Zeeland PZC Meer tempo zorgcomplexen Haselhoef slachtoffer pesterijen Griffioen wil parkje voor wijk WALCHEREN 31 25 34 Pretpakketje Man zwaargewond bij ongeval Middelburg Miranda Slabber doet mee aan televisieavontuur Singer-songwriter Sarah Fairfield heeft haar naam mee Vrijdag 23 februari 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Zorginstellingen en overheden zinnen op maatregelen. door Maurits Sep WESTKAPELLE - De bouw van woonzorgcomplexen in Veere duurt te lang. Daarover zijn zorgin stellingen, gemeente en provincie het eens. Zij zinnen op manieren om meer tempo in de projecten te brengen. Het nieuwe woonzorgcentrum in Westkapelle is in september klaar. Dat is elf jaar nadat het eerste plan is gemaakt, brengt J. Maliepaard van Zorgstroom in herinnering. „En de bouwtijd zelf is meestal het probleem niet. De fase daar voor duurt zo lang: de locatiekeu ze, de inspraakprocedures, de ver gunningen. Er is een enorme be hoefte aan seniorenwoningen, maar mensen moeten daar dan elf jaar op wachten." Om meer snelheid te brengen in de bouw van woonzorgcom plexen, heeft de gemeente Veere een 'aanjaagteam' geformeerd. Daarin zitten ambtenaren die de bouw van zorgwoningen als priori teit hebben toegewezen gekregen. Ook bestuurders zitten 'er boven op', benadrukt wethouder J. Bostelaar. „Natuurlijk willen wij dat het snel ler gaat, maar je moet de normale procedures doorlopen. En we kun- Het woonzorgcentrum in Westka- pelle is in september klaar. Dat is elf jaar nadat het eerste plan is gemaakt. Dat moet sneller kun nen, vindt Zorgstroom. nen er niet omheen dat die lang duren." Dat heeft CDA-lijsttrekker T. Poppelaars (CDA), op verkie- zingstoernee in Veere, ook ge merkt. Hij heeft beloofd zich er voor te gaan inspannen 'planologi sche belemmeringen bij de provin cie' te slechten. „Als Poppelaars dat zegt, dan hoop ik dat we daar na de verkiezingen afspraken over kunnen maken", reageert Bostel aar (PvdA). „We gaan bijvoorbeeld binnenkort met de provincie pra ten over een woonzorgcentrum in Serooskerke." Maliepaard heeft behoefte aan een brede evaluatie met de overheden om te zien waar en hoe tijdwinst te boeken is. „We kunnen elkaar ertoe verplichten dat de locatiekeu ze binnen een jaar is afgerond en dat we procedures binnen de ter mijnen afronden." Maliepaard vindt dat overheden verder vooruit moeten denken over wat ze waar willen en hoe. Bostelaar wijst op het spreidings plan dat daarvoor is gemaakt. „Dat mag nog gedetailleerder", zegt Ma liepaard. MIDDELBURG - Een 80-jarige man uit Middelburg is gisteren zwaargewond geraakt bij een aanrij ding op de kruising Poelendaeleweg en Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg. De man werd rond kwart voor drie op zijn fiets geschept door een bestelbusje, bestuurd door een 59-jarige Middel burger. Zowel het busje als de fietser staken van af de Poelendaeleweg het kruispunt met de Nieu we Vlissingseweg over. Omstanders hebben met een 112 gebeld. Het slachtoffer is door de trau mahelikopter naar het Erasmus ziekenhuis in Rot terdam gebracht en verkeert in levensgevaar. Om dat de helikopter vlakbij het ongeluk moest lan den, was de weg enige tijd afgesloten. De politie doet nog onderzoek naar de oorzaak en is op zoek naar getuigen. De bestuurder van de bus is al wel verhoord. De bestelbus en de fiets zijn in beslag genomen voor onderzoek, foto Kees Marijs Krabbendijkenaar zag vernielingen afgelopen jaar flink toenemen. door Rob Paardekam KRABBENDIJKE - Islamitisch geeste lijk verzorger Abdullah Haselhoef uit Krabbendijke klaagt erover dat hij en zijn gezin de laatste maan den weer veelvuldig het slachtof fer zijn van vernielingen en peste rijen. „Zelf kan ik daar wel boven staan, maar mijn vrouw heeft het er heel moeilijk mee." De peste rijen zijn volgens Haselhoef begon nen na .de aanslagen van 11 septem ber zooi. In de periode erna kwam de Krabbendijkenaar vaak op televisie als woordvoerder van de islamitische gemeenschap. In juli 2002 kwamen kippen en kui kens om het leven toen zijn paar denstal in brand werd gestoken. Later werd een paard zodanig mis handeld dat het overleed en wer den bij kippen onder meer de nek en poten omgedraaid. „Opvallend genoeg is het ook een tijdje rustig geweest", zegt de voor malige imam. „In 2004 en 2005 viel het allemaal wel mee. Zelfs rond de moord op Theo van Gogh zijn we niet echt lastiggevallen." Haselhoef zegt niet te kunnen ver klaren waarom de vernielingen pri Abdullah Haselhoef uit Krabben- dijke wordt vaak geconfronteerd met vernielingen. Zo moest on der meer de opgeknapte paar denstal het ontgelden. sinds begin 2006 weer in aantal zijn toegenomen. Niet alleen de in middels opgeknapte paardenstal moet het ontgelden, ook werden onder meer banden lekgestoken. Afgelopen zondag vond Haselhoef het fietsje van zijn dochter hele maal verwrongen tussen de spij len van een hek. „Ik hoop dat scho len, dominees en ouders hun ver antwoordelijkheid nemen en aan kinderen vertellen dat het niet nor maal is om zo om te gaan met mensen die anders zijn." middelburg - Bewoners van de Griffoen in Middelburg gaan een ontmoetingspleintje met jeu-de- boulesbaan aanleggen. Daarvoor hebben ze vijfduizend euro gekre gen van het Oranjefonds. Het pleintje komt tegenover het nieuwe zorgcomplex aan de Ol menlaan. Bovendien willen de bewoners, verenigd in de stichting Bomen- buurt Griffioen duurzaam een kin dertuin aanleggen. In de kindertuin komen verschil lende onderdelen: een speelgele- genheid, een ravotbosje, volkstuin tjes en percelen die basisscholen kunnen gebruiken. Bovendien moet de kindertuin een ontmoetingsplek worden voor de hele buurt. De stichting is opgericht om het groen in de bomenbuurt te onder houden. Tip? redactie@pzc.nl Ze speelt toneel. Als hobby, ook zelf op zoek naar kostuums en at tributen dus. Dit keer was de op dracht vrij simpel: „Zorg dat er honderd condooms komen", luid de de dringende wens van de re gisseur met een creatief idee. Honderd! Ze was niet preuts, maar deed deze bestelling toch het liefst via internet. Net op de ochtend dat haar moe der op de koffie was, belde de postbode aan. „Wat leuk, een pakketje", reageerde moeder en thousiast. „Maak jij het maar open", moedigde dochter haar aan, beseffend dat de nieuwsgie righeid nu toch niet meer viel te stuiten. „Wat moet je daar nou mee?", vroeg moeder verbluf toen de in houd uit die dikke envelop in haar schoot rolde. De dochter aarzelde. Ze hield het bij 'tsja', want wat moet een mens met de waarheid op zon moment?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27