Zeeland Tactiek wint van principes Il5f| Werk aan brug Bruinisse vertraagd PZCI25 Huizen in Bruinisse SCHOUWEN-DUIVELAND 31 34 Pleisterplaats in Boswachterij voor kunstzinnige nomade SM mt mmw Pretpakketje Miranda Slabber doet mee aan televisieavontuur Singer-songwriter Sarah Fairfield heeft haar naam mee Vrijdag 23 februari 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Bestemmingsplan voor fruitgaardcampings aangenomen door raad. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland heeft een nieuw bestemmingsplan voor fruitgaardcampings. Dat heeft de gemeenteraad gistera vond na een langdurige en warrige discussie besloten. Daarmee is voor de komende tien jaar vastge legd waaraan de fruitgaardcam pings moeten voldoen. De partijen begonnen de discussie met hoog inzetten op verandering. Zes amendementen en twee mo ties werden ingediend, waaronder een motie van het CDA waarin de wethouder werd gevraagd om er voor te zorgen dat de ecologische hoofdstructuur zou worden ver plaatst. Ook GroenLinks kwam met een amendement. „We hebben ons te veel laten leiden door regelzucht", betoogde De Gelder en hij diende een amendement in waarin die re gelzucht wat werd afgezwakt. Maar na een kwartier schorsen viel het dubbeltje ineens op een heel andere kant. „Na overleg met andere partijen heb ik om strategi sche redenen besloten het amende ment in te trekken", zei De Gelder en in navolging trokken CDA en SGP ook hun moties in. Die strategische redenen zijn voor- PJI De gemeenteraad heeft het be- stemmingsplan voor fruitgaardbe- drijven vastgesteld, ondanks dat geen enkele fractie gelukkig is met de regeling. al ingegeven door de angst dat de provincie bij een wijziging een streep door het hele bestemmings plan zou trekken: dat zou beteke nen dat de fruitgaardcampings weer terug bij af zouden zijn en dat de uitbreding van het aantal kampeerplaatsen van de baan zou zijn. Daarom stemde de raad una niem voor het bestemmingsplan. Maar of dit plan inderdaad tien jaar stand zal houden, is maar zeer de vraag. Want, zo bleek gistera vond, geen enkele fractie is hier ge lukkig mee. „Het is een gedrocht", zei J. Hoeijmakers (Alert!). „Een dossier dat hoofdbrekens kost", al dus A. de Vos (PvdA). W. Stouten (LSD) ging nog verder door de he le regeling een achterhaalde zaak te noemen. Maar uiteindelijk toch unaniem aangenomen, waarbij F. Fonteijne (eigenaar van een fruit- gaardcamping) zich onthouden heeft van stemming. Overigens zal de discussie maandag waarschijn lijk oplaaien. Dan wordt de nota Kamperen in de commissie bespro ken en daar vallen de fruitgaard campings ook onder. WESTENSCHOUWEN - Kunstschilder Gerard Rommens is even neergestreken in de Boswachte rij bij Westenschouwen. Hij exposeert nog tot eind volgende week zijn werk in de excursie- schuur van Staatsbosbeheer. Daarna trekt hij zich met zijn huifkar en zijn paard Polly weer wat ver der terug in de bosrijke omgeving om vervolgens door te reizen naar Tholen voor een volgende tentoonstelling. foto Marijke Folkertsma Faillissement en meerwerk zorgen voor maand langer overlast. door Melita Lanting bruinisse - De reparatie van de brug over de Grevelingensiuis bij Bruinisse duurt een maand langer dan verwacht. De brug zou eind fe bruari weer open gaan voor het wegverkeer, maar dat wordt 27 maart. De Zandkreekbrug, die ook gestremd is voor groot onder houd, wordt wel op de afgespro ken datum van 6 april opgeleverd. De vertraging in Bruinisse is mede ontstaan door faillissement van een van de aannemers. Eind de cember legde metaalconstructiebe drijf Willems uit het Vlaamse Ba len het loodje en het heeft enige tijd geduurd voor een nieuwe aan nemer gevonden was. Begin fe bruari werd nog verwacht dat de oplevering op de afgesproken da tum zou plaatsvinden, maar dat is dus niet'gelukt. Dit komt ook door meerwerk. Gaandeweg de klus is besloten om de lagers waar de brug op draait, te vernieuwen. Ook de fundering waar de lagers in zitten, wordt ver vangen. Dit werk was van tevoren niet te voorzien volgens woord voerder J. van Gorp van Rijkswa terstaat. „Nee, heel moeilijk. De brug is continu in bedrijf Omdat de brug nu toch gestremd is, ne men we dat gelijk mee," Ook het oplegpunt, dat is het punt waar de brug op rust in gesloten toestand, wordt aangepakt. „Dat is ook aan vervanging toe. De brug heeft al die jaren natuurlijk flinke opdon ders gehad van het vrachtverkeer." Voordat de brug weer in gebruik genomen kan worden, moet hij opnieuw uitgebalanceerd worden. Daarvoor wordt de scheepvaart twee maal drie dagen stilgelegd. De stremming is van 15 t/m 17 maart en van 19 t/m 21 maart. De brug is sinds 25 september buiten gebruik, die over de Zandkreek een maand korter. bruinisse - De Kevergarage in Brui nisse gaat verhuizen en daarvoor in de plaats komen mogelijk appar tementen en winkels. Eigenaar van Gilst van de garage heeft zijn pand in de Nieuwstraat verkocht en gaat in de tweede helft van dit jaar verhuizen naar het industrieterrein. De nieuwe eigenaar, projectont wikkelaar Geense, wil op de loca tie van de vervallen garage graag appartementen bouwen. „En mis schien op de begane grond com merciële ruimten voor winkels. Op die manier blijft de Nieuwst raat wat levendig." De plannen voor de nieuwbouw zijn nog in een pril stadium. Geen- se is hierover nog in overleg met de gemeente, maar het is in ieder geval de bedoeling om het huidige pand te slopen. Geense verwacht dat dit project betrokken zal wor den bij de verdere ontwikkeling rond de structuurvisie voor Brui- Tip? redactie@pzc.nl Ze speelt toneel. Als hobby, ook zelf op zoek naar kostuums en at tributen dus. Dit keer was de op dracht vrij simpel: „Zorg dat er honderd condooms komen", luid de de dringende wens van de re gisseur met een creatief idee. Honderd! Ze was niet preuts, maar deed deze bestelling toch het liefst via internet Net op de ochtend dat haar moe der op de koffie was, belde de postbode aan. „Wat leuk, een pakketje", reageerde moeder en thousiast. „Maak jij het maar open", moedigde dochter haar aan, beseffend dat de nieuwsgie righeid nu toch niet meer viel te stuiten. „Wat moet je daar nou mee?", vroeg moeder verbluft toen de in houd uit die dikke envelop in haar schoot rolde. De dochter aarzelde. Ze hield het bij 'tsja', want wat moet een mens met de waarheid op zo'n moment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39