PZC Uitschakeling ondanks zege Geldboete Sluiskil, twee jaar schorsing Vereecke UCI verbiedt ploegen deelname Parijs-Nice 42 en 43 41 42 AZ knokt zich naar achtste finales van Uefa Cuptoernooi Tennisser Haase gaat strijdend ten onder tegen Joezni Vrijdag 23 februari 2007 Tip? sportgipzc.nl Ajax uitgeschakeld ondanks klinkende overwinning. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ondanks een 3-1- overwinning op Werder Bremen is het Uefa Cuptoernooi voor Ajax in de zestiende finales geëindigd. In een leuke en aantrekkelijke wed strijd wonnen de Amsterdammers de return in de Arena, maar het was niet genoeg om de 3-0-neder- laag in Bremen uit de vlakken. Trainer Henk ten Cate moest nog even 'naar boven' bellen, zei hij daags voor het duel. Met de hulp van het het opperwezen zou het 'wonder van Amsterdam' mis schien kunnen plaatsvinden. Maar al na dertien minuten bekroop de ongeveer 30.000 Ajax-fans in de Arena gisteravond het gevoel dat de batterij van Ten Cates telefoon leeg was of dat er in de hemel heel slecht bereik was. Want hoewel Ajax door een doel punt van Leonardo in de derde mi nuut een droomstart kende, stond het tien minuten later alweer ge lijk. Gelegenheidslinksback Roger liet zich als een pupil uitspelen door een schijntrap van Tim Borowski en van dichtbij tikte Hugo Almei da de Amsterdamse hoop op het bereiken van de volgende ronde aan flarden: 1-1. Na de 3-0- neder laag van vorige week in Bremen moest Ajax bij die 1-1-stand en nog 75 minuten op het scorebord vier keer scoren tegen Werder. En dat is toch echt iets te veel van het goede voor de Amsterdamse ploeg. Overigens had doelpuntenmaker Almeida al in de eerste helft niet al leen de hoop, maar ook het zelfver trouwen van Ajax aan gruzelemen ten kunnen schieten. Door zijn onnauwkeurigheid bleef Ajax in de wedstrijd. Met de moed der wanhoop zorgden de Amster dammers voor de ene na de ande re aanvalsgolf en zo ontspon zich een aantrekkelijke wedstrijd. Dankzij een schitterend doelpunt van Huntelaar (om de as draaien en scoren) en een al even mooie goal van Babel (verre hoek binnen schuiven) won Ajax de wedstrijd. De gestrande pogingen van Leo nardo (omhaal) en Babel (redding doelman Wiese), Sneijder (Wiese) en Perez (Wiese) voorkwamen dat het bij een 3-1-stand nog echt spannend werd in de Arena. Leuk was het wel. En het toonde dat Ajax zonder druk goed kan voet ballen. Door de Europese uitschakeling kan Ajax zich nu volledig richten op de competities waar de kansen op een prijs sowieso groter zijn. Zondag spelen de Amsterdam mers de topper tegen AZ en mo gen ze proberen in het spoor van PSV te blijven. Volgende week wacht Willem II in het bekertoer- Ajax kan zich na de Europese uit- schakeling nu volledig richten op de competities waarin de kansen op een prijs voor de Amsterdam mers groter zijn. Tuchtcommissie KNVB spreekt zware straffen uit na ongeregeldheden. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Christof Vereecke is door de tuchtcommissie van de KNVB voor twee jaar geschorst. Gedurende die periode mag de voormalig speler van Sluiskil zich ook niet op het complex van de zondag-vierdeklasser vertonen. De club kreeg zelf een geldboete van 200 euro, waarvan 100 euro voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar. Een andere speler van Sluiskil, Nico Sermijn, werd voor zes wedstrijden geschorst. De straffen zijn het gevolg van de ongeregeldheden tijdens en na de wedstrijd tussen Corn Boys en Sluiskil op 4 februari jongstleden. Christof Vereecke kreeg tijdens dat duel rood van scheidsrechter Wil ly de Ruijsscher en belaagde de ar biter vervolgens. De scheidsrech ter trok daarop nogmaals rood voor de Belg, waarna het duel tien minuten werd stilgelegd. De Ruijs scher liet de wedstrijd daarna wel uitspelen. Na afloop beet Sluiskil- speler Nico Sermijn de leidsman nog 'Bedankt racist' toe. Dit lever de ook Sermijn een rode kaart op. De tuchtcommissie legde hem daar een straf van zes wedstrijden voor op. „Als vereniging moeten we conclu deren dat we er redelijk vanaf zijn Bestuur van zondag-vierdeklas- ser denkt alleen aan beroep te gen straf van speler Nico Ser mijn. Hij moet zes wedstrijden toekijken. gekomen", reageert voorzitter Bram van Houcke. „We vreesden voor puntenaftrek, maar dat is dus niet gebeurd. Wat de twee spelers betreft vind ik dat Nico Sermijn erg zwaar gestraft is. Ik wil niet goedpraten wat hij heeft gedaan, maar hij heeft de scheidsrechter enkel verbaal beledigd. Dat Chris- tif Vereecke voor twee jaar is ge schorst, is een logisch gevolg. Dat is geloof ik de strafmaat die ervoor staat." Vereecke besloot overigens na het voorval om per direct met voetballen te stoppen. Het bestuur praat vanavond met Sermijn over een eventueel be roep. Van Houcke: „Als club gaan we niet in beroep, maar we willen wel bekijken of het voor hemzelf raadzaam is. Nico moet zelf beslis sen wat hij wil. Wij kunnen hem daarin alleen ondersteunen." door Peter van Leeuwen RIJSWIJK - De internationale wiel- renunie UCI verbiedt de ProTour- ploegen deel te nemen aan Parijs- Nice als de organisatoren van deze wielerkoers niet voldoen aan de re glementen. Dat heeft de UCI de ploegen per brief laten weten, be vestigde Theo de Rooij, directeur van de Rabobank-wielerploeg. Organisator ASO, het bedrijf ook achter de Ronde van Frankrijk, weigert de nieuwe ProTourploeg Unibet.com toe te laten tot Parijs- Nice, die op 11 maart moet begin nen. De UCI stelt in de bewuste brief dat wedstrijden die niet vol doen aan de reglementen van de internationale kalender worden verplaatst naar de nationale kalen der. In dat geval is deelname van ProTourteams illegaal. De Rooij Het gisteren vanuit Span je weten dat hij zich beraadt over de te volgen strategie. „We kun nen ons in ieder geval tot 1 maart inschrijven voor Parijs-Nice. Voor die tijd hoop ik dat we met de ploegen een gezamenlijk stand punt kunnen ontwikkelen. Het is in ieder geval duidelijk dat wij de UCI als overkoepelend orgaan be schouwen." Hetzelfde probleem kan ontstaan rond de wedstrijden van de Itali aanse organisator RCS. Die maak te onlangs het deelnemersveld be kend voor de wedstrijden Tirreno- Adriatico, Milaan-Sanremo en de Ronde van Italië. Ook in die koer sen was geen plaats voor Unibet, waarmee RCS net als de ASO de UCI uitdaagt. De organisaties ach ter de grote ronden hadden gepleit voor een inkrimping van het aan tal ProTourploegen naar achttien, maar de UCI hield vast aan twin tig teams met Astana, dat in juni Liberty opvolgde, en Unibet als nieuwkomers. Ajacied Klaas Jan Huntelaar heeft moeite om op de been te blijven tussen verdediger Naldo (links) en middenvelder Jensen van Werder Bremen. foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61