AZ ontsnapt Sport Haase kan alleen nog maar beter worden uitverkoop Freire winnaar Ruta del Sol 3800,- nu bij ons showroom- l, keukens i Nu vanaf 42 Vrijdag 23 februari 2007 PZC Tennistalent geeft Rotterdam ondanks nederlaag toch hoop. door Fardau Wagenaar rotterdam - Heel af en toe heeft hij nog van die jongensachtige mo menten: dan smijt hij zijn tennis racket op de grond, scheldt op zich zelf of slaat de bal geïrriteerd tien meter de lucht in. Maar het komt steeds minder vaak voor. Opvallender is het spel van het Nederlandse tennistalent Ro bin Haase (19). Gisteren verloor hij in de tweede ronde van het ABN Amro-toernooi in Rotterdam dan wel van Michail Joezni (6-2, 6-4), zijn optreden was hoopvol. Haase is een vechter, een tennisser die blijft geloven en doorgaat tot het echt niet meer kan. Ook al staat hij nog zo dik achter, de angst slaat nooit in zijn armen of lange benen. Hij is een showman, die soms schreeuwt, dan weer speelt. En daar houdt het publiek van, zo bleek gisteren maar weer eens in Ahoy'. Ie hoorde de men sen bijna verzuchten: eindelijk weer eens een Nederlander met lef en talent op de baan. Op de moeilijkste punten hief Haase zijn arm in de lucht om een vlijmscher pe bal langs de 24-jarige Rus te door onze sportredactie antequera - De Spaanse wielren ner Oscar Freire heeft de Ruta del Sol gewonnen. De Rabobankcou- reur zegevierde gisteren in de vijf de en laatste etappe, een rit over ruim 170 kilometer van Ecija naar Antequera. Door die zege passeer de hij tevens de Italiaan Cioni in het algemeen klassement. De Slo- veen Valjavec eindigde als derde. Freire, die eerder deze week ook al Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein De Smokkelhoek Tel. 0113-33 00 04 Robin Haase had gisteren het gevoel dat er meer in zat. foto ANP slaan. „Mijn type spel spreekt aan, er zit variatie in en ik durf te gaan, altijd", zei hij na afloop van zijn wedstrijd. De stoelen rond het centrecourt in Ahoy' bleven gistermorgen angst vallig leeg. Na de vele afzeggingen begin deze week loopt het niet storm in Rotterdam. Alleen al wat Samen met Thiemo de Bakker en Igor Sijsling zal Haase Nederland verlossen van een eeuwig gebles seerde generatie met onder ande ren Verkerk, Sluiter en Schalken. de tweede etappe op zijn naam schreef, bleef in de afsluitende rit zijn landgenoot Fernandez de Lar- rea en de Italiaan Mori voor. Hij pakte tevens de twee seconden die nodig waren om Cioni uit de lei derstrui te krijgen. Leon van Bon was de beste Nederlander, twaalf de op zes tellen van de winnaar. Piet Rooijakkers gaf de slotetappe smaak. Hij reed al vlak na de start weg uit het peloton in gezelschap dat betreft mag Richard Krajicek blij zijn met de opkomst van de lichting Haase. De jonge speler kreeg de zaal wel vol. En het mooie is: hij kan alleen maar beter worden. Samen met ta lenten als Thiemo de Bakker en Igor Sijsling zal Haase Nederland verlossen van een eeuwig gebles seerde generatie. Het is leuk dat Martin Verkerk na tweeënhalf jaar een comeback heeft gemaakt in Rotterdam en dat Raemon Sluiter nog steeds in zichzelf gelooft, maar erg hoopvol zien hun car rières er al lang niet meer uit. Dan heb je ook nog Sjeng Schalken en Melle van Gemerden, maar zij zijn door blessures al tijden niet meer op een tennisbaan gesignaleerd. Nee dan Haase, die steeg vorig jaar maar liefst achthonderd plaatsen op de wereldranglijst en heeft nu zijn zinnen gezet op een plek in de tophonderd. Al moet hij dan wel nog het een en ander verbete ren. „Ik maak soms verkeerde keu zes. Als ik alle tijd heb om een bal te slaan, gaat het juist mis." Het overkwam hem ook gisteren, aan het einde van de tweede set. Haase had drie breakkansen, maar moest de game en de wedstrijd toch aan zijn tegenstander laten. „Ik baal er van, want ik had echt het gevoel dat er meer in zat." van de Spanjaard Albizuri. Het tweetal pakte heel snel meer dan zes minuten voorsprong. Na 129 ki lometer was daar nog 1.46 van over, ruim tien kilometer verder niets meer. Op de beklimmingen van de Alto del Valle en de Alto Sierra de Chimenas in de slotfase moest Rooijakkers zijn eerdere in spaningen bekopen. Hij verloor meer dan 18 minuten, evenals Aart Vierhouten. Mindere dag krijgt dankzij Opdam toch nog een happy end. door Ruud Ramler alkmaar - Een mindere dag heeft de Europese campagne van AZ niet kunnen verstoren. Vijf minu ten voor tijd vond Barry Opdam het gaatje dat nodig was om tegen Fenerbahge na een 2-0-achter- stand alsnog te overleven in de Ue- fa Cup (2-2). Achteraf was het voor Louis van Gaal makkelijk om vast te stellen dat de onverwachte ontsnapping voor hem niet als een verrassing kwam. In de rust, zei de trainer van AZ, had hij zijn geloof in een gelukkige afloop ook op de spelers proberen over te brengen. Maar veel meer dan door de opzwepen de taal van Van Gaal was het resul taat een gevolg van wissels die be ter in vorm waren dan hun voor gangers. Maarten Martens bracht net als een week geleden in Istanbul