een nachtje kaal bij Inwoner van Borsele ontkent ontucht met oudste dochters Antenne wacht tweede leven Aan de slag PZC Vrijdag 23 februari 2007 3 Nadat het laatste antennedeel is 'weggevlogen', werken vier mon teurs verder aan de bekabeling. foto Willem Mieras GOES - KPN heeft de rood-witte spriet van de tv-toren gisteren overgedragen aan de gemeente Goes. „Voor ons is het schroot", zegt pro jectleider P. Bos. Burgemeester D. van der Zaag is er blij mee. „Het is een stukje Goes' erfgoed. We gaan nu kijken wat we er mee kunnen en waar we het neerzetten." En waar moet 'ie komen? „Op de Markt", roepen de meesten, en ook de Vlasmarkt, de Bierkaai of 'ergens bij de Ringbrug'. Een jonge man oppert dat het wel leuk is om de toren weg te zetten op de plaats waar de kerk van Oud-Sab- binge heeft gestaan. Drie keer ra den waar die vandaan komt. Het is opvallend dat het hier nu eens niet gaat om een ding dat nie mand in zijn eigen achtertuin wil hebben. „Zet maar bij mij in de tuin", is niet zelden de eerste reac tie. De dertiger die meteen roept dat de toren bij het Goese Sas moet komen, bedenkt zich snel: „Nee, in het Goese Sas, waar het lekker diep is met hoog water. Dan kunnen we ervan af duiken!" Met de precisie van een Zwitsers uurwerk positioneert piloot Justin Mattia de heli boven de tv-toren. foto Willem Mieras Het kraaiennest en de andere drie antennedelen zijn nu eigendom van de gemeente. KPN projectleider P. Bos en burgemeester D. van der Zaag bewonderen de kolos. foto Willy van Meegen COMMENTAAR Kabinet Balkenende IV is gistermiddag met koningin Beatrix vereeuwigd op het bordes van paleis Huis ten Bosch. Balkenende, Bos en Rouvoet kunnen aan de slag. Volksvertegenwoordigers en de media ook. Zij mogen de verrichtingen van de nieuwe ploeg kritisch volgen. Al ver voordat de formatie was afgerond, toonde de oppositie zich bezorgd. Samenwerking tussen CDA, PvdA en CU is ongeloofwaardig. Karakters in het kabinet botsen. Celbioloog en columnist Plasterk staat garant voor problemen. Het kabinet zal de middeninkomens hard treffen. Het asielbeleid dreigt volledig te ontsporen. Een relatief milde Femke Halsema betitelde het regeerakkoord aanvankelijk als 'vlak en een beetje tuttig', maar heeft inmiddels ook laten weten dat het akkoord vrouwonvriendelijk is. Deze kritiek zal de nieuwe regering gemakkelijk kunnen pareren. Ook de toegezegde miljoenen voor onderwijs, gezin, milieu, verpleeghuizen en gezondheidszorg zullen wel op de bestemde plek belanden. Het manoeuvreren tussen partij-opvattingen in ethische kwesties zal gezien de samenstelling van het kabinet meer hoofdbrekens opleveren. Voorlopig kan Jan Peter Balkenende de nabije toekomst met enig vertrouwen tegemoet zien. Drie keer voerde hij een centrumrechtse coalitie aan. Toch wist hij PvdA-voorman Wouter Bos en CU-leider André Rouvoet ervan te overtuigen dat hij ook in staat is een christelijk en sociaal beleid te voeren. Sterker nog: ook tweederde van de Nederlanders is positief over de nieuwe regering. De grootste bedreiging voor de kakelverse coalitie vormen voorlopig de verkiezingen op 7 maart. Want als de regeringspartijen het slecht doen bij de statenverkiezingen, raakt Balkenende IV de meerderheid in de Eerste Kamer kwijt. Daar dient de kiezer zich echter niet door te laten leiden. Op 7 maart behoren de provinciale programma's en provinciale politici centraal te staan, niet de mogelijke consequenties voor Balkenende IV. door Emile Calon MIDDELBURG - Met klem ontkende de zestigjarige man uit de gemeen te Borsele ontucht met twee doch ters. „Geen denken aan." Desondanks moest de man giste ren terechtstaan voor de Middel burgse rechtbank. Zijn twee oudste dochters hebben verklaard dat hij hen op jonge leeftijd mis bruikte. Ze stapten twee jaar gele den naar de politie om hun jong ste zus te beschermen. Die is na de aanklacht enige tijd uit huis ge plaatst, hoewel ze verklaarde dat haar vader nimmer iets met haar heeft uitgehaald. Als gevolg van al le beschuldigingen gaat het niet goed met haar, zei vader gisteren. Volgens hem zijn er twee slachtof fers: „Mijn jongste dochter en ik." Officier van justitie G. Oosterveld hield hem voor dat de vriendin van de oudste een ondersteunen de verklaringen heeft afgelegd. De beschuldigingen van de tweede dochter achtte ze niet bewezen. Ze eiste een werkstraf van 240 uur en zes maanden voorwaardelijke cel straf De man stelde dat de twee dochters uit wraak handelen. De oudste omdat hij haar relatie met een oudere man niet aanvaardde, de tweede omdat ze hoopt op een schadevergoeding. Uitspraak woensdag 7 maart. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. lf. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3