Souburg gaat op herhaling met wensen Cursus maakt slachtoffers huiselijk geweld weerbaar Vlissingen gaat door met zee jachthaven Veere kijkt naar mogelijkheden jongerenraad 26 Vrijdag 23 februari 2007 PZC W Gevaarlijke medicijnen kwijt na zakkenrollen vussingen - Een 21-jarige man uit Groningen is gisteren op het Sta tionsplein van Vlissingen bestolen. Behalve geld en een identiteits kaart zijn ook zijn medicijnen ge stolen. Die zijn gevaarlijk voor mensen die ze niet nodig hebben. Het gaat om zeven tabletten diclo- frnac (een soort morfine) en twee tabletten oxazepam (spierverslap pers). De politie verzoekt mensen die de medicijnen vinden, ze in te leveren op het bureau. Jongerendienst in Middelburg middelburg - In het schoolge bouw aan de Elzenlaan van de CSW in Middelburg wordt zondag 4 maart een interkerkelijke jonge rendienst gehouden. Het thema van deze bijeenkomst is 'Lekker uit je vat gaan'. Tijdens de dienst spreekt Jan Zwart. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Schouwen-Duiveland steunt project voor kinderen. door Piet Kleemans zierikzee - De Stichting Maat schappelijk Werk en dienstverle ning Oosterschelderegio kan reke nen op steun van de gemeente Schouwen-Duiveland. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten een subsidie van 3353 euro beschikbaar te stellen voor de cursus 'Let op de klein tjes', bedoeld voor kinderen die ge tuige geweest zijn van huiselijk ge weld. Uit onderzoek blijkt dat jaarlijks 100.000 kinderen getuige zijn van - vooral fysiek - geweld, intimida tie en vernedering. Dat komt hard aan volgens de onderzoekers. Kin- Politie zoekt getuigen aanrijding Zierikzee zierikzee - De politie zoekt getui gen van een aanrijding, woensdag middag bij de bushalte aan de Gre- velingenstraat, tegenover het Pon tes Lyceum. Een fietser schampte een bus waar hij langsreed, toen een auto met hoge snelheid vanuit tegengestelde richting aan kwam rijden. De auto reed achteruit en raakte de achterkant van de bus. De automobilist reed vervolgens hard weg. Getuigen kunnen zich melden via 0900-8844. Jaarvergadering van Oranjevereniging meliskerke - De Oranjevereniging Meliskerke houdt vrijdag 2 maart haar jaarvergadering in dorpshuis Ons Huis, aanvang 19.30 uur. Een uur later voert de toneelvereniging Serooskerke het blijspel Gouden Dagen op. Tijdens de pauze is het mogelijk prijzen te winnen met het rad van avontuur. deren kunnen last krijgen van pro blemen als depressie, concentratie verlies, baldadigheid, angst en boosheid. Kinderen die getuige zijn van geweld tussen ouders lo pen een grotere kans later slachtof fer of dader te worden als zij lief desrelaties aangaan. Doel van de cursus is het vergroten van de weerbaarheid en het leren uiten van emoties. De cursus kent een kinder- en een oudergroep en zorgt ook voor vervoer en kinder opvang. De cursus is kostbaar en aanvullend op de cursussen weer baarheid. De cursus past in de vi sie van het college uitstekend bin- De gemeente Schouwen-Duive land geeft subsidie voor de cur sus 'Let op de kleintjes', bedoeld voor kinderen die getuige ge weest zijn van huiselijk geweld. Theatergroep Zierik speelt Verre Vrienden zierikzee - Theatergroep Zierik brengt vanaf vrijdag 16 maart vijf voorstellingen van de komedie Ver re Vrienden van Alan Ayckbourn in het MFC in Zierikzee, onder re gie van Cees Möhlmann. Het verhaal gaat over een groepje vrienden. Ze komen voor een ge zellige middag bijeen, maar de ont moeting verloopt anders dan ver wacht. Kaarten via 0111 -417149 of via e-mail: ceesenelly@zeelandnet.nl Taizégebed in