PZC 25 Pamflet is kritisch over renovatie flat Bejaarde man raakt zwaargewond bij ongeval Middelburg 34 Pretpakketje Miranda Slabber doet mee aan televisieavontuur Singer-songwriter Sarah Fairfield heeft haar naam mee Vrijdag 23 februari 2007Tip? redtern@pzc.nl Clavis zou mensen op verkeerde been zetten over werkzaamheden. door René van Stee terneuzen - De huurders van de dik driehonderd flatwoningen aan het Berliozhof, het Edvard Grieg- hof en de Diepenbrockstraat in Terneuzen hoeven niet akkoord te gaan met een grootscheepse reno vatie van hun huizen. Dat staat in een pamflet dat huis aan huis in hun brievenbus is gestopt. Het is niet bekend wie er achter de actie zit. De anonieme actie voerder^) heeft ook een website in het leven geroepen. Die wijst de bewoners op hun rechten en ver huurder Clavis op zijn plichten. De renovatie is volgens Clavis voor al nodig om de riolering en andere leidingen te vervangen. Met het werk aan de afvoer krijgen de be woners meteen ook een nieuwe badkamer en keuken. De bewo ners zijn volgens de actievoer ders) niet verplicht die laatste - en andere - werkzaamheden uit te laten voeren. Clavis zou dit de be woners wel hebben voorgespie geld. Verder rept het pamflet over baga tellisering van de overlast tijdens de werkzaamheden. Ook zou de verhuurder te gemak kelijk doen over het feit dat de wo ningen veel minder gerieflijk zijn na de renovatie, onder meer om dat de keuken kleiner wordt door de plaatsing van wanden waarach ter de nieuwe leidingen verdwij nen. „Eis minder ingrijpende oplossin gen die minder troep en ellende geven als u dat nodig vindt. Men kan u niet dwingen", is een advies aan de bewoners. Ook wordt hen aangeraden om niet akkoord te gaan met een stan daardvergoeding voor schade die de werkzaamheden per ongeluk veroorzaken. Het gastenboek van de site telde gistermiddag vier reacties. Eén is uitermate positief over de plannen van Clavis, de rest ziet er weinig of niets in. Directeur E. van Exter van Clavis vindt het prima dat de bewoners op hun rechten worden gewezen. Hij betreurt dat dit anoniem gebeurt. Volgens hem ontkomen de flats niet aan renovatie van de afvoeren en leidingen. „Lo gischerwijs volgen hier ook andere werkzaamheden uit", aldus Van Exter. Hij heeft niet de indruk dat er mas sale weerstand is tegen de renova tie. Individueel huisbezoek aan de bewoners van de eerste flat die aan de beurt is, wijst dat volgens hem uit. „Bovendien houden we zo veel mogelijk rekening met indi viduele wensen. Maar er is geen ga rantie dat die altijd worden geho noreerd." Huurders van flats in Terneuzen kregen een anoniem pamflet. Daarin staat dat ze de vernieu wing van keuken en badkamer niet hoeven te accepteren. Een uitslaande brand heeft gistermiddag een leegstaan de landbouwschuur aan de Koegorsstraat in Terneuzen verwoest. Er kwam asbest vrij, maar dat heeft zich niet verspreid. Het terrein is afgezet met hekken. De insta biele muren worden neergehaald. Getuigen hebben de politie gemeld dat ze vlak voor de brand twee ongeveer tienjarige jongens in de buurt zagen lopen. De politie zoekt nu meer getuigen. foto's Camile Schelstraete d h C h n Vi ir kt ht 01 zy zv ve sti tu* va-- vo Shit Happens weer terug op de podia terneuzen - Na een afwezigheid van een half jaar maakt bluesband Shit Happens zaterdag 24 februari zijn rentree op de Zeeuws-Vlaam- se podia. Het optreden in café Ter- nose op de Markt in Terneuzen be gint om 22.00 uur. Shit Happens was voor het laatst te zien op het Polderbluesfestival in Westdorpe. Carnavallers kunnen naar Sint-Gillis-Waas sint-gillis-waas - Wie wil, kan het carnaval komend weekend nog eens dunnetjes overdoen in Sint-Gillis-Waas. Zaterdagavond is er een carnavalsfiiif in de sporthal. Zondagmiddag is de carnavals optocht, traditiegetrouw met flink wat Zeeuws-Vlaamse inbreng. Vergunning voor duur toilet Terneuzen terneuzen - De gemeente Terneu zen heeft vergunning verleend voor de bouw van een toilet in het busstation aan het sluizencom- plex. De bouw van het wc-blok had veel wat voeten in aarde. Door normen die de architect oplegde en het feit dat er geen riolering ligt, kost het toilet zon 60 mille. Grootste Belgische hobby-computerbeurs antwerpen - In Antwerp Expo worden morgen en zondag de Hobby en Microcomputerdagen ge houden. De beurs richt zich op de verkoop van hard- en software, multimedia, games, internet en computeraccessoires. Beide dagen is de beurs open van 10 tot 18 uur. door Maurits Sep middelburg - Een 8o-jarige man uit Middelburg is gisteren zwaarge wond geraakt bij een aanrijding op de kruising Poelendaeleweg en Nieuwe Vlissingseweg in Middel- burg. De man werd rond kwart voor drie op zijn fiets geschept door een bestelbusje. Dat werd be stuurd door een 59-jarige Middel burger. Zowel het busje als de fiet ser staken vanaf de Poelendaele weg (bij het hoofdkantoor van energiebedrijf Delta) het kruis punt met de Nieuwe Vlissingse weg over. Omstanders hebben meteen 112 gebeld. Het slachtoffer is door de traumahelikopter naar het Erasmusziekenhuis in Rotter dam gebracht en verkeert in le vensgevaar. Omdat de helikopter vlakbij het ongeluk moest landen, was de weg enige tijd afgesloten. De politie doet nog onderzoek naar de oor zaak van het ongeval en is op zoek naar getuigen. De bestuurder van de bus is al wel verhoord. De bestelbus en de fiets zijn in beslag genomen voor onder zoek. Tip? redactie@pzc.nl Ze speelt toneel. Als hobby, ook zelf op zoek naar kostuums en at tributen dus. Dit keer u/enste de regisseur hon derd condooms. Honderd! Ze was niet preuts, maar deed deze bestelling toch het liefst via inter net. Net op de ochtend dat haar moe der op de koffie was, belde de postbode aan. Moeder maakte het pakketje open. „Wat moetje daar nou mee?", vroeg moeder verbluft toen de inhoud uit die dikke envelop i« haar schoot rol de. De dochter aarzelde. Ze hield het bij 'tsja', want wat moet een mens met de waarheid op zo'n moment?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33