CDA wil behoud oesterputten Haselhoef slachtoffer van pesterijen Bejaarde geschept door bus PZCI25 34 Pretpakketje Middagje circusartiest spelen Miranda Slabber doet mee aan televisieavontuur Singer-songwriter Sarah Fairfield heeft haar naam mee Vrijdag 23 februari 2007-Tip? redgoes@pzc.nl Reimerswaalse fractie lanceert toekomstvisie voor complex Yerseke. door Luc Oggel YERSEKE - De oesterputten in Yer seke moeten blijven zoals ze zijn. Ze moeten ook gebruikt blijven worden door oesterkwekers en -handelaren. Dat vindt het CDA in de gemeente Reimerswaal. De partij heeft een visie opgesteld, die deze ochtend wordt overhan digd aan gedeputeerde H. van Waveren en kandidaat-statenlid B. Feijtel. Zij bezoeken Yerseke in het kader van de verkiezingscam pagne voor Provinciale Staten. Met de notitie 'De oesterputten: parel of zorgenkind' wil het CDA proberen om 'op korte termijn' voor ondernemers en andere be langhebbenden duidelijkheid te krijgen over de (on-)mogelijkhe- den van de putten. Daarvoor is ook een bestemmingsplanwijzi ging nodig. De afgelopen jaren hebben al diver se ambitieuze plannen voor de oe- terputten het licht gezien. Eén er van is dat van L. de Putter en H. Lacor. Zij willen onder meer op de middelste van de drie putten ap partementen en een hotel bou wen. Volgens het CDA komt dat de 'toeristische potentie' van Yerse ke echter niet ten goede. 'Toeris ten zullen niet komen om apparte menten te bewonderen, wel voor authentieke oesterputten en het werk daarin', zo staat in de notitie. De Reimerswaalse CDA-raadsfrac- tie heeft een zienswijze opge steld over de oesterputten. De partij wil vooral de toeristische mogelijkheden benutten. Doordat de bestemmingsplanwijzi ging op zich laat wachten, staan de putten te verpauperen. H. Lacor vraagt zich in reactie op de CDA-visie af wie het opknap pen van de putten gaat betalen als er niet wordt gebouwd. „Ons idee was om dat met de verkoop van de appartementen te doen. Er is voor miljoenen achterstallig onder houd. Maar ik vind alles prima, zo lang het maar opgeknapt wordt." Het CDA vindt dat het geld voor de opknapbeurt van onderne mers, subsidies en eventueel de ge meente moet komen. Het onderhoud moet worden gewaarborgd door de oprichting van een vereniging van eigenaren en het opnemen van een on derhoudsverplichting in de ge meentelijke 'verordening oester putten'. Om de toeristische mogelijkheden beter te benutten, is het volgens de notitie verder 'van essentieel be lang' dat het Oosterscheldemu- seum en de VW gaan samenwer ken en worden verplaatst. De CDA-fractie wil op een nader te bepalen datum een discussie avond houden over de visie. ira an 1 Krabbendijkenaar zag vernielingen afgelopen jaar flink toenemen. door Rob Paardekam krabbendijke - Islamitisch geeste lijk verzorger Abdullah Haselhoef uit Krabbendijke klaagt erover dat hij en zijn gezin de laatste maan den weer veelvuldig het slachtof fer zijn van vernielingen en peste rijen. „Zelf kan ik daar wel boven staan, maar mijn vrouw heeft het er heel moeilijk mee." De peste rijen zijn volgens Haselhoef begon nen na de aanslagen van 11 septem ber 2001. In de periode erna kwam de Krabbendijkenaar vaak op tele visie als woordvoerder van de isla mitische gemeenschap. In juli 2002 kwamen kippen en kuikens om het leven toen zijn paardenstal in brand werd gestoken. Later werd een paard zodanig mishan deld dat het overleed en werden bij kippen onder meer de nek en poten omgedraaid. „Opvallend ge noeg is het ook een tijdje rustig ge weest", zegt de voormalige imam. „In 2004 en 2005 viel het wel mee. Zelfs rond de moord op Theo van 'Zelf kan ik er wel boven staan, maar mijn vrouw heeft het er moeilijk mee' Gogh zijn we niet echt lastiggeval len." Haselhoef zegt niet te kunnen ver klaren waarom de vernielingen sinds begin 2006 weer zijn toege nomen. Niet alleen de opgeknapte paardenstal moet het ontgelden, ook werden banden lek gestoken. Afgelopen zondag vond Haselhoef het fietsje van zijn dochter hele maal verwrongen tussen de spij len van een hek. „Ik hoop dat scho len, dominees en ouders hun ver antwoordelijkheid nemen en aan kinderen vertellen dat het niet nor maal is om zo om te gaan met mensen die anders zijn." middelburg - Een 80-jarige man uit Middelburg is gisteren zwaarge wond geraakt bij een aanrijding op de kruising Poelendaeleweg en Nieuwe Vlissingseweg in Middel burg. De man werd rond kwart voor drie op zijn fiets geschept door een bestelbusje. Dat werd be stuurd door een 59-jarige Middel burger. Zowel het busje als de fiet ser staken vanaf de Poelendaele weg (bij het hoofdkantoor van energiebedrijf Delta) het kruis punt met de Nieuwe Vlissingse weg over. Omstanders hebben meteen 112 gebeld. Het slachtoffer is door de traumahelikopter naar het Erasmusziekenhuis in Rotter dam gebracht en verkeert in le vensgevaar. De politie doet nog on derzoek naar de oorzaak van het ongeval en zoekt getuigen. Tip? redactie@pzcnl Ze speelt toneel. Als hobby, ook zelf op zoek naar kostuums en at tributen dus. Dit keer was de op dracht vrij simpel: „Zorg dat er honderd condooms komen", luid de de dringende wens van de re gisseur met een creatief idee. Honderd! Ze was niet preuts, maar deed deze bestelling toch het liefst via internet. Net op de ochtend dat haar moe der op de kofpe was, belde de postbode aan. „Wat leuk, een pakketje", reageerde moeder en thousiast. „Maak jij het maar open", moedigde dochter haar aan, beseffend dat de nieuwsgie righeid nu toch niet meer viel te stuiten. Wat moetje daar nou mee?", vroeg moeder verbluft wen de in houd uit die dikke envelop in haar schoot rolde. De dochter aarzelde. Ze hield het bij 'tsja, want wat moet een mens met de waarheid op zo'n moment? HEINKENSZAND - Het was gisteren een kleurrijke boel in de gymzalen van sportcentrum De Stenge in Heinkenszand. Clowns, ballonnen en uitgela ten kinderen hadden het complex in bezit geno men. De clowns, leerlingen van het Cios, hielden de kinderen bezig met hun grappen en grollen. De kinderen leerden op de circusinstuif hoe te hangen aan de trapeze, te fietsen op een eenwie- Ier ofte balanceren op de evenwichtsbalk. Aan het eind van de middag konden de kinderen het geleerde vertonen aan hun ouders. foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45