Een lange klim in Kanaalweg mist nog stuk fietspad Protest tegen oneigenlijk gebruik van gemeentelogo Centrum van Hoek gaat op de schop Beurs Axel met speelgoed en kinderkleding 'Ik wist niet dat al die procedures zo lang zouden duren' Bedrijventerrein Nieuwvliet dankzij plaatselijke ondernemers Een groep Nieuwviietse ondernemers begon halverwege jaren negentig met het plan voor het bedrijventerrein aan de rand van het dorp. Vanwege de lange procedures haakte een groot deel halverwege af. Op zaterdag 3 maart is de start van het bouwrijp maken. De eerste fase omvat 31.500 vierkante meter netto uitgeefbaar terrein. De tweede fase van 15.500 vierkante meter start zodra de eerste fase na genoeg vol is. Van de eerste fase zijn inmiddels vier percelen verkocht variërend van twee- tot vierduizend vierkante meter aan bouwbedrijf Buize, landbouw- mechanisatiebedrijf Dhont, Liebregts Lama bv en de H4A-Groep. De vierkante meter prijs bedraagt 49,50 euro ex BTW per vierkante me ter. is ontstaan." Bij de gemeenteraads verkiezingen in 2000 werd Johan Provoost (WD) als wethouder ge kozen. Hij was een zegen voor de ondernemers, zegt Buize. „Hij was een geweldige voorstander van ons bedrijventerrein. Hij klom in de ambtelijke molen en wist de goede deuren te openen." De Nieuwviietse ondernemers kre gen twee jaar geleden de bouwver gunning. In de afgelopen twee jaar is een plan gemaakt voor de aan leg van de infrastructuur en groen voorzieningen. Op een modern be- drijventerren moeten immers vol doende bomen en struiken staan. De toekomstige bedrijfsgebouwen zijn welstandsvrij. „Wel is de af spraak gemaakt dat de welstands commissie vrijblijvend advies geeft. Het bedrijventerrein moet stedenbouwkundig natuurlijk in orde zijn." Op zaterdag 3 maart is het feest in Nieuwvliet, van 13.00 tot 17.00 uur. Belangstellenden kunnen een kijk je nemen. Ze krijgen de gelegen heid met dorpspiloot Bart Corne- lis een helikoptervlucht te maken over het bedrijventerrein .en langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust. Ex-wethouder Johan Provoost en wethouder Carien Bolijn dopen het bedrijventerrein met champag ne vanuit de helikopter. Bedrijventerrein Nieuwvliet Een groep ondernemers in Nieuw vliet is er na jaren onderhandelen eindelijk in geslaagd een bedrijven terrein te realiseren. Dit terrein komt aan de Nieuwvlietseweg. Bedrijventerrein -f Nieuwvliet Nieuwvlietseweg Jg infi graphic Richard Cesell 26 Vrijdag 23 februari 2007 PZC Politiepost gaat definitief dicht KLOOSTERZANDE - De politie Zee land sluit haar wijkondersteunings- punt in Kloosterzande. De post was ondergebracht in het inmiddels verkochte gemeente huis van de vroegere gemeente Hontenisse. Inwoners van Kloosterzande moe ten in het vervolg voor politieza ken naar Hulst reizen. Het bureau aan de Van Maelstedeweg is dage lijks geopend, met uitzondering van de weekeinden. D'r Bie buiten prijzen Richard Krajicek Award ROTTERDAM - De Zeeuws-Vlaamse activiteitencommissie D'r Bie is niet in de prijzen gevallen tijdens de landelijke finale van de Richard Krajicek Foundation Award. De winnaar van de Zeeuwse voorron de hoopte op een plaats in de top drie, maar heeft het volgens voor zitter M. Haartsen afgelegd tegen sportprojecten uit grote steden. Sluise fractie vindt weg niet veilig genoeg voor langzaam verkeer. door Frank van Cooten RETRANCHEMENT - Door de aanleg van een fietspad langs de Kanaal- weg van Retranchement naar Cad- zand-Bad is de veiligheid een stuk verbeterd. Raadslid B. Basting van Gemeentebelangen ziet echter nog geen reden voor een feeststem ming. Het fietspad stopt een stuk voor de Hickmanbrug. Inwoners en toe risten moeten dan weer op de drukke weg fietsen of wandelen. „Dit is een ongewenste en gevaar lijke situatie", stelt Basting in een brief aan het dagelijks