laat en onverwacht KNVB wil dat Voetbalwet heel snel bekrachtigd wordt Newcastle wint weer Opdam geeft alle credits voor zege aan het elftal Boze Kezman slaat fotolijst in gang AZ kapot PZC Vrijdag 23 februari 2007 43 Uefa Cup Derde ronde, returns: AZ (Ned) - Fenerbah^e (Tur) 2-2 (0-2). 20. Metin 0-1, 35. Alex 0-2, 64. Martens 1-2, 86. Opdam 2-2. Scheidsrechter: Kircher (Dui). Gele kaart: Steinsson, Opdam (AZ), Ap- piah, Baris (Fenerbahqe). Aantal toeschouwers: 16.191. Ajax (Ned) - Werder Bremen (Dui) 3-1 (1-1). 4. Leonardo 1-0,14. Almeida 1-1, 60. Hun- telaar 2-1, 74. Babel 3-1. Scheidsrechter: Webb (Eng). Gele kaart: Huntelaar, Maduro, Sneijder (Ajax), Wiese, Borows- ki (Werder Bremen). Aantal toe schouwers: 38.000. Omgevingsverbod en stadionverbod zijn essentieel in voorstel. door Wilber Hack OEN haag/zeist - De KNVB wil dat op 1 januari 2008 in Nederland een Voetbalevenementenwet van tracht wordt. Het achterliggende idee is dat door een omgevingsver bod en een meldplicht in het Wet boek van Strafrecht en Wetboek van Strafvordering op te nemen veroordeelde hooligans ver van de voetbalstadions gehouden kunnen worden. Bij het huidige beleid om voetbal vandalisme te beteugelen ligt het accent op de handhaving van de openbare orde, het bestuurs- en ci- vielrecht. De KNVB vindt dat het zwaartepunt juist bij het strafrecht hoort te liggen. De voetbalbond kondigde een paar maanden gele den aan zelf met een wetsvoorstel te komen waarmee efficient opge treden kan worden tegen de rela tiefkleine groep hooligans. De zo genaamde Voetbalevenementen wet is gisteren aan PvdA, CDA en WD aangeboden. Voor de term 'Voetbalevenement' is gekozen omdat er dan niet al leen voetbalwedstrijden onder val len, maar ook bijvoorbeeld huldi gingen. Ook zou de wet eveneens toegepast kunnen worden op Ne derlanders die zich in het buiten land bij een voetbalevenement m Wet moet eveneens toegepast kunnen worden op Nederlanders die zich in het buitenland bij een voetbalevenement misdragen, zo als onlangs bij Nancy-Feyenoord. misdragen, zoals onlangs gebeurde bij een Uefa Cupwedstrijd van Feyenoord in Nancy. Aanvankelijk wilde de politiek niets van zo'n wet weten. Maar dat veranderde na de Kamerverkie zingen in november, toen onder anderen Hans Spekman (PvdA) en Halbe Zijlstra (WD) in het parle ment werden gekozen. Zij wilden niet langer wachten en schreven mee aan de voetbalwet die de KNVB in voorbereiding had. In het voorstel van de KNVB zijn straffen als een stadionverbod en een omgevingsverbod essentieel. Als die sancties niet nageleefd wor den moet de wet de mogelijkheid bieden om een meldplicht op te leggen. De KNVB wil ook dat het opzettelijk gooien van voorwer pen tijdens wedstrijden wettelijk strafbaar wordt gesteld. newcastle - Newcastle United be reikte gisteravond eenvoudig de achtste finales van de Uefa Cup. na de uitzege op Zulte-Waregem (1-3) was de Engelse formatie ook thuis te sterk voor de Belgen: 1-0. AZ is nu de volgende tegenstander van Newcastle United. Ook Benfica schaarde zich bij de laatste zestien. De Portugezen wonnen ook in Boekarest van Di- namo: 2-1. In Lissabon was het eer ste duel in 1-0 geëindigd. Blackburn Rovers dichtte zich na de 3-2-nederlaag in Duitsland te gen Leverkusen voor eigen publiek goede kansen toe. Blackburn kwam echter niet tot scoren: 0-0. Maccabi Haifa schakelde CSKA Moskou uit. Na de hoopgevende 0-0 in Rusland, maakten de Israë liërs het karwei thuis af: 1-0. Sjacht- ar Donetsk bekert door dankzij een 1-0-uitzege bij Nancy. In Oek raïne werd het vorige week 1-1. alkmaar - De deinende massa is inmiddels naar huis, de Turken lik ken hun wonden en de AZ-spelers vieren met zijn allen feest in de kleedkamer. Nou, bijna met zijn allen. Match winner Barry Opdam, de man van de late tweede goal tegen Fenerba- h<;e staat nog in de gang zijn ver haal te doen. „In de rust hebben we tegen el kaar gezegd 'als we gaan, gaan we strijdend'. Daarna hebben we met ons hart gespeeld. Als team. Alle credits gaan naar het elftal. We zijn als team opgestaan", zegt Op dam. Dat juist hij in de 86e minuut de gelijkmaker scoorde, maakt hem 'geen ruk' uit, zegt hij. „Koever mans of ik, wat maakt het uit. Ik mocht hem als laatste aanraken. Het was een rare goal. Voor het zelfde geld loop ik met mijn kop tegen de paal, maar ik raakte de bal en hij ging erin. Dat zag ik trou wens zelf helemaal niet. Ik zag pas even later dat de bal in het doel lag." alkmaar - Voetballer Mateja Kez man kan binnenkort een rekening van AZ verwachten. De spits van Fenerbahi;e was gis teravond na afloop zó kwaad over de uitschakeling van zijn ploeg in de Uefa Cup dat hij in de gang naar de kleedkamer een ingelijste foto aan diggelen sloeg. In de lijst zat een actiefoto van een vroegere spits van AZ: John Bosman. „De rekening gaat naar Kezman", aldus AZ-directeur Toon Ger- brands. Twaalf stadions weer open voor het publiek rome - De Italiaanse regering heeft gisteren weer twaalf stadions vrijgegeven voor publiek. Berga mo, Empoli, Florence, Lecce, Livor- no, Perugia, Pescara, Trieste, Udi- nese en Verona mogen alleen sei zoenkaarthouders toelaten. De sta dions van Modena en Messina zijn helemaal vrijgegeven. De regering stelde na supportersrellen op Sici lië, waarbij een agent om het le ven kwam, veel strengere eisen aan de beveiliging van de stadions. AZ-aanvaller Moussa Dembele gaat over het been van Fenerbah^e-speler Deniz Baris. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63