Zeeland de ambtelijke molen Vitaal Sas wordt dit jaar opgeheven Aanpak Kapittelstraat Concerten Toonbeeld Terneuzen Kwijtscheldingsbeleid waterschap Betaalbaar slapen begint bij Creatief Wonen Von Belle Baby Nu ook Emma-Jane voedingsbeha's bij ZPZC Vrijdag 23 februari 2007 2 7 Stichtingsvorm kan wethouders in problemen brengen. door Conny van Cremberghe SAS VAN CENT - De stichting Vitaal Sas wordt naar alle waarschijnlijk heid nog dit jaar opgedoekt. De stichting is een vreemde eend in de bijt van vertegenwoordigen de lichamen voor dorpen, steden en wijken in de gemeente Terneu- zen. Het college van B en W vindt dat dit eigenlijk niet kan. In het stich tingsbestuur hebben de Terneu- zense wethouders A. van Waes en C. van Schaik zitting. Die zouden - als de stichting iets wil en de ge meente niet - in een conflictueuze situatie terecht kunnen komen, en dat wil het college voorkomen. Volgens wethouder C. Liefting (Wijkbeheer) is na de verkiezin gen door de coalitiepartijen afge sproken om de bestaansvorm van Vitaal Sas snel te wijzigen. Binnen enkele weken wordt het project Vitaal Sas geëvalueerd. Tij dens dat gesprek zal ook gespro ken worden over de bestaansvorm in de toekomst. Volgens Liefting is het zaak dat de gemeente snel en adequaat rea geert. „Zeker nu ook in Axel stem men opgaan om een soortgelijke organisatie op poten te zetten. Ik heb er geen enkele moeite mee als de Axelaars achter Axel Vooruit een organisatie willen optuigen die de kern op cultureel en maat schappelijk vlak naar een hoger plan moet tillen. Maar een stich ting met wethouders erin als be stuurslid, lijkt me niet verstandig", aldus Liefting. Johan Buize met zijn hond Scotty op de plaats waar het nieuwe bedrijventerrein van Nieuwvliet verrijst. foto Camile Schelstraete |TI Om conflicten voor de bestuurs- leden te vermijden, wordt Sas Vi taal opgeheven. Axel Vooruit, ini tiatief naar voorbeeld van Sas Vi taal, kan daar lering uit trekken. Matrassen Lattenbodems Spiralen O N N U Hennequinstraat 1, 4501 AT Oostburg Telefoon 0117-455150 - E-mail: creatiefwonen@planet.nl TERNEUZEN - Zeeuws-Vlamingen die geen gemeentelijke belastingen hoeven te betalen omdat ze een minimuminkomen hebben, hoe ven voor de betaling van de water schapsheffing geen apart verzoek om kwijtschelding in te dienen. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen volgt automatisch de gemeentelij ke kwijtscheldingsregelingen. Bur gers die hiervoor in aanmerking komen, vernemen dit eind maart schriftelijk van het waterschap. Voor de omslag gebouwd en onge bouwd geldt de regeling overigens niet. terneuzen - Leerlingen van de af deling muzikale vorming van insti tuut Toonbeeld in Terneuzen ge ven zaterdag 3 maart twee thema concerten. De leerlingen hebben de afgelo pen weken een aantal themalessen gevolgd. In die lessen is aandacht besteed aan onderwerpen waar voor in de gewone instrumentale les vaak geen tijd is. Een bijko mend voordeel is volgens Toon beeld dat de leerlingen een work shop volgen bij een andere docent dan hun eigen muziekleraar. Daar naast leren de cursisten samenwer ken met andere leerlingen. Het ge leerde wordt gespeeld tijdens de concerten om 18.30 en 20.00 uur in de zaal van Toonbeeld. De toe gang is gratis. Aanmelden: 0115-455950. door Eugène Verstraeten westdorpe - Al twee keer is het werk uitgesteld, maar nu wordt dan toch begonnen met de recon structie van de Kapittelstraat in Westdorpe. Het gaat om het ge deelte van de Spoorweg tot en met de bebouwde-komgrens voor bij huisnummer 4. De bestaande asfaltverharding wordt gefreesd en deels uitgebro ken. Daarna wordt een nieuwe fundering aangebracht en vervol gens wordt de weg opnieuw ge asfalteerd. Naast de nieuwe asfaltverharding worden goten met straatkolken aangebracht. Ook worden er gras- betonstenen gelegd om te voorko men dat de bermen kapot gereden worden. Het werk is, afhankelijk van het weer, eind maart afge rond, verwacht de gemeente. Tij dens de werkzaamheden wordt het verkeer omgeleid door middel van borden. babyspeciaalzaok En 70% korting op de wintercollectie baby- en positiekleding Pres. Rooseveltlaan 772, Vlissingen 0118 - 449098

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35