gemeentebe stuur. Het fietspad houdt op omdat de AXEL - In cultureel centrum de Hal le in Axel wordt wordt zaterdag 10 maart een beurs gehouden waaar- op zomerkinderkleding en speel goed wordt verkocht. Kleding voor deze beurs kan worden ingeleverd op donderdag 8 maart van 19.00 tot 20.00 uur en vrijdag 9 maart van 16.00 tot 17.00 uur. Er is alleen kleding welkom tot en met maat 176. Niet-verkochte kle ding die niet terug wordt opge haald, wordt geschonken aan een goed doel. Deelnemers bepalen zelf de prijs waarvoor de kleding wordt ver kocht en krijgen zestig procent van het verkoopbedrag. De kle ding moet schoon, modern en niet ouder dan ongeveer drie jaar zijn. Voor informatie kan men terecht bij Ineke Curran, 0115-563438, e-mail jrcurran@wanadoo.nl z Drempel Hulsterweg Kloosterzande in orde KLOOSTERZANDE - Een bewoner aan de Hulsterweg in Kloosterzan de heeft vergeefs bij de gemeente Hulst geklaagd over een verkeers drempel in de buurt van zijn wo ning. Uit onderzoek van de ge meente blijkt dat het trillingsni veau van de drempel beduidend onder de richtlijnen 'schade aan gebouwen' uitkomt. Van schadelij ke invloed van de drempel op het pand is daarom volgens Hulst geen sprake. Boekenbeurs in Emmaüskerk TERNEUZEN - In de Emmaüskerk te genover verzorgingshuis De Blide in Terneuzen wordt morgen een boekenbeurs gehouden. Liefhebbers kunnen in de bakken snuffelen van tien tot vier uur. De beurs wordt op 24 maart nog eens herhaald. De opbrengst komt ten goede aan het vastenactieproject. benodigde grond niet verworven kon worden. Volgens Basting is de Dienst Landelijk Gebied inmiddels eigenaar van de grond zodat nu za ken gedaan kunnen worden. „Dan kan het fietspad worden doorgetrokken tot de kruising aan de Hickmanbrug. Dan kan ook een veilige aansluiting van het fietspad worden gemaakt op het fietspad richting België. Pas dan is sprake van een duurzame inrich ting van de Kanaalweg." Gemeentebelangen vraagt daarom aan het college bij het waterschap aan te dringen op snelle realisatie van het ontbrekende stuk fietspad. Volgens Gemeentebelangen kan er nu grond gekocht worden om het fietspad langs de Kanaalweg door te trekken tot aan de Hick manbrug. Gemeente Terneuzen moet zich distantiëren van gebedsoproep. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het onafhankelijk raadslid W. Broekhuysen vindt dat het Capital Family Center, de Evangelische Gemeente en het Le ger des Heils in Terneuzen onei genlijk gebruik maken van het lo go van de gemeente Terneuzen. In een flyer waarin de christelijke organisaties mensen oproepen om mee te doen aan gebedsbijeenkom sten, gebruiken ze het gemeente lijk logo ter ondersteuning van de oproep. Broekhuysen vindt dat ongepast. „Op deze manier wordt de sugges tie gewekt dat de gemeente achter de activiteiten van deze orga nisaties zou staan. Dat er sprake is van bewust misbruik van het ge- Na tien jaar eindelijk bedrijventerrein in Nieuwvliet. door Frank van Cooten NIEUWVLIET - In Nieuwvliet plop pen op zaterdag 3 maart de cham- pagnekurken. Daar is alle reden voor. Een groep ondernemers is er na ruim tien jaar eindelijk in ge slaagd een bedrijventerrein aan de rand van het dorp te realiseren. Met de officiële starthandeling van het bouwrijp maken van het ter rein wordt deze lange klim in de ambtelijke molen beklonken. „Ik vond het toen een leuke uitda ging. Ik wist echter niet dat het zo lang zou duren. Ben in ieder geval blij dat onze inspanningen zijn be loond", zegt Johan Buize van het gelijknamige bouwbedrijf en woordvoerder van de groep onder nemers. Zijn motivatie? „Toch wel mijn zoon en schoonzoon die het be drijf willen overnemen. Het bedrij venterrein is belangrijk voor de toekomst. Daarnaast vind ik het ge woon leuk dingen op te bouwen. Ik ben ook van jongs af aan een echte