Meningen Quds-brigade blijft nog mysterieus Hortensia De klank van de taal in 2082 Windmolens in Den Haag I Hydrangea midi. Met 3-5 bloemknoppen. Verkrijgbaar in diverse kleuren. Potmaat 9,5 cm. Hoogte ca. 20-25 cm. www.groenrijk.nl PZC Woensdag 21 februari 2007 9 Genootschap wil ideeën horen over toekomst van het Nederlands. door Aly Knol DEN HAAG - In 1932 werd er voort durend gemopperd over de grote invloed van het Duits op het Ne derlands. Tegenwoordig zijn er der mate grote zorgen over de invloed van de Engelse taal dat er zelfs een voornemen bestaat om het Neder lands vast te leggen in de Grond wet. Het Genootschap Onze Taal, dat 75 jaar geleden werd opgericht, wil nu graag van 'jong, oud, moeder taalsprekers of tweedetaalleerders' weten wat hun ideeën zijn over woorden, klank en aanzien van het Nederlands in 2082. Het initiatief start op de Internatio nale Dag van de Moedertaal op 21 februari. „Tegenwoordig wordt er veel ge klaagd over de invloed van het En gels, maar over 75 jaar storen men sen zich misschien wel aan Chine se leenwoorden, of aan de invloed van weer een andere taal", aldus Peter Smulders, directeur van het jubilerende Onze Taal. „Ook is het de vraag of bepaalde trends zullen doorzetten - het Poldemederlands 'Zegt iedereen in 2082 'Waai saain foow' als ze moeten stemmen?' bijvoorbeeld. Zegt iedereen in 2082 'waai saain foow' als ze moe ten stemmen, of vinden er onver wachte veranderingen in de uit spraak plaats? En hoe gaan nieuwe communicatiemiddelen hun stem pel drukken op het Nederlands? Wij zijn zeer benieuwd naar de ideeën die mensen over dit alles hebben." Over 75 jaar wil het genootschap kijken of de taalvoorspellingen zijn uitgekomen, maar ze dienen op 8 december dit jaar al als basis voor het jubileumcongres 'Onze Taal, onze toekomst'. De mooiste, origineelste en opmer kelijkste voorspellingen verschij nen in boekvorm. De inzendingen kunnen worden gericht aan de website www.onzetaal.nl. GPD LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Kaalslag Kinderen in Serooskerke verliezen hun speelplaats wat volgens de Hr de Pagter bovendien geen speel plaats is we moeten ze maar in een bunker stoppen heb je er wei nig last van. Er moet lage beplan ting komen en dat kan niet als er bomen staan, maar waarom dan en voor wie Er worden momenteel op heel Schouwen-Duiveland duizenden bomen gekapt een kaalslag van on Iraanse brigade zou explosieven leveren voor aanslagen in Irak. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - President Bush in troduceerde de Quds-brigade vori ge week persoonlijk bij het grote publiek. De eenheid smokkelt vol gens de president bommen naar Irak om Amerikaanse soldaten op te blazen. Zeker 170 Amerikanen zouden erdoor zijn omgekomen. De Iraanse paramilitaire eenheid heeft sindsdien bijna mythische proporties gekregen in enkele Amerikaanse media. De brigade, gespecialiseerd in buitenlandse ge heime missies, heet de elite te zijn gekende omvang mooi omrande weilandjes veranderen in kale pol ders, waarom? Waarschijnlijk is la ge begroeiing goedkoper in onder houd dan hoge dus zien we straks alleen nog wat bomen bij particu lieren in hun tuin en zijn ze langs alle openbare wegen verdwenen. De slogan was toch laat de natuur de natuur! En maar schreeuwen dat er te veel gekapt wordt op deze aarde, maar hier op ons eilandje zijn ze wel zo arrogant om niet al leen ons aanzien maar ook de be schutting van mens en dier te ver zieken. Mensen reageer, te laat is te laat. Ruiter Hogezoom 6, B-Haamstede Jezus In PZC 19/02 (Pakistanen dreigen Wilders te doden) beweert Au- van de Islamitische Revolutionaire Garde, het korps dat in 1979 werd opgericht door ayatollah Khomei ni. Alleen de betrouwbaarste en fa natiekste volgelingen van het regi me zouden toegelaten worden. De naam Quds, Perzisch voor Jeruza lem, verwijst naar het hoogste doel van de eenheid: het verdrij ven van de joden uit Israël. Er zijn aanwijzingen dat de briga de al sinds de jaren tachtig betrok ken is bij geheime missies, maar de Amerikaanse inlichtingen dienst CIA is er pas sinds kort op gespitst. Volgens voormalig CIA-agent Philip Giraldi, die in de jaren tachtig betrokken was bij operaties in Iran, was de eenheid toen geen bekend fenomeen. „Ik heb er toen nooit van gehoord." rangzed Khan (zakenman) dat het Westen bang is voor de islam en dat moslims als reactie op Wil ders' woorden niet de christelijke profeten belachelijk