Petrus en Pauluskerk MIDDELBURG - In de Petrus en Pau luskerk aan de Lombardstraat in Middelburg vindt zondag 4 maart een oecumenisch Taizégebed plaats. De bijeenkomst begint om 16.00 uur. Er wordt volgens de organisa toren dan een eenvoudige maaltijd aangeboden. Ook worden er dan liederen gezongen. nen de aanpak van huiselijk ge weld door de gemeente Schou wen-Duiveland. Die aanpak is onderdeel van het veiligheidsbeleid en het jeugdbe leid. Aanpak van huiselijk geweld is al geruime tijd speerpunt van be leid van de gemeente Schou wen-Duiveland. Jaarlijks wordt op het eiland nu zo'n tachtig keer per jaar aangifte gedaan van huiselijk geweld en dat is volgens de ge meente nog maar het topje van de ijsberg. Voor 2007 wil de gemeen te de subsidie voor de cursus put ten uit de zogeheten 'overproduc- tiegelden' voor het algemeen Maat schappelijk werk. Voor 2008 en verder heeft het college van B en W besloten de bijdrage voor de cursus structureel ten laste te brengen van de budgettaire ruim te. Dorpsplan 2007 is vrijwel een exacte kopie van vorig jaar. door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Het wensenlijstje voor 2007 van het dorpsplatform Oost-Souburg is een kopie van dat van 2006. Omdat de gemeente pas in december heeft geantwoord op het vorige plan dat al in februari was ingediend. Een verloren jaar dus, vinden zowel het dorpsplat form als de kernwethouder. Gisteren troffen ze elkaar op het stadhuis, in de kamer van inte- rim-kernwethouder E. Walrave. Voorzitter P. Steketee en secretaris J. van Damme boden haar het dorpsplan 2007 aan. Over een week treedt naar verwachting T. Croné aan als nieuwe wethouder. Hij gaat zich ook bemoeien met Oost-Souburg, merkte Walrave op. Daar wilde het dorpsplatform niet op wachten. „We komen vóór 1 maart, dan kunnen onze wensen nog in de begroting worden opge nomen", hoopte Steketee. Zo simpel werkt het niet, waar schuwde Walrave. „Zo veel geld is er niet om veel te wensen." Maar, voegt ze er geruststellend aan toe, de gemeente zal het plan serieus bekijken. „Dat hoort u elk jaar, maar dat doen we ook echt." Toch had het dorpsplatform even getwijfeld of het nog wel een nieuw jaarplan zou maken. Er zou immers niks vrijwel nieuws in staan. Walrave is blij dat toch de moeite is genomen. „Wij willen graag weten wat burgers wensen. Het dorpsplatform heeft gisteren een wensenlijst aangeboden aan wethouder Walrave. Alle wensen staan in het teken van de leef baarheid van het dorp. Wij hebben zelf ook een steeds be ter beeld wat er moet gebeuren. Als we van twee kanten informa tie hebben, moeten daar goede plannen uit kunnen komen." Onderhoud aan straten, pleinen en plantsoenen; aanpak van hon denpoep en uitstallingen die de stoep blokkeren; een wandelboule vard langs het kanaal; woning bouw en veiligere wegen; behoud van voorzieningen en winkels. De lijst is lang en volgens het dorps platform in zijn geheel noodzake lijk. „)e kunt er niks uithalen zon der de leefbaarheid geweld aan te doen", benadrukte Van Damme. De leefbaarheid was goed, is goed en moet vooral goed blijven. Dat maakt het jaarplan zo belangrijk. Van Damme: „Er is veel achterstal lig onderhoud. Daarom slaan we hard op de trom." Over sommige wensen - zoals het gezondheidscentrum - gaat de ge meente niet, nuanceerde Walrave. En andere - het verbeteren van het centrum, in het bijzonder de Kanaalstraat; speelruimte voor jon geren - zijn al uitgevoerd of - het Oranjeplein - in voorbereiding. „Ik zie heel veel staan wat al gebeurt. Achterstallig onderhoud brengen we in beeld, ook wat met voor rang moet