Meningen PLUSVAKANTIES .IML boek online of bel 0900 - 9697 1 O I Vrijdag 23 februari 2007 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Buitenspel Te vaak wordt er een fout gemaakt met de buitenspelregel (PZC 19-02). Het is een volkomen onzin nige regel. Geen andere sport kent die. Als de buitenspelregel wordt afgeschaft, wordt het voetbal veel aantrekkelijker, want meer goals. Als verdediger moet je dan maar gewoon zorgen dat je alert bent. Het voetbal wordt er gewoon eerlij ker door. De regel wordt dikwijls met voeten getreden. Weg ermee. Harry Boer Westerzicht 445, Vlissingen Dubbele nationaliteit PZC 19 februari. Hare Majesteit de koningin mag de beide beoogde PvdA-staatssecretarissen Ahmed Aboutaleb en Nebchat Albayrak die twee paspoorten hebben, een Nederlands en een buitenlands, mijns inziens niet beëdigen als Ne derlandse bewindspersonen. Ons Nederlands volkslied kent de vol gende regel 'Het Vaderland getrou we ben ik tot in de dood'. Dat zin gen we toch niet voor de flauwe kul. De koningin zal aan de beide bewindslieden moeten vragen: 'Voor welk vaderland kies je, Ne derland? Mag ik dan uw buiten lands paspoort in ontvangst ne men. Dan kan ik u als Nederlands bewindspersoon beëdigen. En an ders niet'. Want Nederlanders hebben maar één vaderland. En daar zingen we voor: 'Het Vaderland getrouwe ben ik tot in de dood'. D. Meijer B. Stemerdinglaan 93, Oost-Souburg gie gelezen, maar wat te denken van de brief van wethouder Van Woensel aan de Haagse gemeente raad (PZC 21-02) die 30 tot 50 klei ne windmolens in de stad wil plaatsen, bij bijvoorbeeld rotondes of hoge gebouwen. Elke windmo len levert stroom voor vier huisge zinnen. Hij denkt aan de plaatsing van enkele grote turbines bij ver keersknooppunten met een mast- hoogte van 105 meter; geschikt voor de stroomlevering van circa 1200 huishoudens per molen. De elektrische stroom van de 30 tot 50 kleine molens in de stad moet eerst via grondkabels naar de elek triciteitscentrale gevoerd worden, voordat deze stroom in het distri butienet kan worden opgenomen. Ook de verkabeling van enkele gro te molens op verkeersknooppun ten brengt zeer hoge stroomafvoer kosten met zich mee. Verder zou de wethouder moeten weten dat de productiefactor van vooral klei ne molens onder de 20 procent ligt. Ook zou de wethouder moe ten beseffen dat je met windener gie geen enkele bijdrage levert in verbetering van de luchtkwaliteit in Den Haag. A.Lafeber Sleedoornlaan 3 Burgh-Haamstede Cloeilamp Windmolens Ik heb al veel onzin over windener De redenering in de PZC 21-02 om trent het rendement van de gloei lamp is okay. Echter in onze con treien branden gloeilampen hoofd zakelijk in het donkere jaargetijde, als er gestookt wordt. Als je de lamp ziet als warmtebron, 5 stuks van 60 watt maal 5 uur geeft 1.5 ki lowatt uur, kan het elektrische ver bruik als mindering op de stook kosten gezien worden: 1.5 kWh minder gasverbruik per dag. Gedu rende 5 maanden dus 150X 1.5= 225 kWh minder gas. Niet veel, maar toch. Omdat gasverwarming circa 50 procent prijsgunstiger is dan elektrische verwarming heeft de lamp een prijsrendement van 50 procent. Maakt met het lichtrende- ment (5 procent) 55 procent. Dat de lamp echt als verwarming werkt, merkt u als de