de creativiteit die AZ een helft lang niet had. De Belgische internatio nal mocht niet aan de aftrap staan omdat hij volgens zijn trainer in een vormcrisis verkeert. Een merk waardige vaststelling van Van Gaal, zo onderstreepte de invaller na rust toen uitgerekend hij de wedstrijd liet kantelen. AZ kon voor rust helemaal niets. Ogenschijnlijk omdat de ploeg in een andere formatie was wegge stuurd en de bedoelingen van Van Gaal niet begreep. De trainer legde het mislukken van het eerste be drijf echter uit als gebrek aan vorm van bepalende spelers. „We speelden met enkele andere jongens maar in dezelfde formatie als een week geleden. AZ miste nu alleen de vorm om net als toen te voetballen. Met name in de derde fase, de creatieve lijn, werd de bal te vaak onnodig verspeeld." Shota Van Gaal moest niet voor het eerst dit seizoen reparatiewerk zaamheden uitvoeren, omdat hij die zelf noodzakelijk had ge maakt. Van Scheppingen ligt eruit in Rotterdam rotterdam - Dennis van Schep pingen heeft bij het ABN Am ro-toernooi zijn stunt van woens dag geen vervolg kunnen geven. Na zijn verrassende winst op de Fransman Gael Monfils verloor de tennisser uit Wilnis gisteren in de tweede ronde met 7-5 6-2 van de Duitser Florian Mayer. Daardoor verdween de laatste Nederlander uit het toernooi in Rotterdam. ADO speelt duel met Sparta zonder publiek zeist - ADO Den Haag moet de thuiswedstrijd tegen Sparta op 17 maart zonder supporters spelen. De commissie van beroep van de KNVB bevestigde gisteren de uit spraak van de tuchtcommissie. De straf is opgelegd omdat Haagse sup porters tijdens ADO-Vitesse het veld opkwamen. De commissie vindt dat de club onvoldoende maatregelen heeft genomen om de ongeregeldheden te bestrijden. Arveladze speelde zijn slechtste wedstrijd in dienst van AZ. De Ge orgische captain moest met Mous- sa Dembele en Nourdin Boukhari voor de aanvoer naar de eenzame spits Danny Koevermans zorgen. Zover kwam het geen moment voor de thuisclub. Steeds weet stond balverlies van de beoogde ar tiesten aan de basis van scherpe counters. Fenerbahcje kreeg de kansen die AZ niet kon creëren. Alex zocht het doel nog te hoog. Maar toen Arveladze de bal weer had ingele verd werd Tiimer door vormgever Tuncay in een ideale positie voor Boy Waterman gezet. Na de geluks- kogels in eigen huis bleek de schut ter ook een bekeken uithaal in zijn arsenaal te hebben om de AZ-doel- man te passeren (0-1). De achterstand veranderde niets. De Turken bleven loeren op slor digheidjes die onveranderd het spel van AZ kenmerkten. Toen ook Alex er tien minuten voor rust van profiteerde leek de volgen de fase in de Uefa Cup voor AZ on bereikbaar (0-2). Dat ook de 28e wedstrijd in dertig jaar Europa Cupvoetbal voor de Alkmaarders toch geen nederlaag opleverde was toch weer te dan ken aan Van Gaal. Al betrof het niet voor het eerst dit seizoen repa ratiewerkzaamheden die hij zelf noodzakelijk had gemaakt. Met Martens en Julian Jenner voor de geslachtofferde Boukhari en de aan zijn enkel geblesseerde Rogier Molhoek kwam de vastgelopen motor weer op gang. Met Demy de Zeeuw nu nadrukke lijker als hart van het middenveld, Jenner en Martens als creatieve aanvoerlijnen en Arveladze dieper naast Koevermans werd Fenerba- hi;e met de rug tegen de muur ge zet. Martens bracht de spanning met een fraaie actie alsnog terug (1-2). Fenerbah^e kreeg ook nog diverse mogelijkheden, maar Tuncay liet het na. Het onderhoudende spek takel bleef daardoor spannend en kreeg met de kopbal van Opdam het happy end dat AZ op basis van de tweede helft verdiende. Nederlands futsalteam begint met gelijkspel geleen - De Nederlandse futsallers zijn de kwalificatie voor het EK futsal begonnen met een gelijk spel. Het openingsduel tegen Azer beidzjan eindigde gisteravond in 4-4, na een 2-2-ruststand. Eric de Jongh, Marciano Bou- mann, Antoine Merlino en Joey Ngarigota scoorden. Servië ver sloeg Finland met 6-0. Vandaag staat Oranje tegenover de Finnen. PDC komt met een 'Grand Slam of Darts' den haag - De dartbond PDC or ganiseert in november de 'Grand Slam of Darts', waaraan alle top pers van de eigen bond, maar ook die van de BDO kunnen mee doen. Er zijn al uitnodigingen ver stuurd naar Raymond van Barne- veld, Phil Taylor, lelie Klaasen en Michael van Gerwen (allen PDC) en Martin Adams en Phill Nixon (BDO). Het totale prijzengeld be draagt zo'n 375.000 euro. r J /VV\ Om plaats te maken voor de allernieuwste modellen gaan wij nu diverse showroomkeukens opruimen! m KEUKENSTUDIO, Openingstijden: maandag t/m. do. 9.30 - 17.30 uur vr. 9.30 21 00 uur - za. 9.30 - 16.00 uur 's-Avonds op afspraak - vrijdag koopavond! één dag geplaatst Eigen seivice- en montage- team Persoonlijk advies door verkopers uit de praktijk Bei voor een afspraak bij u thuis! Ais u. kiest voor 100% aantoonbare kwaliteit Onze keukens zijn van Ned&i lands fabricaat We werken uitsluitend met a-mcik apparatuur Keukens èi elke prijski M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62