Plan voor oesterputten Yerseke Stichting Stoomtrein vervangt deel van versleten spoorlijn m Abdullah Haselhoef slachtoffer van vernielingen en pesterijen Man zwaargewond bij ongeval Middelburg SPZC Vrijdag 23 februari 2007 29 CDA Reimerswaal lanceert toekomstvisie voor complex. door Luc Oggel yerseke - De oesterputten in Yer seke moeten blijven zoals ze zijn en ook gebruikt blijven worden door oesterkwekers en -handel aren. Dat vindt het CDA in de ge meente Reimerswaal. De partij heeft een visie opgesteld, die deze ochtend wordt overhan digd aan gedeputeerde H. van Wa- veren en B. Feijtel van de ZLTO. Zij bezoeken Yerseke in het kader van de verkiezingscampagne voor Provinciale Staten. Met de notitie 'De oesterputten: parel of zorgenkind' wil het CDA proberen om 'op korte termijn' voor ondernemers en andere be langhebbenden duidelijkheid te krijgen over de (on-)mogelijkhe- den van de putten. Daarvoor is ook een bestemmingsplanwijzi- ging nodig. De afgelopen jaren hebben al diver se ambitieuze plannen voor de oes terputten het licht gezien. Eén er van is dat van L. de Putter en H. Lacor. Zij willen onder meer op de middelste van de drie putten ap partementen en een hotel bou wen. Volgens het CDA zou dat de 'toeristische potentie' van Yerseke echter niet ten goede komen. 'Toe risten zullen niet komen om appar tementen te bewonderen, wel voor authentieke oesterputten en het werk daarin', zo staat in de no titie. Doordat de bestemmingsplan wijziging op zich laat wachten, staan de putten te verpauperen. H. Lacor vraagt zich in reactie op de CDA-visie af wie het opknap pen van de putten gaat betalen is er niet wordt gebouwd. „Ons idee was om dat met de verkoop van de appartementen te doen. Er is voor miljoenen achterstallig onder houd. Maar ik vind alles prima, zo lang het maar opgeknapt wordt." Het CDA vindt dat het geld daar voor van ondernemers, subsidies en eventueel de gemeente moet komen. Het onderhoud zou moe- Het CDA heeft de notitie 'De oes terputten: parel of zorgenkind' geschreven. De partij wil vooral de toeristische mogelijkheden be nutten. ten worden gewaarborgd door de oprichting van een vereniging van eigenaren en het opnemen van een onderhoudsverplichting in de gemeentelijke 'verordening oester putten'. Om de toeristische mogelijkheden beter te benutten, is het volgens de notitie verder onder meer 'van essentieel belang' dat het Ooster scheid emuseum en de VW gaan samenwerken en worden ver plaatst. De CDA-fractie wil op een nader te bepalen datum een discussie avond houden over de visie. WEEKEND )WmÊÊÊÊM zaterdag 24 en zondag 25 februari 2007 Huisartsen Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Custaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via te lefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. (0111)406111. Bakstenen gestolen MIDDELBURG - Een 80-jarige man uit Middelburg is gisteren zwaargewond geraakt bij een aanrij ding op de kruising Poelendaeleweg en Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg. De man werd rond kwart voor drie op zijn fiets geschept door een bestelbusje, bestuurd door een 59-jarige Middel burger. Zowel het busje als de fietser staken van af de Poelendaeleweg het kruispunt met de Nieu: we Vlissingseweg over. Omstanders hebben met een 112 gebeld. Het slachtoffer is door de trau mahelikopter naar het Erasmus ziekenhuis in Rot terdam gebracht en verkeert in levensgevaar. Om dat de helikopter vlakbij het ongeluk moest lan den, was de weg enige tijd afgesloten. De politie doet nog onderzoek naar de oorzaak en is op zoek naar getuigen. De bestuurder van de bus is al wel verhoord. De bestelbus en de fiets zijn in beslag genomen voor onderzoek, foto Kees Marijs KRUININGEN - De politie heeft in de nacht van woensdag op donder dag vier personen aangehouden voor diefstal van bakstenen vanaf een bouwplaats aan de Langeviele in Kruiningen. Het gaat om twee vrouwen en twee mannen. Krabbendijkenaar zag vernielingen afgelopen jaar flink toenemen. door Rob Paardekam krabbendijke - Islamitisch geeste lijk verzorger Abdullah Haselhoef uit Krabbendijke klaagt erover dat hij en zijn gezin de laatste maan den weer veelvuldig het slachtof fer zijn van vernielingen en peste rijen. „Zelf kan ik daar wel boven staan, maar mijn vrouw heeft het er heel moeilijk mee." De pesterijen zijn volgens Hasel hoef begonnen na de aanslagen van li september 2001. In de perio de erna kwam de Krabbendijken aar vaak op televisie als woordvoer der van de islamitische gemeen schap. In juli 2002 kwamen kip pen en kuikens om het leven toen zijn paardenstal in brand werd ge stoken. Later werd een paard zodanig mis handeld dat het overleed en wer den bij kippen onder meer de nek en poten omgedraaid. „Opvallend genoeg is het ook een tijdje rustig geweest", zegt de voor malige imam. „In 2004 en 2005 viel het allemaal wel mee. Zelfs rond de moord op Theo van Gogh zijn we niet echt lastiggevallen." Haselhoef zegt niet te kunnen ver klaren waarom de vernielingen sinds begin 2006 weer in aantal zijn toegenomen. Niet alleen de in middels opgeknapte paardenstal moet het ontgelden, ook werden onder meer banden lekgestoken. Ambitieus maar noodzakelijk project kost 350.000 euro. door Lilian Dominicus GOES - Stichting Stoomtrein Goes-Borsele is begonnen aan de eerste fase van een van de grootste klussen sinds jaren: het vervangen van de spoorlijn uit 1927. Niet het hele traject, voorlopig alleen het stuk vanaf het stationnetje in Goes, via industrieterrein De Poel tot aan het viaduct onder de A58. Kosten: 350.000 euro. Het is een project dat de stichting al vier jaar voorbereidt. Dat heeft voornamelijk te maken met de ho ge kosten. Stichting Stoomtrein Goes-Borsele zwemt niet in het geld. De klus wordt gefinancierd uit de onderhoudsbudgetten die de stichting heeft opgespaard. De provincie en de gemeente Goes be talen mee. „Samen met de aannemer hebben we op een creatieve manier ge zocht naar tweedehands materia len", verklaart bestuurslid V. Spara- cino. „Zo werd in Rotterdam een deel van een oud emplacement op gebroken. Ook in Utrecht werd een station vernieuwd." De stich ting kon op die manier op een goedkope manier aan spoorstaven, bielzen en grindbeddingen ko men. Sparacino: „Als we die mate rialen niet zo hadden kunnen vin den was het onmogelijk geweest." Nodig is het vervangen van het spoor zeker. „De lijn is versleten", constateert woordvoerder van de stichting R. Zondervan. Er zijn twee stukken die voorlopig nog blijven liggen. Dat is het brug getje uit 1927 dat net achter het sta tion ligt. Dat heeft met de kosten te maken. De overweg over de A. Fokkerstraat komt waarschijnlijk eind van het jaar pas aan de beurt, tegelijkertijd met de aanleg van de nieuwe rondweg. Sparacino: „Dan heeft de weggebruiker er de min ste overlast van. "De stichting heeft ook ambitieuze plannen voor de rest van het traject.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43