schemer lamp te dicht bij de kamerthermo staat is opgesteld: de cv slaat af Na deel van de spaarlamp is de zwak ke licht-schaduw werking, de gloei lamp heeft een sterke licht-scha- duw werking. Dus de gloeilamp niet teveel afbranden svp. M. van den Bos Abelenlaan 2, Middelburg Sociale dienst 2 Voor mensen met een uitkering bestaat er de mogelijkheid iets extra's te krijgen door onder be paalde voorwaarden vrijwilligers werk te verrichten. Dat levert 62,33 euro per maand op (zie PZC 20-02). Vroeger werd dat maande lijks uitgekeerd, nu in de maand december, eenmalig voor twaalf maanden. Tot heden toe werkte dat goed, maar in december kreeg iedereen die hiervoor in aanmer king komt het bedrag van elf maanden op de rekening gestort met de belofte dat de laatste maand het volgend jaar zou vol gen. Lijkt me vrij omslachtig... Echter, tot heden heeft niemand die twaalfde maand ontvangen. Die komt dan eind december met de som: elf maanden over 2007 en de twaalfde maand over 2006. Deze boekhoudkundige truc be spaart de SDW eenmalig die twaalfde maand uit te keren. In ge woon Nederlands noemt men dat diefstal. Voorstel: degenen bij de SDW die dit volkomen terecht vinden, zou men bijvoorbeeld bij het uitkeren van het vakantiegeld elf maanden kunnen geven met de belofte dat de twaalfde maand wordt uitge keerd in mei 2008. Ben benieuwd naar hun reactie! A. Meijers Biesbosstraat 3, Middelburg Teletaxi Prima, die voorlichtingsbijeen komst in het Gasthuis in Goes over de regels van de teletaxi. (PZC 21-02). Maar waarom is er vanuit de provincie of de gemeen ten geen voorlichting gegeven voor 1 januari?? Door op tijd dui delijk de nieuwe regels uit te leg gen, waren veel ergernissen voor komen. Mij is inmiddels ook dui delijk geworden dat elke gemeente zo z'n eigen regels hanteert. Nog een extra reden om goede voorlich ting te geven! Linda Weezepoel Calsstraat 32, Goes Politici van gewicht De politiek luistert niet (PZC, 17-02). Toch lopen er in de Zeeuws-Vlaanderen politici rond, die hun gewicht in goud waard zijn. Terneuzen heeft in Chiel van Boom iemand die dag en nacht klaar staat. Dat dit wordt gewaar deerd, bleek uit de enorme hoe veelheid voorkeurstemmen. Wat korter zijn Cees Freeke (Terneu zen) en Francois Babijn (Sluis) op nagenoeg dezelfde manier bezig. Vooral Babijn heeft de laatste ja ren veel goed onderbouwde oplos singen aangedragen, die de noodlij dende gemeente Sluis veel geld heeft kunnen besparen. Vragen worden altijd serieus beantwoord. Mijns inziens moet de kiezer ook eens goed luisteren naar die politi ci die het goed met hen voor heb ben. J. Beun Geertruidadijk 1 Biervliet Monument Colijnsplaat zit niet te wachten op monument, kopt de PZC 21-02). Monumenten kunnen het beste ge plaatst worden waar de te herden ken gebeurtenis heeft plaatsgevon den. Twee plaatsen komen dan in aanmerking: 1. Ganuenta, waar in 1970 visser K.J. Bout de Nehalen- nia-altaren opviste - zo'n 200 me ter ten noorden van Colijnsplaat. Een 50 meter hoge roestvrijstalen naald moet dan de locatie aange ven. En 2. Koningsheim - 50 meter uit de kust bij de Wantuskuup, hal verwege Colijnsplaat en Wissen- kerke. Daar is een naald van 20 me ter voldoende. Het geluid geeft dan zeker geen overlast, ja, het is zelfs