstraf gedaan. „Meer dan de helft van die jon gens komt hier nog steeds", zegt hij. „Ze mogen gratis trainen. We bieden ze een mogelijkheid om uit de problemen te blijven. Ze heb ben het nodig dat er iemand naar ze luistert. We bieden ze een beet je rust. Weg van de onzin waar ze elke dag mee geconfronteerd wor den. De suggestie dat hij aan de school zou verdienen - er zijn ook com merciële activiteiten - wijst hij van de hand. „Ik verdien hier helemaal pN Boksschool de Stadsring heeft volgens Hedwig Samson nu 220 leden: 65 leden betalen contribu tie. De rest mag de trainingen gratis volgen. niets. Mijn vrouw zorgt voor het gezinsinkomen. Ik wil er ook niets mee verdienen. De inkomsten van evenementen gaan naar de stich ting de Stadsring. Trainers werken hier gratis, ze krijgen alleen een onkostenvergoeding. Dat vind ik normaal. Hun gezin hoeft er niet onder te lijden dat ze hier werken. Ze komen hier puur omdat ze in het project geloven." Komende maand praten de ge meenteraadsfracties opnieuw over de Boksschool. Samson zal de raadsleden tekst en uitleg moeten geven over de brief die de advi seurs hebben gestuurd. Hij zegt be reid te zijn een uitgebreide toelich ting te geven op zijn werk. „Er is niets gaande hier, behalve dat men sen niet doen wat er van ze werd verwacht." I" I I I Tip? redactie@pzc.nl Het is een ouwetje, maar die Vlis- singse kinderen vonden Home Alone toch een zeer geslaagde film voor de zaterdagavond. Ze genoten ervan te zien hoe een jo chie van acht twee niet bijster slimme inbrekers te slim af was. Hij laat ze uitglijden, het hoofd branden, de voeten opensnijden, bezorgt ze hoofdpijn met vallen de verfblikken en nog veel meer. „Zo, nu weten jullie watje moet doen in een geval als dit", was de conclusie van de ouders de vol gende dag. „lahaa", was het commentaar. „Als je maar niet denkt dat ik al die rotzooi achteraf ook echt ga opruimen. Want dat gebeurt na tuurlijk alleen in een film."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13