Nieuwelink wil het hoogste Zeilduo begint WK prima de kijkkamer Ivanenko geschorst Niet tevreden over uw multifocale bril Duitser Merk arbiter Oranje passie voor brillen Spits van Veere zoekt het straks dichter bij huis in Zaamslag. door Ron de Waal goes - Met het binnenhalen van de tweede-periodetitel ligt zater dagderdeklasser Veere aardig op koers. Toch wil Tom Nieuwelink nog niet achterover leunen. De spits wil het hoogst haalbare in de vorm van promotie naar de twee de klasse. In zijn tweede seizoen bij de Wal- cherse ploeg is hij dus opnieuw verzekerd van nacompetitievoet- bal. Het is echter niet vanzelfspre kend dat de 29-jarige Zeeuws-Vla ming twee succesvolle seizoenen achter elkaar speelt. In de vier jaar die hij 'voor zijn overstap naar Veere bij Breskens speelde, was het veelal kommer en kwel voor Nieuwelink. „Ik ben er vier jaar lid geweest, maar heb er maar één daadwerke lijk gespeeld. Ik kampte met een enorme spierscheuring in mijn bo venbeen die moeilijk te verhelpen was. Ik lag continu in de clinch met artsen en verzekeringsmaat schappijen. Dokter Martens ope reerde me, maar dat liep op niets uit. Ook in Brugge ging het niet door, waarna ik uiteindelijk bij pro fessor Heijboer in Rotterdam be landde. Hij verzekerde mij dat ik na zo'n halfjaar weer kon voetbal len, en dat is ook gelukt." Nadat de inwoner van Sas van Gent had aangegeven weg te wil len bij Breskens, dienden zich in zijn naaste omgeving weinig moge lijkheden aan om zijn loopbaan te vervolgen. Trainer Rinus Zegers bood echter uitkomst. Op de vraag of hij mee wilde verkassen naar Veere ant woordde Nieuwelink volmondig ja. „Daar ben ik goed opgevangen. In het begin kijk je wel even de kat uit de boom, maar ik pas me toch wel makkelijk aan in een nieuwe omgeving." Nieuwelink, in het dagelijks leven chauffeur bij een elektrotechni sche groothandel, reisde in zijn eer ste seizoen samen met trainer Ze- goals gescoord in deze klasse, en gelukkig heb ik er daar ook acht van mogen maken." Tevreden over het opnieuw beha len van de nacompetitie is hij wel, maar daarmee wil Nieuwelink niet Tom Nieuwelink is Zeeuws-Vla- ming, maar speelt bij Veere. Hij hoopt met zijn ploeg via de na competitie te promoveren naar de tweede klasse. zeggen dat het seizoen geslaagd is. „We willen het beter doen dan vo rig jaar, toen we in de finale van de nacompetitie het onderspit moesten delven." Eventueel promoveren met Veere doet Nieuwelink niet. Hij besloot het dichter bij huis te zoeken en volgend jaar bij tweedeklasser Zaamslag zijn geluk te beproeven. „Want als speler moet je het hoog ste nastreven." gers richting Veere, maar dit sei zoen heeft Hamelink ervoor geko zen om wat eerder thuis bij zijn ge zin te kunnen zijn na trainingen en wedstrijden. „Rinus had nogal eens een bespre king of zoiets, en dan wilde het wel eens wat later worden." Het reizen met trainer Zegers ging hem absoluut niet tegen staan, be nadrukt Tom Hamelink. „In de au to wilden we nog wel eens over al lerlei spelsituaties praten, maar dat vond ik wel leuk. Trouwens ook ty perend voor Rinus. Hij is enorm gedreven, en heeft alles over voor het resultaat. Hij vraagt ook het ui terste van een spelersgroep." Ook in de spelstijl van Veere kan hij zich uitstekend vinden. „We moeten het hebben van aanval lend voetbal, en dat is voor een spits natuurlijk mooi meegeno men. We hebben veruit de meeste Spits Tom Nieuwelink is erg te spreken over Rinus Zegers, zijn trainer bij Veere. „Hij is enorm gedreven en heeft alles over voor het resultaat. Hij vraagt ook het uiterste van de spelersgroep." foto Camile Schelstraete Zeist - De Duitser Markus Merk is tijdens de EK-kwalificatiewed- strijd Nederland - Roemenië (24 maart) de scheidsrechter. Dat heeft de KNVB gisteren bevestigd. De ervaren arbiter wordt tijdens het duel in de Kuip geassisteerd door zijn assistenten Jan-Hendrik Salver en Mike Pikel, eveneens uit Duitsland. Nederland is koploper in groep G met tien punten uit vier duels. Roemenië is eveneens nog ongesla gen. Het land staat op de derde plaats met zeven punten uit drie duels. door onze sportredactie yeppoon - Mitch Booth en Pim Nieuwenhuis bezetten na vijf ra ces de tweede plaats tijdens het WK zeilen in de Fi8-klasse in het Auistralische Yeppoon. Met hun catamaran wonnen de tot Nederlander genaturaliseerde stuurman en zijn partner gisteren twee races. De achterstand op de meervoudig wereldkampioenen Darren Bundock en Glenn Ashby uit Australië is na aftrek van het slechtste resultaat slechts één punt (5-6). Tijdens het WK F18 (dat altijd veel koppels trekt uit de olympische Tornado-klasse) waait het de laat ste dagen heel hard. Dat heeft zijn weerslag op de wedstrijd. Op de openingsdag vielen tientallen bo ten uit en moesten enkele zeilers ter observatie naar het ziekenhuis „Het zware weer is in ons voor deel", zegt de 43-jarige Booth, die na het teleurstellend verlopen WK Tornado wel een opsteker kan ge bruiken. „Het is jammer dat we in de eerste race van gisteren materiaalpech kregen, maar de vijfde plaats was niet slecht. Daarna wonnen we twee races en werden we een keer tweede. Als het zo stevig blijft waaien, kunnen we goud win nen." De titelstrijd lijkt al na vijf van de geplande vijftien races uit te draaien op een duel tussen twee boten. De overige 75 koppels staan op ruime achterstand. Carolijn Brouwer bezet verrassend de vijfde plaats. Zij vaart met Jeroen van Leeuwen, omdat haar partner Seb Godefroid vorige maand enkele gekneusde ribben en een gaatje in een long heeft op gelopen. parijs - De Russische zwemster Anastasija Ivanenko is voorlopig geschorst wegens een positieve test. Ze leverde een positieve plas af op tijdens een out-of-competi- tion-controle. De wereldkampioe ne op de 800 meter vrije slag (kor- tebaan) is betrapt op het gebruik van furosemide. De voorlopige schorsing blijft van kracht totdat de uitslag van de B-staal bekend is. Het is daardoor nog onduidelijk of ze kan deelnemen aan het WK zwemmen, eind volgende maand. Wij werken met de Relaxed Vision technologie van Carl Zeiss. Hiermee ontwerpen wij multifocale brillenglazen die exact zijn aangepast aan uw ogen én uw kijkgedrag. Zo ontstaan de breedste kijkgebieden op de juiste plek en kunt u weer ontspannen zien. Dat noemen wij Relaxed Vision! zondag en maandag gesloten Segeersstraat 35 Middelburg 0118-674004

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65