vanuit artis tiek oogpunt 'gefundenes Fressen': de golven van het geluid worden door de golven van het water over spoeld. Mooiere symboliek is nau welijks denkbaar. Als het per se ter nagedachtenis aan 1953 bedoeld is, komt eigenlijk alleen de Toren- dijk in Kortgene in aanmerking. Een gegeven paard moet je niet in z'n bek kijken. Kan Van Waveren het niet zo lang op z'n zolder kwijt? Jan Karman Sint Pieterstraat 9, Middelburg Rijksweg N59 Niet te geloven. Ik hoop dat we straks een wijzere gedeputeerde krijgen, aldus raadslid De Pagter (CU) van Schouwen-Duiveland in de PZC van 21-02. Ze reageert op de stelling van gedeputeerde Pop- pelaars die de rijksweg 59 (Zierik- zee- B. Haamstede) niet wil ver plaatsen uit natuurgebied Ture luur. Ze ergert zich aan zijn uit spraak dat deze rijksweg er eerder lag en ze betrekt dan ook nog het gedeelte Bruinisse-Zierikzee erbij: volgens haar 'perst' het verkeer zich vanuit Bruinisse door Zie- rikzeeü Onrealistisch gewauwel. Ik moet denken aan een Haarlems echtpaar dat een huis kocht in de buurt van een landbouwbedijf en dan klaagt over stank en lawaai van tractoren: de omgekeerde we reld. Iedereen - dus ook de plannenma kers van de Tureluur - weet al lang dat er naast het wegvak Zierik- zee-Haamstede hoognodig parallel wegen moeten komen, zodat het langzaam rijdend landbouwver- keer van deze zeer drukke en on veilige weg verdwijnen en er een einde komt aan deze vooroorlogse toestand. Vergeleken met de weg Zierikzee-Haamstede hoeft deze mevrouw zich weinig zorgen te maken over het gedeelte Bruinis- se- Zierikzee: na de opening van de bypass zijn er weinig proble men op deze weg en gaan ze niet door, maar langs Zierikzee. Ik ga wekelijks naar de Westhoek, maar op dat eerste gedeelte hoeft er niet 'geperst' te worden. Huib Stevense Nieuwstraat 22, Bruinisse vanaf waarom zou je verder zoeken NIEUW: 110.000 VAKANTIEWONINGEN voor de LAAGSTE PRIJS!! comp«eet aanbod! Verzorgde reizen voor senioren Speciaal voor reislustige senioren! Een zeer gevarieerd aanbod met riviercruises, fiets- en wandelreizen, auto-, bus- en vliegreizen naar Europese topbestemmingen. Professionele reisbegeleiding, vele reizen inclusief ontbijt, lunch en diner en schitterende excursies maken deze reizen uitstekend geschikt voor U! Wilt u meer weten, kijk op www.kras.nl of bestel de GRATIS PlusVakanties brochure! 2 dgn Weekendje BRABANT v.a.€149 10 dgn Riviercruise DONAU v.a.€699 Reisnummer SZ 24.600, zie www.kras.nl/24600 Reisnummer SZ 25.361zie www.kras.nl/25361 8 dgn Hartje TIROL v.a.€399 Reisnummer SZ 24.623, zie www.kras.nl/24623 7 dgn Riviercruise RIJN MOEZEL v.a.€ 459 Reisnummer SZ 25.352, zie www.kras.nl/25352 12 dgn CORSICA, SARDINIË ELBA v.a. 799 Reisnummer SZ 24.648, zie www.kras.nl/24648 19 dgn De Portugese ALGARVE v.a. 889 Reisnummer SZ 24.658, zie www.kras.nl/24658 9 dgn BOEDAPEST BALATONMEER v.a. 539 15 dgn THAILAND in vogelvlucht v.a. 898 Reisnummer SZ 24.627, zie www.kras.nl/24627 Reisnummer SZ 25.023, zie www.kras.nl/25023 8 dgn LOURDES PYRENEEËN v.a. 579 10 dgn Ongerept NOORWEGEN v.a. 1099 Reisnummer SZ 24.651, zie www.kras.nl/24651 Reisnummer SZ 24.637,zie www.kras.nl/24637 De nieuwe zomerbrochure is uit!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10