Zeeland van heden en verleden Kinderen leren met milieutocht over duurzaamheid en verspilling Vqh Belle Boby Nu ook Emma-Jane voedingsbeha's bij Spzc Vrijdag 23 februari 2007 27 Houten kasten in de keuken, een glas-in-lood-raam in de zogeheten uitsteekkamer, een waterloop van vele eeuwen geleden en een kelder vol sfeer van weleer omringen beeldend kunstenares Victoria Kloek. foto's Marijke Folkertsma maart. Haar 'atelier-menu' bestaat uit steen en hout als voorgerecht, gevolgd door een 'amuse-bouche' oftewel het bekijken van de oude waterloop. Verder biedt haar ate lier als hoofdgerecht uiteraard kunst in de vorm van schilderijen en pastels. „En als toetje zijn er let tertjes, oftewel een gedicht om mee te nemen. Dit alles is mijn antwoord op de vercommercialise ring en het jachtige in de huidige tijd", zegt Kloek. Ze is dolgelukkig met haar gerestaureerde pand. Op de gevel prijkt het woord Vryheydt. Dat is niet de oorspron kelijke naam, maar wel het credo van de eerste verzetsgroep in de 16e eeuw tegen ontwikkelingen in Spanje destijds. Politie zoekt getuigen aanrijding Zierikzee zierikzee - De politie zoekt getui gen van een aanrijding, woensdag middag rond 17.00 uur bij de bus halte aan de Grevelingenstraat, te genover het Pontes Lyceum. Een fietser schampte een bus waar hij langsreed, toen een auto met hoge snelheid vanuit tegengestelde richting aan kwam rijden. De auto reed achteruit en raakte de achter kant van de bus. De automobilist reed vervolgens hard weg. Getui gen kunnen zich melden via tele foonnummer 0900-8844. CDA zet vraagtekens bij samenwerking zierikzee - De CDA-fractie in de gemeenteraad heeft twijfels over het functioneren van gemeen schappelijke regelingen als GGD en Veiligheidsregio Zeeland. De fractie vindt dat de besturen van de samenwerkingsverbanden on voldoende communiceren met de gemeenteraad over wat ze willen en hoe ze hun doelen willen berei ken. Hierover heeft het CDA vra gen gesteld aan het college van bur gemeester en wethouders. Theatergroep Zierik speelt Verre Vrienden zierikzee - Theatergroep Zierik brengt vanaf vrijdag 16 maart vijf voorstellingen van de komedie Ver re Vrienden van Alan Ayckbourn in het MFC in Zierikzee, onder re gie van Cees Möhlmann. Het verhaal gaat over een groepje vrienden. Ze komen voor een ge zellige middag bijeen, maar de ont moeting verloopt anders dan ver wacht. Kaarten via 0111 -417149 of via e-mail: ceesenelly@zeelandnet.nl Verkoop producten voor Joodse immigrant zonnemaire - Voor producten uit Israël kunnen mensen van 6 tot 9 maart terecht bij Dini Baas-Hoo- gendoorn in Zonnemaire. De consulente verkoopt op die da gen allerlei originele cadeautjes en producten. De opbrengst van de verkoop gaat naar Joodse immi granten, die zich in Israël hebben gevestigd. Belangstellenden kun nen van 14.00 tot 20.00 uur te recht aan de I.M. van de Bijlstraat 9 in Zonnemaire. Tocht langs winkels in Zierikzee moet voor bewustwording zorgen. door Cornelleke Blok zierikzee - Basisschoolkinderen op speelse wijze bewust maken van duurzaamheid en verspilling. Dat is het doel van de mondiale milieutocht, die in maart gehou den wordt in Zierikzee. In groepjes gaan de leerlingen van acht basisscholen langs verschillen de winkels in Zierikzee. Ze moe ten daar vragen beantwoorden over producten en de herkomst er van. „In een speelgoedwinkel moe ten ze bijvoorbeeld kijken waar het product gemaakt is", zegt me dewerkster R. van Dijk van COS Zeeland, de initiatiefnemer van de milieutocht. „In de wereldwinkel krijgen ze uitleg over eerlijke han del. We vragen ze ook of ze hun af val scheiden en of ze met de fiets naar school gaan of altijd met de auto gebracht worden." Het doel van de activiteit is om de jonge deelnemers bewust te ma ken van duurzaamheid van pro ducten, de verspilling van grond stoffen en afval. „We willen de kin deren laten zien dat je als consu ment een keuze kunt maken. Het is belangrijk dat kinderen daarover nadenken. Zij gaan vaak ook al met zakgeld naar de winkel." COS Zeeland, een centrum voor internationale samenwerking, werkt houdt de milieutocht sa men met de Stichting Natuur- en Milieu Educatie (NME). Behalve in Zierikzee wordt de tocht ook in Vlissingen, Middelburg, Terneu- zen en Goes gehouden. De gemeente Schouwen-Dui- veland besloot deze week om de milieutocht in Zierikzee te subsidiëren met achthonderd euro. Een milieutocht door Zierikzee wil kinderen laten zien dat je als consument kunt kiezen voor duurzaamheid. Kinderen met zak geld zijn ook al consumenten. bobyspecioalzoaft hmmmmmmMrnüitigwaummimmm'mmmwimm En 70% korting op de wintercollectie baby- en positiekleding Pres. Rooseveltlaan 772, Vlissingen 0118-449098

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41