gaan maken, zeker Jezus niet, want die is ook voor ons moslims een profeet. Was het niet juist de moslimwe reld die bang was voor het christe lijke Westen en het Evangelie ver bood? Vinden moslims nu de tijd rijp om het Westen angst aan te jagen, nu velen onder ons geen christen meer zijn? Is het niet belachelijk dat Jezus (Christus!) door Moham med slechts als profeet werd ge zien? Meer dan 6 eeuwen later (+632 Me dina) zou hij nog niet geweten hebben dat Jezus in Jeruzalem ook voor hem op het kruis van Golgot ha werd genageld en stierf? Jezus werd vermoord door lieden die Hij is verbaasd dat de Iraanse groep nu wordt gepresenteerd als een supereenheid. De Quds-briga de wordt verantwoordelijk gehou den voor geheime operaties van Zuid-Azië tot West-Europa. In Bosnië zou de groep gevochten Alleen de fanatiekste volgelingen van het regime worden toegelaten hebben tegen de Serviërs, in Af ghanistan steunde hij het verzet te gen de Taliban. Washington ver moedt ook dat Quds meerdere ter reuraanslagen heeft uitgevoerd. Giraldi is niet de enige die verrast is door dergelijke claims. Ameri- bang voor Hem waren! Was het ook angst, die Mohammed dit kruisoffer deed ontkennen en hij daarom Jezus slechts als een min dere profeet erkende? Als hij het nog niet wist, dan had hij het ze ker kunnen weten en nu zeggen óók zijn volgelingen het nog steeds niet te weten. Waarom zou den wij voor de islam bang zijn? Komt u maar, rustig en legaal! En, ook wij blijven komen, om het u nogmaals te zeggen! Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Martha Blom Martha heeft vroeger helaas haar opleiding niet afgemaakt en ze heeft bewust gekozen om kinder loos te blijven. Dat is haar goed recht. Maar als ze vervolgens mee deelt dat mensen die wel kinderen kaanse Iran-kenners blijken bitter weinig te weten over de eenheid. In de New York Times schatte de ene expert de sterkte van de Quds op 3000 man, de volgende had het over 50.000 agenten en weer een andere kenner bestreed dat de een heid bestond. „Ik vraag me ook af hoe reëel die groep is", zegt Giral di. „De Revolutionaire Garde valt vaker uiteen in verschillende frac ties, maar dat betekent niet dat er sprake is van een aparte eenheid." De ex-CIA-agent is extra wantrou wend omdat Washington er de laatste weken alles aan doet om Iran af te schilderen als een grote bedreiging. „Vier jaar geleden zou den we alles geloofd hebben", zegt Giraldi. „Nu worden er vragen ge steld." Kleine turbines die elk stroom voor vier huishoudens leveren. DEN HAAG - De gemeente Den Haag wil nog dit jaar dertig tot vijf tig kleine windmolens plaatsen in de stad. Elke molen levert energie voor maximaal vier huishoudens. Met de schone energie hoopt de ge meente de luchtkwaliteit in de stad te verbeteren. Dat schrijft wethouder Pieter van Woensel in een gisteren aan de ge meenteraad gestuurde brief. De wethouder heeft 200.000 euro beschikbaar gesteld voor windener gieprojecten in de stad en hij pro beert tevens gebruik te maken van subsidies. Bovendien hebben enke le Haagse bedrijven toegezegd een bijdrage te willen leveren in de vorm van kennis, locaties of geld. „De windmolens zijn mooi vorm gegeven en passen uitstekend op markante plaatsen in de stad", al dus Van Woensel. Hij denkt daar bij aan rotondes of hoge gebou wen. Het college wil ook enkele wind turbines plaatsen bij de verkeers knooppunten Ypenburg en Prins Clausplein. Die molens met een masthoogte van ongeveer 105 me ter zouden elk 1200 huishoudens van stroom kunnen voorzien. De gemeenteraad en provincie moe ten het plan nog goedkeuren. ANP hebben, dit doen uit egoistische overwegingen slaat ze de plank vol ledig mis. Bovendien kwetst ze op die manier geheel onnodig alle ouders en beledigt ze zelfs publie kelijk haar eigen ouders en voorge slacht. Waarom Martha? Als vader van drie kinderen weet ik dat ouders in het algemeen een zeer grote ver antwoordelijkheid dragen voor de opvoeding van hun kinderen en daardoor in het dagelijks leven minder handelingsvrijheid heb ben. De echte egoïsten moeten vol gens mij zorgen dat ze geen kinde ren krijgen, want je levert er als ouder zeer veel vrijheid voor in. Een land zonder kinderen is een land zonder toekomst. De bewust kinderlozen mogen daarover na denken. drs. Piet Maljaars Bachlaan 23, Goes Goes Nieuwe Rijksweg 2d 01 13-223359 Middelburg Mortiereboulevard 2*0118-470400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9