Aandelen Delta in etalage Sterk in merken 2/3 12/13 Chauffeur niet schuldig aan dood fietsster VS: klagen mag over terreurlijst Inbreker valt in slaap op bank Bondgenoten VS halen deel troepen terug uit Irak Wolkenvelden 11 Nieuwe belijning op weg is raadsel voor chauffeurs In Second Life bepaalt de fantasie het leven Donderdag 22 februari 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 45 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl door Emile Calon middelburg - De Middelburgse rechtbank heeft gisteren een 27-ja- rige vrachtwagenchauffeur uit Uit geest vrijgesproken van schuld aan het dodelijk ongeval op de Sta- tionsbrug in Middelburg. Hoewel het slachtoffer het rode verkeers licht negeerde, eiste het OM twee weken geleden nog 120 uur dienst verlening en een voorwaardelijke rijontzegging. Volgens het OM had de chauffeur die 11e septem ber onzorgvuldig gehandeld waar door de 70-jarige Middelburgse fietsster om het leven kwam. Vol gens de rechtbank is van die on zorgvuldigheid niets gebleken en treft hem zelfs geen enkel verwijt. zie katern Zeeland washington - Reizigers die onte recht op een Amerikaanse lijst van verboden vliegtuigpassagiers zijn geplaatst, kunnen daar nu een klacht over indienen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie voor Binnenlandse Veiligheid bekendge maakt. Op een site kunnen passa giers klagen als ze menen dat ze onterecht van een vlucht zijn ge haald of anderszins problemen on dervonden om de VS binnen te ko men. Ook zijn de tienduizenden namen op de lijst opnieuw alle maal gecontroleerd. basra - Britse militairen patrouilleren in de Irake se stad Basra, 550 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Bagdad. De Britse premier Tony Blair kondigde gisteren aan dat het aantal Britse mili tairen in Irak de komende maanden wordt terug gebracht van 7100 nu naar 5500. De Deense rege ring maakte bekend al haar 450 in Irak gestatio neerde militairen terug te halen. De Amerikaanse regering gaf gisteren een positie ve draai aan dit nieuws. Volgens vicepresident Dick Cheney geeft het aan dat 'de zaken daar be hoorlijk goed gaan'. Nochtans besloot Amerika onlangs on juist 21.000 extra militairen naar Irak te sturen. foto Wisam Ahmed/RTR pagina 7: Britten verkleinen troepenmacht roermond - Een 29-jarige inwo ner van Roermond trof gisteroch tend bij thuiskomst een slapende man aan op de bank in de huiska mer. De slapende gast, een 25-jari- ge plaatsgenoot, bleek te hebben ingebroken. Nadat hij enkele spul len uit het huis had verzameld, was de inbreker, die een slok op had, op de bank in slaap gevallen. Zonder de man wakker te maken, waarschuwde de bewoner de poli tie, die de indringer even later ar resteerde. Second life: één leven is genoeg! Een dorp kan best zonder dorpswinkel eens 11% oneens |89% Zeeland 2, 3, 25, 26 27, 29, 31 en 33, Binnenland 4 en 5, Buitenland 7 en 9, Meningen 10 en 11, Beurs 14, Economie 15 en 17, Weer 22, Strips 23, Weekagenda 34 en 35, Cultuur 36 en 37, Agenda 38, Sport 41 t/m 45, Televisie 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 1 1 i Totale waarde overstijgt 3,5 keer het jaarbudget van de provincie. door Marcel Modde goes - Gedeputeerde J. Suurmond (Financiën, WD) sluit verkoop van aandelen in nutsbedrijf Delta NV niet langer uit. Door een deel van het bezit van de hand te doen en om te zetten in geld, krijgt de provincie extra ruimte voor inves teringen. Suurmond houdt er rekening mee dat bij het aantreden van een nieuw provinciebestuur na de ko mende verkiezingen de belangen in Delta tegen het licht worden ge houden. „Tot nu toe hebben we dat niet gedaan, omdat we eigen dom in Delta altijd heel erg belang rijk hebben gevonden. En nog steeds." Daar staat tegenover, al dus de gedeputeerde, dat de pro vincie met het verzilveren van een deel van de aandelen meer arm slag krijgt binnen de eigen begro ting. „De provincie is ook weer niet opgericht als spaarbank." Suurmond waarschuwt evenwel niet meteen te hard van stapel te lopen. Dat zou de marktwaarde van de aandelen-Delta negatief kunnen beïnvloeden. Evenmin voelt hij er voor het hele pakket te verzilveren. „Dat zou betekenen dat we ook het jaarlijkse dividend van 25 miljoen euro kwijt zijn." Suurmond vreest bovendien dat de politiek aan de haal gaat met zo'n groot bedrag in één keer. Zeeland bezit van alle provincies de grootste 'stille reserves', werd gisteren bekend. Daarbij gaat het om het verschil tussen de in de boeken genoteerde aankoopwaar- Zeeland bezit de grootste stille reserves van alle provincies. Dat blijkt uit promotie-onderzoek van E. Gerritsen aan de universi teit van Groningen. de en de reële huidige marktwaar de. Promotie-onderzoek aan de Groningse universiteit door E. Ger ritsen van het Centrum voor On derzoek en Economie van de Lage re Overheden bracht aan het licht dat de stille aandelenreserves van Zeeland 3,5 keer het jaarlijkse bud get bedragen. Omgerekend is dat 1604 euro per inwoner, aldus Ger ritsen. De provincies Zuid-Hol land, Utrecht en Noord-Holland verkochten hun nutsaandelen in de jaren negentig. Vervolgens blok keerde de rijksoverheid die moge lijkheid. Dat besluit is herroepen en dus staat het provincies en ge meenten weer vrij te incasseren. www.interieur-paauwe.nl Zuidweg20a 0111401318 (vlakbij Ziërikzee, een uurtje van Rott

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1