MIDDELBURG Stoomcursus voor duik in zeeaquarium Bandje met ontlastend telefoongesprek gewist Nu ook in Mortiereboulevard 18 Alleen deze week extra 10% boven op de sales prijzen van tapijt, vinyl en laminaat. ALLEEN nFZE ZATERDAG! Gegarandeerd de laagste prijs. laminaat tapijt Officier van justitie eist twee jaar behandeling Sassenaar 32 23 februari 2007 pzc prijzen van tapijt bovenop Als u binnen 7 dagen na aankoop van uw vloer het identieke product bij een andere vloerenspecialist tegen een lagere prijs aantreft, betalen we u het verschil terug. Bovendien krijgt u 20% korting op uw volgende vloeraankoop! Opleiding teruggebracht van professioneel tot driedaagse cursus. door Marcel Modde neeltje jans - Duiken in zee-aqua ria van dierenparken wordt makke lijker. Het ministerie van Sociale Zaken heeft de regelgeving aange past. De wijziging is een uitkomst voor Delta Park Neeltje lans, aldus directeur A. van de Hoef Het voormalige Waterland laat een dertien bij drie meter groot bassin bouwen, waarin het leven in de Oosterschelde wordt nage bootst. Het plan met de nieuwe atractie was van meet af aan in het hoogseizoen zes keer per dag dui kers de bak in te sturen, voor een 20 minuten durend onderricht (in beeld en geluid) van het publiek. Die opzet kwam in gevaar, aldus Van de Hoef toen duidelijk werd dat dergelijk werk volgens de ar- bo-regels is voorbehouden aan pro fessionele duikers. Het kwam er in de praktijk op neer dat de eisen voor een duiker die de ramen van een bassin aan de binnenkant lapt, gelijk stonden aan zijn collega die op volle zee werkt in de olie- en gaswinning. WN Delta Park Neeltje Jans heeft de oorspronkelijke plannen voor bio logieles met duikers in het nieu we zee-aquarium weer uit de kast gehaald. „Ronduit belachelijk natuurlijk", zegt Van de Hoef. „Je hebt het in ons geval over een bak met drie meter water. Zo'n professionele op leiding duurt minstens een jaar en is verschrikkelijk duur. Daar komt nog bij dat er altijd iemand paraat moest staan, voor het geval er iets mis zou gaan." Delta Park had al een alternatief op de rails gezet in de vorm van een op afstand bestuurbare onder watercamera. „Anders was dat voor ons niet te exploiteren." De nieuwe regels maken het ech ter een stuk eenvoudiger. Een aan gepaste driedaagse opleiding in ba sistechnieken is voldoende, zegt een woordvoerster van het ministe rie. De stoomcursus is opgesteld dooi het Nationaal Duikcentrum in Delft, dat ook de professionele op leidingen verzorgt. De opleiding kan worden gedaan bij ieder wille keurig duikcentrum, aldus de zegs vrouwe. Uitgangspunt is een duU van maximaal negen meter diepte in helder water. Van de Hoef: „Wij zijn daar heel blij om." De dierverzorgers van Delta Park hadden al een duikcur- sus gedaan en kunnen straks ge woon worden ingezet. Het zeeaquarium op Neeltje Jans gaat naar verwachting in mei open. Het bassin wordt ondei meer gevuld met zandhaaien, ka beljauw, kreeft en uiteenlopende planten. door Emile Calon MIDDELBURG - Advocaat A. Sol vindt het vreemd vinden dat het Openbaar Ministerie te laat in ac tie is gekomen om een bandje van een telefoongesprek vanuit Toren- tijd veilig te stellen. Daarop zou staan dat een inwoner uit Tholen bereid is voor 2500 euro een eerlij ke verklaring af te leggen over wat er zondag 26 november op de Grindweg bij Tholen is gebeurd. Die dag zag een 30-jarige Thole- naar een plaatsgenoot fietsen, die volgens hem meer wist van een vechtpartij. Hij reed dwars door de berm en stopte vlak voor hem, verklaarde hij gisteren. Vervolgens stapte hij uit en vroeg om uitleg Toen de fietser zei van niets te we ten, reed de man weer weg. De officier van justitie hield de Middelburgse rechtbank een ande re versie voor. Volgens haar had de man geprobeerd de fietser en diens vriendin dood te rijden. Ze eiste 21 maanden celstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk. De Tholenaar verblijft sinds het inci dent in Torentijd. Daar zou hij ge beld hebben met iemand die ver klaarde dat de fietser bereid was alsnog de waarheid te verklaren. Maar het bandje met dit telefoon tje blijkt gewist. Uitspraak op 7 maart. MIDDELBURG - De 37-jarige Sassen- aar heeft een indrukwekkend straf blad. De afgelopen vijf jaar zat hij alles bij elkaar twee jaar vast. Voor al wegens allerlei vormen van dief stal en geweld. De man stondgiste- ren voor de Middelburgse recht bank opnieuw terecht voor winkel diefstal en mishandeling. Hij is volgens de officier van justi tie W. Smeenk een kansarme veel pleger. Wat haar betreft is het voor lopig afgelopen met dat in en uil de gevangenis gaan. Ze eiste twee jaar opsluiting in een inrichting voor stelselmatige daders. Daar kan hij zich laten behandelen voor zijn alcoholverslaving en leren hoe op het rechte pad te blijven. Uitspraak woensdag 7 maart. Lord Harris (voorzitter Raad van Bestuur Carpetright): Carpetright is met meer dan 600 winkels de grootste vloerenspecialist van Europa! Wij kopen beter en goed koper in dan anderen. En daar profiteert u, als klant, van mee. En onze toch al lage prijzen zijn nu zelfs sensationeel laag met kortingen tot 50%. Gegaran deerd de laagste prijzen van Nederland!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52