Zeeland soms wat eng Oostdijk brengt dorpsfilm op dvd uit Tachtig koersbailers bewegen zich in een eerbiedwaardige traditie Oude Thoolse krant op internet Van Belie Baby Nu ook Emma-Jane voedingsbeha's bij B PZC Vrijdag 23 februari 2007 1 27 Dorp legt omgeving, bedrijven en bewoners vast op zilveren schijf. door Luc Oggel OOSTDIJK - Een professionele dvd is het geworden, met maar liefst een uur en drie kwartier aan beeld materiaal. Het jaar 2006 in Oost- dijk is voor eeuwig digitaal vastge- legd. Het idee voor de dvd kwam van de activiteitencommissie van het dorpshuis. Bestuurslid Stien Nieu- wenhuijse: „We houden elk jaar een Oostdijkse avond, waarbij steeds een bepaald thema centraal staat. In '97 hebben we al eens een diaserie over het dorp gemaakt, maar die is toch al een beetje ver jaard. Daarom bedachten we dat het leuk zou zijn nu eens een dvd te laten maken." De commissie strikte Huib Kaan uit Krabbendijke voor het film werk. Hij had uiteindelijk zeven uur aan materiaal, waarvan bijna twee uur op de dvd staan. Alles komt aan bod: de natuur, de bedrij ven, de mensen. „Er staan inter views op met diverse Oostdij- kenaren, zoals bijvoorbeeld Jan Stouten, onze oudste inwoner." De dvd, waarvan driehonderd exemplaren zijn geperst, is volgens Nieuwenhuijse bedoeld voor Oost- dijkenaren en oud-inwoners. „Voor de kinderen is het een leuk document voor later." De 'première' van de dorpsfilm vindt vrijdag 2 maart om 19.30 uur plaats in een loods bij Jonika aan de Tweede Vlietweg. De dvd is die avond ook te koop voor 15 euro en op bestelling ook op videoband te krijgen. PW De Reimerswaalse kern Oostdijk heeft het reilen en zeilen in het afgelopen jaar op film vast laten leggen en er een professionele dvd van laten maken. 's-GRAVENPOLDER - Koersbal een suffig imago? Als dat zo is," is het volkomen onterecht. Het koersballen, accuraat werpen met een bal waar van het zwaartepunt niet in het midden zit, gaat terug op een eerbiedwaardige traditie, die stamt uit de middeleeuwen. Dat je er tot op hoge leef tijd aan mee kunt doen, bewezen tachtig Borsel- se koersbailers die gisteren in 's-Gravenpolder een toernooi speelden. foto Ronald den Dekker ar Atlc le Oc Louw Dominicus: „Er staan twaalf computers in het leslokaal en die zitten eigenlijk altijd vol." foto Ronald den Dekker ze generatie is nog niet zo bekend met digitale fotografie." De meeste ouderen die bij Senior web aan een cursus beginnen, doen dat volgens Dominicus om dat ze graag algemeen georiën teerd willen zijn. „Internet is ook voor ouderen een belangrijke infor matiebron. Ze moeten ook wel, want overal staat tegenwoordig 'meer info op www punt...'. En een andere belangrijke reden is na tuurlijk het contact met kinderen en kleinkinderen versterken." Aanhouding wegens diefstal bakstenen KRUININGEN - De politie heeft in de nacht van woensdag op donder dag nacht vier personen aangehou den voor diefstal van bakstenen vanaf een bouwplaats aan de Lan- geviele in Kruiningen. Het gaat om twee vrouwen en twee mannen in de leeftijd van 22 tot 28 jaar uit de gemeenten Borse- le en Reimerswaal. In de achter tuin van één van hen werden circa honderd bakstenen aangetroffen. Gevaarlijke medicijnen kwijt na zakkenrollen vussiNGEN - Een 21-jarige Gronin ger is gisteren op het Stationsplein van Vlissingen bestolen. Behalve geld zijn ook zijn medicijnen gesto len. Die zijn gevaarlijk voor men sen die ze niet nodig hebben. Het gaat om zeven tabletten diclofmac (een soort morfine) en twee tablet ten oxazepam (spierverslappers). Wie de medicijnen vindt, kan ze inleveren op het politiebureau. THOLEN - Elke internetgebruiker die geïnteresseerd is in de geschie denis van het eiland Tholen kan over een tijdje oude uitgaven van de Thoolsche en Ierseksche Cou rant bekijken. De gemeente Tholen en de Zeeuw se Bibliotheek gaan de kranten di gitaliseren en op de site www.kran- tenbankzeeland.nl plaatsen. De krant verscheen tussen 1883 en met 1950. Op enkele jaargangen na is hij nog helemaal aanwezig. In 1950 is de krant opgegaan in de Eendrachtbode, die nog steeds we kelijks verschijnt. bdbyspeciaalzcsah En 70% korting op de wintercollectie baby- en positiekleding Pres. Rooseveltlaan 772, Vlissingen 0118-449098

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47