worden gedaan. Mis schien wel een deel van Souburg." Beloftes vermeed Walrave zorgvul dig. Behalve dan dat de gemeente het dorpsplatform beter zal infor meren over welke wensen worden gehonoreerd en welke niet. „We snappen dat niet alles in 2007 kan, maar het moet wel op de begro ting staan", drong Van Damme aan. Daar staat al veel op, ant woordde Walrave. Steketee beaam de dat. „Er gebeuren best dingen. We willen alleen niet voortdurend onze wensen blijven herhalen. Daar word je zo moe van." Gemeente weekt Binnenhaven los van Kenniswerf. door Maurits Sep vlissingen - De Binnenhaven van Vlissingen wordt bij nader inzien geen kennis- en onderwijscen trum maar een watersportboule vard. Het hart daarvan wordt een haven voor zeezeiljachten. Een zeezeiljachthaven is één van de ideeën die voortvloeit uit de plannen voor het Scheldeterrein. De haven zelf wordt echter niet aan de zijde van het Scheldeter rein aangelegd, maar aan de ande re kant van de Binnenhaven, bij de landtongen. Die worden omgetoverd in een wa tersportboulevard. De Hogeschool Zeeland heeft daar sinds vorig jaar ook een thuishaven voor roeibo ten. De waterscouts zijn eind vorig jaar ingetrokken bij de HZ. Zij maakten gebruik van een oude steiger aan de overkant van de Bin nenhaven op het terrein van de Koninklijke Schelde Groep (KSG). In het masterplan Dokkershaven, dat een ontwerp is voor de herin richting van het Scheldeterrein, wordt bovendien rekening gehou den met passantensteigers voor zeezeiljachten. Die komen wel aan de kant van het KSG-terrein. De gemeente Vlissingen wil de re gie hebben en houden over de aan leg van de zeezeiljachthaven. Zij trekt daarom nu 200.000 euro uit om het plan verder uit te werken. Dat geld is volgens het college van B en W nodig, omdat de voor waarden voor een goede zee jacht haven optimaal moeten zijn. Het plan moet goed in elkaar zitten en daar is degelijk onderzoek voor no dig. Zo moet duidelijk worden hoe groot de ligplaatsen moeten zijn DOMBURG - Als het aan de gemeen te ligt, komt er een jongerenraad in Veere. Het Jongerenwerk van Stichting Welzijn Veere onderzoekt momen teel hoe die jongerenraad tot stand moet komen. „Het betrekken van veel jongeren, verenigingen en clubs bij de vor ming van de raad vergroot de kans van slagen", zegt J. Kuypers van de Stichting Welzijn. Daarom worden jongeren in de leeftijd van 12 tot 23 jaar uitgeno digd om donderdag t maart mee te denken op een brainstorm- avond. Ook begeleiders van maat schappelijke verenigingen zijn wel kom. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het kantoor van de Stichting Welzijn aan Schoolstraat 4 in Oostkapelle. Na afloop wordt een advies uitge bracht aan de gemeente Veere. De zeehaven komt niet aan de zijde van het Scheldeterrein, maar aan de an dere kant van de Binnenhaven, bij de landtongen. foto Ruben Oreel en welke voorzieningen op de wal vereist zijn. Voordat de zeezeiljachthaven aan gelegd kan worden, moet de ge meente ook nog overeenstem ming bereiken met havenschap Zeeland Seaports. Vorig jaar heb ben zij een convenant gesloten dat de gemeente het recht geeft de gronden te kopen van het ha venschap. Voor 1 juli van dit jaar moet daarover definitief overeen stemming zijn bereikt. De gron den kunnen dan op 1 juili 2009 worden overgedragen. Aanvanke lijk was het de bedoeling de land tongen in de Binnenhaven te be trekken bij de Kenniswerf Daar van wordt afgezien om ruimte te maken voor de zeejachthaven. De Kenniswerf omvat dan nog het ge bied rond de Edisonweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28