verenigingsman." In 1995 is de boel in gang gezet. „Ik zat toen nog met het bedrijf aan de Cadzandseweg. Ik wilde een nieuwe loods neerzetten, toen werd de locatie aan de Nieuwvliet seweg aangewezen." In die tijd werd het idee van het bedrijventerrein op een lap grond van zes hectare naast het bouwbe drijf van Buize aan de Nieuwvliet- meentelogo geloof ik niet, maar ik vind wel dat de gemeente zich van deze zaak moet distantiëren", stelt hij. Het raadslid vraagt zich in een brief aan de raad af of de organisa ties toestemming gevraagd hebben voor het gebruik van het logo en of het dagelijks bestuur van Ter neuzen vervolgens toestemming verleend heeft. Mocht een en ander niet het geval zijn, dan vindt Broekhuysen dat burgemeester en wethouders de kerkgenootschappen moeten aan spreken over het oneigenlijk logo- gebruik. Het raadslid vindt voorts dat men sen op het verkeerde been worden gezet door het logogebruik en het gebruik van wit papier voor de flyer. Broekhuysen: „In België is de witte kleur voorbehouden aan overheidsinstellingen. Gezien het seweg geboren. Het idee werd om armd door de dorpsraad waarvan Johan Buize toen deel uitmaakte. „We kregen toestemming van de gemeente maar moesten het wel zelf ontwikkelen." Buize vond tien collega-onderne mers die brood zagen in vestiging op het nieuwe bedrijventerrein. Ze kampten immers met ruimtege brek en zagen voor zichzelf een nieuwe toekomst weggelegd. Van deze initiatiefgroep van tien bleven er uiteindelijk vier over. Zes haakten tussentijds af vanwe ge de lange procedures die het pro ject vertraagden. „Ik ben niet zo'n zeurder. Maar toen de procedure een jaar bezig was, vroeg ik naar de stand van zaken. Gezien de gro te werkdruk op het gemeentehuis lag ons project een jaar stil, kreeg ik te horen. Had ik begrip voor, maar ik vond het wel jammer." Na dat jaar was immers de wet ver anderd. Buize wilde dolgraag op het bedrijventerrein een bedrijfs woning neerzetten omdat veel van zijn klanten, vooral recreatie-on dernemers, alleen in het weekein de tijd hebben om zaken te doen. „Maar door de nieuwe wet was er geen bedrijfswoning op een bedrij venterrein meer toegestaan. Jam mer, omdat mijn bedrijf twintig jaar geleden vanuit de huiskamer feit dat wij een grensgemeente zijn, wekt men hiermee de sugge- tie dat een overheidsinstelling ach ter de inhoud van de folders staat." Wethouder F. van Hulle (commu nicatie) van Terneuzen zegt dat het logo geregistreerd is en niet zo maar door derden gebruikt mag worden. „Het lijkt me sterk dat wij toestemming hebben gegeven om ons logo te gebruiken. Maar ik moet dat nog nagaan." De drie kerkelijke organisaties zijn zich overigens van geen kwaad be wust. Capitol Family Center is de organi satie in Terneuzen die fel ageert te gen het koffieshopbeleid. HOEK - Het centrum van Hoek gaat voor twee maanden op de schop. De Markt en het gedeelte Noordstraat tussen de Markt en de Irisstraat worden heringericht. Voordat nieuwe bestrating wordt aangebracht, wordt een extra riole ring aangelegd voor de opvang en afvoer van hemelwater. De Markt blijft een parkeerplein- tje, maar krijgt een andere uitstra ling. Voetgangersgebieden en par keerplaatsen krijgen een afwijken de kleur van de de rijbaan. Er komt een zitbankje, er word twee de boom bijgeplaatst en rondom worden groenvakken met leilin den geplaatst. Bij de toegang van het pleintjes komen verkeersdrem pels. In de Noordstraat komen vijf parkeervakken en verkeerspla teaus. De werken beginnen op 5 maart en duren tot begin juni. Voor een vlot verloop worden d,e sfiaafgëdêélféh per fasè "afgesloten. Wethouder Van Hulle: 'Het logo is geregistreerd en mag niet zo maar door derden worden ge bruikt. Het lijkt me sterk dat wij toestemming hebben gegeven.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34